Avalon » Archiwum » Wrzesień 2019

Archiwum wiadomości: Wrzesień 2019

Komentarz do Amazing Spider-Man #26-27

2019-09-20 09:41:54 - Redakcja

Po dwudziestu pięciu zeszytach serii Amazing Spider-Man od Nicka Spencera, Rodzyn i Dengar mają już mniej więcej wyrobione zdanie o tej serii, a i tak dalej ją czytają. Czy to oznaka, że warto? Czy po prostu chcą Was ostrzec raz po raz, że to jednak nie jest ten Pająk, jakiego przygody chcielibyśmy śledzić? O ile w ogóle nasza dwójka redaktorów zgodzi się co do wzajemnych opinii, bo do tej pory bywało różnie.

Komentarze do zeszytu numer 26. przeczytacie tutaj, a o kolejnym numerze 27. poczytacie tutaj.

Poznaliśmy program 30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (MFKiG 2019)

2019-09-20 06:58:04 - źródło: komiksfestiwal.com

Już za tydzień w Łodzi odbędzie się kolejna edycja MFKiG. Jubileuszowa edycja odbędzie się w nowej lokalizacji, w hali Expo-Łódź przy ulicy Politechniki 4. W programie jak zwykle spotkania z polskimi i zagranicznymi artystami, strefa autografów, warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje i konkursy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Nieśmiertelny Iron Fist tom 4 Ucieczka z Ósmego Miasta

2019-09-20 06:26:53 - Rodzyn

W zwyczaju Egmontu jest wydawać jedynie te fragmenty danych serii, które stworzył konkretny twórca lub zespół twórców. Z jednej strony to dobry zabieg, bo czasem to jedynie te historie są warte lektury. Jednak są to także historie wyrwane z pewnego kontekstu, czasem niedokończone, bez zwieńczenia pewnych wątków. Mucha Comics obrała nieco inną strategię, kontynuując serię Nieśmiertelny Iron Fist po tym, jak zakończył się tomy do scenariusza Brubakera i Fractiona, by dostarczyć nam tom domykający serię, ale napisany przez Duane'a Swierczynskiego. Czy była to dobra decyzja i warto sięgnąć po jeszcze jeden tom przygód Danny'ego Randa?

Recenzja komiksu - Nieśmiertelny Iron Fist tom 4 Ucieczka z Ósmego Miasta

Recenzja komiksu - Audubon. Na skrzydłach świata [AvalonPlus]

2019-09-19 18:53:10 - Rodzyn

Czasem zainteresowanie przeradza się w pasję, a ta może stać się obsesją. To właśnie przydarzyło się Johnowi Jamesowi Audubonowi, który pewnego dnia postanowił pozostawić wszystko i wyruszyć w podróż, by namalować wszystkie ptaki Ameryki. Za wszelką cenę, nie patrząc na pogodę, stojących na drodze ludzi, czy nawet los własnej rodziny. Liczyło się dla niego tylko jedno: spełnienie swojego marzenia. Czy było warto?

Recenzja komiksu - Niezwyciężony Iron Man

2019-09-18 06:58:59 - Hawk

Tony Stark. Bohater, którego się kocha, albo darzy głęboką niechęcią, obok którego nie można przechodzić obojętnie. Od lat już goszczący na froncie najważniejszych komiksowych wydarzeń, aż ciężko uwierzyć, że ten bohater stał kiedyś w drugim szeregu bohaterów przyćmiewanych przez popularnych X-Men. Czasy jednak się zmieniają, a brutalne prawa rynkowe wymuszają zmiany, które zakorzeniły w społeczeństwie przeświadczenie, że to właśnie Avengers, na czele z Tonym stanowią centralną część uniwersum. Losy bohatera pełne są jednak grzechów i upadków, których tylko delikatne echo rozbrzmiewa w filmowym uniwersum, któremu to z resztą zawdzięcza on swoją obecną pozycję. Jak to w komiksowym świecie bywa, tak i tutaj dochodzimy do miejsca, w którym możemy zacząć od nowa. Wszystko nowe, wszystko inne, jak głosiła nazwa inicjatywy po Secret Wars II. Poznajmy zatem od nowa Niezwyciężonego Iron Mana, który na naszym rynku zagościł dzięki wydawnictwu Egmont.

Recenzja komiksu - Deadpool tom 3 Deadpool kontra Sabretooth

2019-09-17 10:14:52 - Dengar

Niestety, poprzedni tom przygód Pyskatego Najemnika nie wypadł najlepiej, dlatego chętnie sięgam po ten komiks z nadzieją, że tym razem przeczytam coś ciekawszego i lepiej napisanego. No i tu nasuwa się istotne pytanie: czy Duggan się postarał? Poprzedni tom niestety niewiele – jeśli nic – nie wnosił do fabuły, tym razem może będzie inaczej. Sprawdźmy.

Recenzja komiksu - Deadpool tom 3 Deadpool kontra Sabretooth

Recenzja komiksu - Fale [AvalonPlus]

2019-09-16 09:01:51 - Rodzyn

Już patrząc na okładkę Fal czułem, że będzie to historia, która przynajmniej graficznie mnie do siebie przekona. I nie myliłem się, bo w środku znalazłem prostą, subtelną kreska, która w połączeniu z oszczędnością w palecie barw okazała się być cudownie wciągająca w przedstawioną na łamach kart tej powieści historię.

Recenzja komiksu - Fale

Katalog postaci wznowienie - cz. 7

2019-09-15 10:46:44 - Avalon

W części siódmej literki, ponownie obejmiemy dwie literki, dokańczając F oraz zaczynając G. Z tej okazji, przyjdzie wam się zapoznać z min. dwoma wcześniejszymi Foolkillerami(trzeci został zaprezentowany jakiś czas temu). Władcą jednej z krain, asgardiańskiego świata umarłych. Znanym z dziesięciu prac Herculesa, Geryonem. Właściwym królem trolli z Asgardu. Przyjaciółką Misty Knight z dzieciństwa, którą oczywiście musiało spotkać jakieś nieszczęście. Komiksowego odpowiednika, izraelskiego showmana, którego ktoś w Marvelu definitywnie był fanem. A także jedną z ostatnich nabytków do grupy X-Men, który był jedynie tymczasowy i raczej już go więcej nie zobaczymy. Jak masę innych późniejszych członków popularnych grup, jak teraz o tym myślę. Czy już kiedyś o tym nie wspomniałem? Trudno, nic się pod tym względem nie zmienia, więc mogę się powtarzać.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Tetris. Ludzie i gry [AvalonPlus]

2019-09-13 06:58:07 - Rodzyn

Gdy usłyszałem, że Marginesy sięgną po komiks autorstwa Boxa Browna, była to dla mnie jedna z najlepszych zapowiedzi tego roku. Twórca ten zaciekawił mnie zarówno swoim prostym stylem rysunku jak i stylem prowadzenia narracji przy okazji komiksowej biografii wrestlera Andre the Giant (recenzje sprzed paru lat znaleźć możecie nawet na Avalonie). Dlatego kolejna tego typu historia od razu mnie zaciekawiła. Czy potrafi jednak stworzyć równie dobrą biografię nie człowieka, a gry?

Recenzja komiksu - Tetris. Ludzie i gry

Komentarz do Absolute Carnage #1

2019-09-13 06:40:30 - Dengar

No dobra… To było dobre! Powiedziałbym, że to świetny komiks, lecz było w nim kilka rzeczy, które trochę raziły mnie w oczy, dlatego sprawiedliwie musiałem nieco obniżyć ocenę. Niemniej jednak trzeba przyznać, że Donny Cates napisał udany numer. Jednak musimy się nieco w niego zagłębić.

Naleśnikomania (vol.2) #4 Jak przestałem się martwić i znienawidziłem X-Men

2019-09-13 06:40:27 - Demogorgon

Rozmowa ze znajomymi. Oboje to sporzy fani komiksów ale nigdy nie mogłem ich wciągnąć w Marvela. Dyskusja schodzi na Ms. Marvel. Oboje stwierdzają, że próbowali czytać tę serię. Przyjaciele powiedzieli im, że nie wymaga znajomości reszty świata Marvela. Słowa z którymi się zgadzam. Zawsze uważałem, że to jeden z tych komiksów, które są najbardziej przystępne dla nowych odbiorców. Moi rozmówcy mieli odmienne zdanie. Problemy zaczęły się bardzo wcześnie, gdy pojawił się Wolverine. A po nim Medusa, która z niezrozumiałego dla nich powodu miała swoje królestwo tuż obok Nowego Yorku. Ale akurat gdy Kamala została do tego miejsca porwana, Medusy tam nie ma. Jest jakiś dziwny rogaty facet. W międzyczasie się jeszcze Loki przyplątał. I agent Coulson. A potem pojawia się wielka planeta która ma się zderzyć z Ziemią. Na którym to etapie ta dwójka znajomych wysiadła.

Naleśnikomania (vol.2) #4 Jak przestałem się martwić i znienawidziłem X-Men

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na grudzień 2019

2019-09-12 18:07:51 - źródło: Egmont.pl

Ledwo co pokazaliśmy Wam zapowiedzi Egmontu na jesienne miesiące tego roku, wydawca ujawnił szczegółowe dane premier na grudzień. Ostatni miesiąc roku upłynie pod znakiem niezaciekawego eventu Inhumans kontra X-Men. Za to w klasyce dorwać będzie można drugi tom przygód Kapitana Ameryki od Brubakera. Grudzień to także premiera kolejnego numeru Star Wars Komiks z następnym rozdziałem z życia Darth Vadera oraz Marvel Komiks dla najmłodszych fanów uniwersum Marvela. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Rafał z piwnicy #4 Malibu, Marvel i komiksy na wygnaniu

2019-09-12 14:10:11 - Redakcja

Po wakacyjnej przerwie Rafał powraca z kolejnym tekstem, tym razem skupiając się na najnowszej inkarnacji drużyny Exiles. Czy warto było śledzić ich przygody?

Droga do Absolute Carnage

2019-09-12 12:32:24 - Redakcja

Donny Cates namieszał w świecie symbiontów pisząc Venoma. W najlepsze trwa jego komiksowy event „Absolute Carnage”. Ale zanim o nim napiszemy, warto omówić zeszyty wprowadzające nas w jego klimat.

Nadciaga "Incoming!" kolejny event Marvela

2019-09-11 07:40:11 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Marvel po kilkunastu dniach teasowania, w końcu ogłosił, czym będzie event Incoming!. Będzie one-shotem, antologią komiksów, które domkną wątki z tegorocznych komiksów i zapowiadającą wydarzenia na 2020 rok. Stąd wśród twórców m.in. Jonathan Hickman, Jason Aaron i Donny Cates. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Mucha Comics na wrzesień 2019

2019-09-09 07:17:57 - źródło: Mucha Comics FB

Na wrzesień póki co Mucha Comics zapowiedziało jedynie premierę trzeciego tomu serii Astonishing X-Men, w którym tym razem po raz pierwszy na polskim rynku pojawi się kontynuacja autorstwa Warrena Ellisa.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na listopad 2019

2019-09-09 07:17:53 - źródło: Egmont.pl

Listopad to premiera kolejnych tomów serii Ultimate Spider-Man i Punisher MAX w ramach klasyków Marvela, a także kolejnych części All-New Wolverine, Hawkeye i Amazing Spider-Man, który będzie wyjątkowo powiększony w związku z premierą Spisku Klonów. W serii adaptacji filmowych Gwiezdnych Wojen zadebiutuje Ostatni Jedi. I choć to nie Marvel, to mocno czekamy na premierę Mighty Morphin Power Rangers: Rok Pierwszy, której to serii poświęcaliśmy kolumnę It's Morphin Time w ciągu ostatniego roku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi KBOOM na wrzesień 2019

2019-09-09 07:14:58 - źródło: KBOOM

KBOOM końcem września dostarczy nam trzeci już tom serii Bloodshot: Odrodzenie. W ramach nowego imprintu KBOOM Kids dostaniemy pierwszy tom przyjemnej serii Kraina Ruin, a kolejną publikacją od KBOOM Horror będzie Frankenstein żyje, żyje! dostępny także w wersji z limitowaną okładką.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na październik 2019

2019-09-09 07:09:48 - źródło: Egmont.pl

W październiku do sprzedaży trafią kolejne numery kioskowych magazynów STAR WARS KOMIKS i MARVEL KOMIKS, z których zdecydowanie bardziej polecamy ten gwiezdnowojenny. Poza tym kolejne tomy serii Deadpool, Potężna Thor i Staruszek Logan, a do tego druga część przygód Daredevila od Franka Millera.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Non Stop Comics na wrzesień 2019

2019-09-09 07:09:43 - Informacja prasowa

Mimo początkowych nieco większych planów na wrzesień, Non Stop Comics ograniczyło się powrócić po wakacyjnej przerwie z trzema komiksami: kontynuacjami Odrodzenia i Deadly Class, oraz kolejną publikacją Alberto Brecci, Mity Ctulhu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na wrzesień 2019

2019-09-09 06:58:43 - źródło: Egmont.pl

Jakie komiksy zaplanował Egmont na wrzesień tego roku? Ciąg dalszy przygód Extraordinary X-Men i Amazing Spider-Mana, jednotomową przygodę Mockingbird, pierwszy tom przygód Strażników Galaktyki z 2008 roku i specjalne wydanie komiksów Jima Lee o X-Men. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci wznowienie - cz. 6

2019-09-08 11:12:36 - Avalon

Hmmm. Chyba powinienem, nawiązać teraz do faktu rozpoczęcia roku szkolnego. Chociaż z drugiej strony, to jest spodziewane o tej porze roku, więc może zachowam się nieszablonowo i po prostu przejdę do sedna. Część szósta przynosi nam dwie literki, a w nich między innymi: mechaniczny obrońca New Salem, arcywróg Slik(w teorii), kuzyn Herculasa(zleceniodawca dwunastu prac), młodszy Falcon, hybryda elfa i ognistego demona, alternatywni imperatorzy, jedną z wielu, naprawdę wielu osób, mających silny uraz do Magneto, a także zabójcy, bezpośrednio odpowiedzialnego za śmierć rodziców, Petara Parkera. Aha, i jeszcze osoba pośrednio powiązana z uzyskaniem mocy Daredevila i dowód na to, że żadne dobre uczynki, nie zostaną ukarane. Wiem jak to brzmi, ale tak jest.

Komentarze:

czytaj dalej...

KONKURS: AVENGERS: KONIEC GRY [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-09-06 10:37:31 - Redakcja

W tym tygodniu do sprzedaży trafiły wydania filmu Avengers: Koniec Gry na DVD i Blu-Ray. W związku z tym wraz z Galapagos przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym dwie osoby mogą wygrać po jednym egzemplarzu DVD tej produkcji. Co zrobić by zdobyć nagrodę?

Komentarze:

czytaj dalej...

Komentarz do Amazing Spider-Man (2018) #25

2019-09-06 10:37:07 - Redakcja

W lipcu zeszłego roku Nick Spencer rozpoczął swój run w serii Amazing Spider-Man, zastępując na tym stanowisku Dana Slotta, który przygodami Pająka zajmował się przez około dziesięć lat. Przez te 12 miesięcy regularnie Rodzyn i Dengar w osobnych komentarzach omawiali każdy zeszyt napisany przez Spencera, często mniej niż bardziej się zgadzając. Skoro na rynek trafił niedawno 25. numer autorstwa Spencera, to chyba dobra pora, by podyskutować o dotychczasowych numerach i dokonać małej konfrontacji.

Avengers: Koniec gry już na Blu-ray™ i DVD!

2019-09-05 14:59:25 - Informacja prasowa

„Avengers: Koniec gry” to dwudziesty drugi film ze świata Marvel Cinematic Universe, tworzonego od ponad dekady filmowego uniwersum, w którym spotykają się najpopularniejsi komiksowi superbohaterowie Marvela. To również najbardziej dochodowa produkcja filmowa w historii kina, która zarobiła ponad 2,79 mld dolarów. Superprodukcja, w której główne role grają Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Paul Rudd, Brie Larson zadebiutował na Blu-ray™ 3D, Blu-ray™ i DVD 4 września.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Spider-Man: Wiecznie Młody

2019-09-05 14:11:38 - Sobb

Oficjalne powieści uniwersum Marvela okazały się w Polsce bardzo trafionym pomysłem. Dużą rolę odgrywa tutaj nie tylko ogólne zainteresowanie superbohaterami, ale też przede wszystkim dobry wybór książek. Osobiście, już po lekturze trzeciej, mogę powiedzieć, że ani razu nie bawiłem się źle. Powieści doskonale wprowadzają czytelnika w znane historie ze świata komiksów, jednocześnie pozwalają na głębsze osadzenie się w historii - w książce można powiedzieć więcej, spędza się nad nią więcej czasu. Tak też jest w przypadku trzeciej powieści, Spider-Man: Wiecznie młody.

Polscy artyści rysują bohaterów DC

2019-09-05 14:11:25 - Informacja prasowa

Batman w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, Catwoman w Krakowie, Flash w Poznaniu, Superman w Lublinie, Aquaman i Green Lantern w Gdańsku! Najsłynniejsi superbohaterowie uniwersum DC zagościli w polskich miastach.

Znani i cenieni polscy rysownicy zostali poproszeni przez wydawnictwo Egmont o stworzenie alternatywnych okładek do kilku regularnie ukazujących się serii ze świata DC Comics, takich jak: Batman Detective Comics, Superman Action Comics, Harley Quinn, Liga Sprawiedliwości, Flash. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli wybitni artyści: Piotr Cieśliński, Zbigniew Kasprzak, Jakub Kijuc, Adam Kmiołek, Piotr Kowalski, Tomasz Larek, Katarzyna Niemczyk, Marek Oleksicki, Grzegorz Przybyś, Marianna Strychowska, Przemysław Truściński. Prace prezentują różne style artystyczne i różne wizje znanych postaci, ale wszystkie łączy miłość do komiksów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Marvel Comics #1000

2019-09-05 13:26:22 - Rodzyn

Marvel świętuje 80. lecie istnienia wydawnictwa. 31 sierpnia minęło dokładnie tyle lat od premiery Marvel Comics #1, w którym debiutowali m.in. Human Torch i Namor. Seria ta nie przetrwała próby czasu, ale kolejne dziesięciolecia dały nam masę kolejnych postaci i historii, które oczarowały nie tylko Stany Zjednoczone ale i cały świat. Marvel celebrując tę okazję postanowił wydać zeszyt o tytule Marvel Comics #1000 - taki numer miałaby zdaniem redaktorów ta seria, gdyby przetrwała na rynku bez kasacji. Nic dziwnego, że zdecydowano się na ten ruch: Action Comics #1000 i Detective Comics #1000 wydane przez konkurencję okazały się hitami sprzedaży. Różnica jest taka, że te tytuły rzeczywiście taką liczbę numerów osiągnęły, a Marvel... robi po swojemu.

Powieść z Uniwersum Marvela „Spider-Man. Wiecznie młody” już w księgarniach

2019-09-04 18:08:32 - Informacja prasowa

Wydane nakładem Wydawnictwa Insignis przygody człowieka-pająka to kolejna pozycja z Marvelowskiego cyklu uwielbianego przez czytelników i fanów przygód superbohaterów.

Komentarze:

czytaj dalej...

KONKURS: SPIDER-MAN WIECZNIE MŁODY [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-09-04 18:02:50 - Redakcja

W związku z dzisiejszą premierą książki "Spider-Man: Wiecznie Młody" wraz z wydawnictwem Insignis organizujemy dla Was konkurs, w którym dwie osoby mogą zdobyć po jednym egzemplarzu tej książki. Co zrobić, by wygrać?

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Royal City tom 3 Płyniemy z prądem [AvalonPlus]

2019-09-02 17:28:01 - Rodzyn

Choć Jeff Lemire zapowiadał, że jego Royal City będzie obecna na rynku dużo dłużej, seria zakończyła się na czternastym zeszycie, zamykając się w trzech tomach, z których ostatni niedawno trafił także na polski rynek. Seria miała być powrotem do bardziej obyczajowych korzeni autora, który zachwycił Opowieściami z Hrabstwa Essex. Wydawało się, że tytułowe miasto stanie się miejscem dla różnych zdarzeń, a cała seria będzie pewnego rodzaju antologią. Plany autora się jednak zmieniły i całość skupiła się na jednej, pełnej dramatów, rodzinie. 

Recenzja komiksu - Royal City tom 3 Płyniemy z prądem

Katalog postaci wznowienie - cz. 5

2019-09-01 11:12:33 - Avalon

Wiecie jaka pora roku się zbliża? Jesień. Piękny okres, w którym robale masowo zdychają i zanika obawa, o ukąszenie przez jadowitego owada, powodującego silną reakcję alergiczną, przez który traci się władzę w dłoni, co skutkuje przełożeniem aktualizacji katalogu na przyszły tydzień. Zaiste niedoceniana pora roku. Ale przechodząc do sedna. W dzisiejszej odsłonie tylko literka D, na którą składają się min. mniej znane modele Deathlocka, członkinie grupy operacyjnej Euroforce, sierota-podróżnik(prawdopodobnie mający w sobie demona), anty-mutancki dyktator, meksykańscy gangsterzy, wampirzy dyrektor szkolny, polityk-złoczyńca, ostatni druid, szalony poeta, twórczyni zastępczej wersji Fantastic Four, demoniczny (dosłownie) dentysta i wielu innych. Obyśmy się na spokojnie zobaczyli za tydzień.