Avalon » Archiwum » Sierpień 2019

Archiwum wiadomości: Sierpień 2019

Komiksowe Legendy: Jack Kirby i operacja Argo

2019-08-30 18:59:13 - Rodzyn

Argo (film dystrybuowany w Polsce jako Operacja Argo), zdobywca trzech Oscarów, w tym za najlepszy film, powstał w roku 2012. Opierał się on na artykule z 2007 roku z magazynu Wired, który opowiadał o prawdziwej misji CIA, której celem było wydostanie z Iranu szóstki amerykańskich dyplomatów w 1980 roku. Dlaczego o tym piszemy? Bo swój udział w tym wszystkim miał sam Jack "Król" Kirby, choć nie wiadomo, na ile on sam o tym wiedział. 

O Operacji Argo, adaptacji książki Lord of the Light i tym, jak w to wszystko wpisuje się Jack Kirby, piszemy w najnowszych Komiksowych Legendach, kontynnując tydzień z Królem Komiksów.

Komiksowe Legendy: Jack Kirby i operacja Argo

Zapowiedź książki "Spider-Man: Wiecznie młody"

2019-08-29 18:20:27

Już 4 września nakładem wydawnictwa Insignis ukaże się kolejna powieść z Uniwersum Marvela – „Marvel: Spiderman. Wiecznie młody”, książkowa adaptacja przygód najpopularniejszego na świecie superbohatera. Uwspółcześniona, z nowymi wątkami powieść oparta na klasycznej „Stone Tablet Saga” została napisana przez Stefana Petrucha, bestsellerowego autora powieści i komiksów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksy złamią Ci serce - wystawa prac inspirowanych dziełami Jacka Kirby

2019-08-27 21:13:30 - Redakcja

Już jutro w sopockim Miejscu rozpocznie się wystawa Komiksy złamią Ci serce - polscy artyści w hołdzie Jackowi Kirby'emu, będąca częścią URO.K! Najmniejszego festiwalu komiksowego w Polsce! Wystawa potrwa do 18 września tego roku, a prace na niej prezentowane zostaną później zlicytowane na aukcji online. Prezentujemy część prac i zapraszamy do zaglądniecia do Sopotu. Wszystkie rysunki znajdziecie też na łamach zina Mutagen Krackle.

Komentarze:

czytaj dalej...

Czy Eternals nikogo nie obchodzą?

2019-08-27 16:07:32 - Redakcja

Jednym z późniejszych dzieł Jacka Kirby byli Eternals. I o ile wiele stworzonych przez niego postaci osiągnęło ogromną popularność, tak oni wydają się nikogo nie obchodzić. Jednak z uwagi na nadchodzący film o ich przygodach, Krzycer postanowił przyjrzeć się tym nieśmiertelnym bohaterom, by sprawdzić, skąd bierze się ich brak komiksowej popularności i czy filmy mogą to zmienić.

Jack Kirby, Król Komiksów

2019-08-26 07:33:30 - Redakcja

Już 28 sierpnia świętować będziemy 102. urodziny Jacka Kirby, które są także Międzynarodowym Dniem Publicznego Czytania Komiksów. Świętować będziemy chociażby na URO.K! Najmniejszy Komiksowy Festiwal w Polsce. Właśnie z tej okazji chcemy przybliżyć Wam życiorys Króla Komiksów, którego do tej pory brakowało na naszej stronie.

Jack Kirby, Król Komiksów

Recenzja komiksu - Age of Conan: Valeria #1

2019-08-20 18:34:13 - Redakcja

W ubiegłym tygodniu swoją premierę miała pierwszy numer kolejnej miniserii rozbudowującej świat Conana, tym razem skupiając się na postaci Valerii znanej z opowiadania Czerwone Ćwieki. Michał Ochnik z bloga Mistycyzm Popkulturowy sprawdza dla nas, czy tym razem Marvel dostarczył nam pozycję obowiązkowa dla fanów dzieł Howarda.

Recenzja komiksu - Powers of X #1

2019-08-19 07:10:39 - Krzycer

„Powers of X” to bliźniacza miniseria „House of X”. Rozpiska kolejności czytania zawarta w pierwszych numerach HoX i PoX nazywa je wręcz „dwoma seriami, które są jedną”. Sam Hickman mówił zaś, że każdy kolejny numer „Powers of X” będzie zmieniał nasze postrzeganie poprzedniego numeru „House of X”. jak prezentuje się ten zeszyt?

Recenzja komiksu - House of X #1

2019-08-19 07:09:42 - Krzycer

„House of X” #1 to otwarcie z dawna zapowiadanej epoki Jonathana Hickmana w komiksach o X-Men. Ten znany ze snucia długich, szczegółowo zaplanowanych historii w paroletnich runach w „Fantastic Four”, „Secret Warriors” czy „Avengers” i „New Avengers” scenarzysta nie ukrywał, że zależy mu na tym, by X-Men ponownie stali się najpopularniejszą supergrupą Marvela. A wydawnictwo reklamowało jego plany jako „najważniejsze wydarzenie w historii X-Men od czasów Granta Morrisona”. 

Katalog postaci wznowienie - cz. 4

2019-08-18 10:57:26 - Avalon

Dwie literki w czwartej odsłonie, z czego jedna się kończy, a druga zaczyna. Tym razem w zestawieniu min. klony, jeden z lepiej znanych członków Wild Pack, jeden z najpotężniejszych czarodziejów w historii, personifikacja czystego strachu z Asgardu, jeden z rywali Tony'ego Starka, ojciec Aranay the Spider-Girl, jeden z arcywrogów Sentry'ego oraz fuzja Punishera i Ghost Ridera(zasadniczo takze Deadpoola), z alternatywnej rzeczywistości. Aha, i jeszcze wielkie duma i radość Marvela, w postaci pierwszego super-herosa drag queen. Jestem pewien, że ktoś będzie miał do mnie pretensje, jeśli nie podkreślę istnienia, tej w sumie dość marginalnej postaci. Nie żeby pozostałe w tym zestawieniu, miały jakieś większe znaczenie, dla większości z was. Czyli w sumie dopasowała się idealnie. Miłej lektury.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Infidel [AvalonPlus]

2019-08-16 23:28:52 - Redakcja

Pomimo wieloletniej tradycji sięgającej jeszcze lat 40. XX wieku, komiksowy horror nie jest łatwym gatunkiem do pisania. Wraz z rozwojem komplementarnych mediów wizualnych, czytelnicy komiksów uodporniali się na pewne zabiegi stylistyczno-wizualne, które kiedyś mogłyby typowego odbiorcę popkultury doprowadzić do zawału. Horror ewoluował. A wraz z nim ludzka wrażliwość. Na dalszy plan odeszły gumowe maszkary, potwory z (miejskich) legend, jumpscare i screamery, ustępując miejsca koszmarowi prawdziwego życia, eksplorowanego relatywnie od niedawna na celuloidowych taśmach i kartach komiksów. Horrorowi kryjacemu się zawsze w cieniu, zawsze w ludziach. Ksenofobii.

Recenzja komiksu - Hawkeye tom 1 Odmieniony

2019-08-15 08:32:28 - Sobb

Niedawno do polskich księgarni trafił komiks Hawkeye. Odmieniony napisany przez Jeffa Lemire’a. Zasadniczo zadanie przed nim stawiane jest niełatwe. Polski czytelnik jest przyzwyczajony do poprzedniej serii, która wysoko stawia poprzeczkę. Czy Odmieniony spełnia pokładane w nim nadzieje?

KONKURS: STAR WARS - OSTATNI ROZKAZ [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-08-14 08:41:57 - Redakcja

Końcem lipca na polskim rynku ukazała się powieść "Star Wars: Ostatni rozkaz", ostatnia część trylogii Thrawna autorstwa Timothy'ego Zahna. Wraz z wydawnictwem Uroboros organizujemy konkurs, w którym wygrać można trzy egzemplarze tej książki. Co zrobić by wygrać? 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Nienawidzę Baśniowa tom 3 Grzeczna dziewczynka [AvalonPlus]

2019-08-13 21:31:58 - Hawk

Przygoda naszej bohaterki dociera do punktu, w którym podejmuje ona niezwykłą próbę wyrwania się ze znienawidzonej krainy, stawiając na szali wszystko, co do tej pory o niej wiedzieliśmy. Już sam tytuł trzeciego tomu - Grzeczna Dziewczynka - niezbicie dowodzi, że czeka nas ostre pranie mózgu. Gotujcie się zatem na tony słodkości, rozkosznego mordu i kilka niespodziewanych zwrotów, bo o to przed nami zaskakujące wcielenie Gertrude.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 3 Demonstracja siły

2019-08-13 21:31:49 - Dengar

Po uporaniu się z Zodiakiem, Spider-Man wcale nie spoczywa na laurach, bowiem i tak ma pełne ręce roboty. Tym razem nasz przyjazny Pajęczak trochę czasu spędzi w rodzinnych stronach, bo dawno nie widzieliśmy go na tle nowojorskich drapaczy chmur, prawda? Jednak nie tylko Spider-Man robi coś dobrego. Peter Parker – bo o nim zapomnieć nie możemy – powołuje do życia fundację wujka Bena i zamierza zebrać pieniądze na cele charytatywne. Brzmi zbyt kolorowo, prawda?

Katalog postaci wznowienie - cz. 3

2019-08-11 10:55:54 - Avalon

Trzecia odsłona wznowienia i zgodnie z zapowiedzią, tym razem dwie literki na raz. A w dzisiejszym zestawieniu chociażby: członkowie bractwa obłąkanych, rodzeństwo agentów SHIELD, najnowszy dodatek do Elders of Universe, alternatywne wersje herosów, szalona kapłanka voodoo, istota złożona ze śmieci, gospodarz The Tonight Show i ktoś adekwatny, do aktualnych komiksów. Jeden z nosicieli czerwonego symbiotu. Który pewnie nie pojawi się w obecnie trwającym evencie, z powodów które okażą się jasne, po zapoznaniu się z jego wpisem. Chociaż, to nie powstrzymało innych nosicieli, w podobnym stanie, więc kto wie?

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Grass Kings tom 3 [AvalonPlus]

2019-08-09 21:12:38 - Redakcja

Czy trzeci i ostatni tom przygód mieszkańców Królestwa Traw zasługuje na równie wielkie pochwały co poprzednie dwa? Czy finał tej historii przynosi satysfakcjonujące zakończenie? Odpowiedź wydaje się być oczywista.

Recenzja komiksu - Avengers tom 2 Rodzinny Interes

2019-08-09 21:12:25 - Redakcja

Wydany niedawno drugi tom przygód Avengers pisanych przez Marka Waida przynosi nam debiut Nadii Pym, córki pierwszego Ant-Mana, która decyduje się zostać nową Wasp. Czy uda jej się dopasować do nowego zespołu? Jakie przygody czekają na całkiem nowych Avengers?

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 3 Na granicy

2019-08-07 06:44:24 - Dengar

Staruszek Logan na dobre zadomowił się na nie swojej Ziemi i nawet stał się częścią X-Men. Jednak samotny wilk zbyt długi nie zagrzeje miejsca pośród stada swoich-nie-swoich towarzyszy. Dręczony wydarzeniami ze swojej przeszłości Wolverine nie zamierza siedzieć bezczynnie. To co przeżył, czego był częścią wraca do niego i wisi nad nim niczym miecz Damoklesa. Czy Staruszek zdoła zmienić bieg wydarzeń? Czy przeszłość z jego świata prędzej czy później go dopadnie?

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 3 Na granicy

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 2 Dzieci czarnej dziury [AvalonPlus]

2019-08-06 07:18:35 - Redakcja

Deadly Class to bez wątpienia jedna z flagowych serii Image (i NSC). A jeżeli jesteś do tyłu, lub ostatnie miesiące spędziłeś jedynie z zachowawczą Wielką Dwójką to masz przed sobą dowód, że warto iść na mainstreamowy detoks i zagłębić się w subkulturowy roller coaster po nastoletnich rozterkach głównych bohaterów - tak o drugim tomie Deadly Class pisze dla nas Paweł Gregorczyk z Thousand Hi-Fives w najnowszej recenzji.

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 2 Dzieci czarnej dziury

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 2 Mroczne królestwo

2019-08-05 06:51:08 - Dengar

Dan Slott w drugim tomie pisanej przez siebie serii o Spider-Manie odkleja go od nowojorskich drapaczy chmur i każe mu podróżować po świecie. Bo w końcu ma być globalnie, prawda? No i jest, podróżujemy z Pająkiem to do Szanghaju, to do Paryża lub Londynu. Więc globalność komiksu zostaje odhaczona. Jednak czy te podróże jakoś wpłyną na fabułę tego tomu?

KONKURS: NIESAMOWITE PRZYGODY KAVALIERA I CLAYA [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-08-05 06:51:02 - Redakcja

31 lipca w Polsce swoją premierę miała nagrodzona Pulitzerem powieść Michaela Chabona "Niesamowite przygody Kavaliera i Claya". Wraz z wydawnictwem W.A.B. organizujemy konkurs, w którym wygrać można egzemplarz tej książki. Co zrobić by wygrać? 

Komentarze:

czytaj dalej...

Age of X-Man - podsumowanie eventu

2019-08-04 21:14:39 - Krzycer

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nastąpiło nowe otwarcie w komiksach o X-Men, które rozpoczęło się wraz z dwoma miniseriami Jonathana Hickmana. Dopiero co obiecywano nam takie otwarcie wraz ze startem nowej serii „Uncanny X-Men”, które jednak okazało się tylko zapychaczem, który miał nas czymś zająć do startu serii Hickmana.

I ponieważ redakcji chyba specjalnie na nim nie zależało, dostaliśmy najbardziej niecodzienny event od lat.

Age of X-Man - podsumowanie eventu

Recenzja komiksu - Runaways tom 3

2019-08-04 20:08:07 - Dengar

Komiks ten bez wątpienia jest lekturą zarówno dla nastoletniego czytelnika jak i tego troszkę starszego. Skąd wniosek? Sam należę do tej drugiej kategorii, a jednak poprzednie dwa tomy czytało mi się dość dobrze. Więc z ochotą wyciągnąłem łapki po kolejny tom, chcąc dowiedzieć się co też spotkało tym razem naszych nastoletnich uciekinierów-bohaterów.

Recenzja komiksu - Runaways tom 3

Katalog postaci wznowienie - cz. 2

2019-08-04 11:36:11 - Avalon

Wiecie, co jest całkiem przyjemne. Fakt, że nie posługuje się literkami alfabetu w "all-new, all diffrent catalog", daje mi możliwość robienia kilku literek na raz. Ale nie tym razem, aktualizacji jest wystarczająco dużo na B. A wśród nich, jedna z najważniejszych rodzin Marvela, która pojawiła się tylko w obskurnej opowiastce o wampirach i nigdzie więcej. Zaiste, dostarczam wam tylko najbardziej potrzebne i żądane osobistości z komiksów Marvela. A poza tym: więcej wampirów, jedna z pierwszych Black Widow, żona jednego z byłych szefów Hulka, harlemski odpowiednik Kojaka, paru wrogów Speedballa, przeciwnicy Godzilli, a także jednego z najważniejszych mrocznych elfów z sagi War of the Realms, który prawie wcale nie pojawiał się osobiście w jej trakcie. Wiem jak to brzmi, ale tak wyszło.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Wolverine: Staruszek Logan

2019-08-03 20:50:18 - Redakcja

Choć Staruszek Logan nie trafia po raz pierwszy na polski rynek, Egmont wydaje komiks Millara i McNivena jeszcze raz, by osoby nie śledzące komiksowych kolekcji mogły zapoznać się z historią, która dla niektórych jest jedną z ich ulubionych przygód Wolverine'a. A skoro seria kontynuująca przygody Logana z przyszłości dobiła już u nas do trzeciego tomu, lepiej poznać jego prawdziwe początki.

Zaplanuj podróż, dokończ cosplay, pakuj plecak! Pora ruszać na Sabat Fiction – Fest 2019!

2019-08-03 14:14:12 - źródło: Informacja prasowa

Wraz ze Stowarzyszeniem Sabat Fiction oraz Targi Kielce S.A. mamy zaszczyt zaprosić na kolejną, szóstą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sabat Fiction – Fest. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku, na terenie Targów Kielce. Miłośnicy szeroko pojętej popkultury, fantastyki i kultury dalekiego wschodu ponownie będą mieli okazję spędzić wyjątkowe trzy dni na targowych halach, wypełnionych mnóstwem - dosłownie i w przenośni - fantastycznych atrakcji.

Komentarze:

czytaj dalej...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.