Avalon » Archiwum » Lipiec 2019

Archiwum wiadomości: Lipiec 2019

Katalog postaci - Z część 2

2019-07-21 10:51:28 - Darth

No, udało nam się. Dotarliśmy do końca alfabetu i zakończyliśmy pewien rozdział "sagi", jeśli mogę się tak wyrazić. Przez długi okres czasu, niemal co tydzień, prezentowałem nowe postacie z uniwersum Marvela, jeśli tylko pozwalał mi na to stan zdrowia(i strony), więc mogę powiedzieć, że spełniłem swoją zapowiedź, gdzieś tam z początku literki A. To mała rzecz, ale cieszy. Mam nadzieje, iż przez ten czas, regularnie poświęcaliście te parę minut, żeby chociaż rzucić okiem na te mało znane i zapomniane postacie, być może odkrywając coś ciekawego. Jeśli nie, to nie szkodzi. Może kiedy indziej, w bliżej nieokreślonej przeszłości, w której mam nadzieje ponownie się spotkać z wami w tym miejscu. Już nie przedłużając, zapraszam na drugą i finałową część literki Z. Do następnego.

Komentarze:

czytaj dalej...

SDCC '19: Dawn of X

2019-07-21 09:32:12 - Rodzyn

Podczas SDCC zapowiedziano sześć serii, które będą tworzyły nową erę w dziejach mutantów pod nadzorem Jonathana Hickmana. Tytułu zadebiutują po zakończeniu dwóch miniserii, Powers of X i House of X.

Komentarze:

czytaj dalej...

SDCC' 19: Czwarta faza Marvel Cinematic Universe

2019-07-21 08:31:40 - Rodzyn - źródło: marvel.com

Poznaliśmy daty premiery pięciu kolejnych filmów oraz pięciu serial, które tworzyć będą czwartą fazę MCU. Wiele niespodzianek i wieści obsadowych, wszystko to zebraliśmy dla Was w tym artykule. 

Komentarze:

czytaj dalej...

BIOS: Moon Knight [Marc Spector]

2019-07-20 14:47:33 - Redakcja

Dziś 50. rocznica pierwszego lądowania człowieka na Księżycu. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was biografię bohatera, który nierozerwalnie związany jest z księżycem i jego egipskim bogiem, Khonshu. Mowa oczywiście o Marku Spectorze, który działa jako Moon Knight.

BIOS: Moon Knight [Marc Spector]

SDCC '19: Zwycięzcy Eisner Awards 2019

2019-07-20 13:50:43 - Rodzyn - źródło: Twitter comiXology

Na trwającym SDCC głoszono zwycięzców tegorocznych nagród Eisnera. Marvel zgarnął dwie statuetki, za Najlepszy pojedynczy zeszyt/one-shot dla Peter Parker: The Spectacular Spider-Man #310 oraz w kategorii Najlepsza powieść graficzna - wznowienie dla twardookładkowego wydania serii The Vision.Nagrodzony został także kolorysta Matt Wilson, po części za swoje prace dla Marvela. Pozostałych nominowanych i zwycięzców znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Reszta Świata [AvalonPlus]

2019-07-20 13:50:38 - Rodzyn

Przed premierą "Reszty Świata" dość pozytywnie podchodziłem do tego komiksu. Choć zapowiedź nie sugerowała zbyt odkrywczej fabuły, ot rodzina musząca zmierzyć się z wielkim kataklizmem, który w popkulturze przewijał się już wielokrotnie, to liczyłem, że komiks ten ujmie mnie pokazaniem charakteru postaci w tej sytuacji, jak zmienią się ich wzajemne relacje, co zrobią w obliczu katastrofy. Również całkiem ładna okładka i przykładowe plansze wskazywały, że jak nie fabuła, to grafika pozwoli mi na dobrą lekturę. Czy tak się stało?

Recenzja komiksu - Extraordinary X-Men tom 2 Wojna Apocalypse'a

2019-07-20 13:50:19 - Big Y

Drugi tom nowej odsłony X-Men napisanej przez Lemire'a dalej nie zwalnia tempa. Poprzedni rozbudził we mnie pewne nadzieje. Niestety zdaje się, że przedwcześnie.

Recenzja książki - Saga Mrocznej Phoenix

2019-07-18 19:57:42 - Redakcja

Filmowa mroczna Phoenix po raz drugi zawiodła fanów, jednak tego samego nie można powiedzieć o książkowej adaptacji komiksu autorstwa Chrisa Claremonta, Johna Byrne i Dave'a Cockruma. Jakie zalety ma książka Stuarta Moore'a?

Recenzja komiksu - Vei tom 2 [AvalonPlus]

2019-07-18 17:52:05 - Rodzyn

Niemałe było moje zaskoczenie, gdy czytając zapowiedź drugiego tomu Vei uświadomiłem sobie, że to już koniec tej historii. Czytając pierwszy tom widziałem tu potencjał na serię, która mogłaby trać jeszcze spokojnie kilka tomów. Sama końcówka dwójki pokazuje, co mogłoby się tam wydarzyć i choć z tego powodu szkoda mi żegnać się z tak dobrze zarysowanym i narysowanym światem, to też cieszy, że twórcy nie postanowili się rozdrabniać, tylko przekazali nam to, co sobie zaplanowali.

Recenzja komiksu - Avengers - Impas: Atak na Pleasant Hill

2019-07-18 12:56:06 - Sobb

Avengers Impas - Atak na Pleasant Hill to tom bardzo niepozorny. Owszem, jest obszerny, jednak polski czytelnik (zarówno jak amerykański kilka lat temu) nie zdaje sobie sprawy z tego, że w kontekście późniejszych wydarzeń w uniwersum ma on bardzo duże znaczenie. Sam w sobie jest naprawdę przyjemną historią, która jest świetnie napisana oraz narysowana.

Komentarz do Amazing Spider-Man (2018) #23

2019-07-17 18:26:32 - Redakcja

Dwudziesty trzeci numer nowych przygód Pająka to epilog historii The Hunted, domykający niektóre wątki z tego wydarzenia, przy okazji zapowiadając nieco, co przyniesie przyszłość. Jak oceniają ten nieco spokojniejszy numer nasi redaktorzy?

Kapitan Marvel już na Blu-ray i DVD

2019-07-16 12:59:20 - Informacja prasowa - źródło: Galapagos

Już za tydzień do sprzedaży trafi film Kapitan Marvel na Blu-Ray i DVD. Poznaliśmy szczegóły wydań.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Mucha Comics na lipiec 2019

2019-07-15 17:28:59 - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics zdradziło tytuły dwóch komiksów, jakie trafią do sprzedaży już końcem lipca. Będzie to drugi tom serii Jessica Jones i pierwszy tom Gideon Falls. Przedstawiamy szczegóły wydań i przykładowe strony.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Oblivion Song. Pieśń otchłani tom 2 [AvalonPlus]

2019-07-14 21:25:49 - Rodzyn

Niedawno niespodziewanie zakończyła się komiksowa seria The Walking Dead, która na rynku przetrwała szesnaście lat. W ubiegłym roku Kirkman zakończył swojego superbohaterskiego Invicible, w tym roku końca doczekała się także seria Thief of Thieves, a za niedługo ukaże się ostatni numer Outcast. Na rynku pozostaje za to Oblivion Song, którego drugi tom niedawno trafił na polski rynek. O ile tamte tytuły w pierwszych odsłonach mnie przekonały, tak z Pieśnią Otchłani miałem problem. Czy drugi tom jest przyjemniejszy w odbiorze?

Katalog postaci - Z część 1

2019-07-14 10:29:07 - Darth

Literka Z oznacza, iż powoli lecz nieubłaganie zbliżamy się do końca alfabetu. W tym przedostatnim zestawieniu, zapraszamy do zapoznania się chociażby z: demonami, kosmitami, oszalałymi naukowcami, renomowanym krawcem nadludzi, mniej znanym Zaranem, zapomnianą Sorcerer Supreme z czasów istnienia Atlantydy, a także nadnaturalną istotą, opętującą ciała innych i mający bliżej niewyjaśniony uraz do kobiet. Dla każdego coś miłego, chciałoby się rzec.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu - Spider-Man: Far From Home

2019-07-13 21:13:02 - Redakcja

Pająk już od ponad tygodnia śmiga na pajęczynie w kinach w całej Polsce w swoich nowych filmowych przygodach. Czy europejska podróż Spider-Mana była dobrym pomysłem scenarzystów? Jak wypadł debiutujący na wielkim ekranie Mysterio? A także: jak świat poradził sobie z konsekwencjami wydarzeń z Avengers: Endgame?

Sprawdzamy w spoilerowym omówieniu Spider-Man: Daleko od domu.

Recenzja filmu - Spider-Man: Far From Home

Recenzja komiksu - Invisible Woman #1

2019-07-13 12:37:26 - Redakcja

Choć Sue Richards debiutowała z resztą Fantastycznej Czwórki już w 1961 roku, jeszcze nigdy nie miała własnej solowej serii. Teraz to się zmieniło i do sklepów trafił pierwszy numer miniserii Invisible Woman autorstwa Marka Waida i Mattia De Iulis.

Recenzja komiksu - Bloodshot tom 2 Polowanie [AvalonPlus]

2019-07-12 17:51:16 - Redakcja

Wydawnictwo KBOOM dostarczyło niedawno na polski rynek drugi tom przygód Ray'a Garrisona, który domyka pewne wątki z pierwszej odsłony i daje bohaterowi nowe cele. Czy warto kontynuować lekturę serii i czy jest na co czekać?

Recenzja komiksu - Aero #1

2019-07-12 17:35:26 - Sobb

Aero jest bohaterką z Szanghaju, która potrafi kontrolować powietrze. Prywatnie odnosi sukcesy jako architekt, pracuje na najwyższym piętrze wieżowca i generalnie ma ręce pełne roboty. Nie jest to jednak postać, którą możemy porównywać do Tony’ego Starka. Znacznie bardziej widzimy w niej taki typowy ludzki element. Jako Aero jest znana w swoim mieście i raczej lubiana - ot taki sobie bohater żyjący poza Ameryką. Pomysł jest zdecydowanie ciekawy, zwłaszcza że nie często w komiksach wychodzimy poza Stany Zjednoczone. Teraz Aero trafia do własnej serii, ale czy jest to dobry pomysł?

Komentarz do Amazing Spider-Man #22

2019-07-10 09:52:55 - Redakcja

Historia Hunted dobiegła końca. A przynajmniej jej główny trzon, bo po 22. numerze czeka nas jeszcze epilog. Jak jednak Dengar i Rodzyn oceniają finał historii, na którą czekaliśmy od początku startu runu Spencera? 

Katalog postaci - Y

2019-07-07 10:21:13 - Avalon

OK, zanim przyjdziemy do rzeczy małe ogłoszenie. Jeśliby się zdarzyło, iż w waszej okolicy, ktoś postanowi ponownie wyświetlić Avengers: Koniec gry, próbując was skusić dodatkowymi scenami, nie dajcie się skusić. Bonusowe materiały, tego bez szczelnego skoku na kasę, to wycięte z oryginału sceny, niewykończonego CGI profesora Hulka. Zamiast tego, lepiej pójść na nowego Spider-Mana. A tymczasem my, zbliżamy się powoli do końca alfabetu, a w dzisiejszym wydaniu Y, prezentujemy min. herosa z czasów Drugiej Wojny Światowej, japoński duch zemsty, rywal w miłości Silver Surfera, niedoszły zdobywca świata azteckiego pochodzenia, przeciwnik Godzilli, a także już ostatni członkowie pierwotnej grupy Pride. Skomplementowanie ich zajęło tylko.... o cholerka.... nie ma się czym chwalić.

Komentarze:

czytaj dalej...

KONKURS: SAGA MROCZNEJ PHOENIX

2019-07-05 08:42:09 - Redakcja

W związku z niedawno premierą książki X-Men: Saga Mrocznej Phoenix wraz z wydawnictwem Insignis postanowiliśmy zorganizować konkurs, w którym do wygrania będą dwa egzemplarze książki. Szczegóły konkursu znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Ja naprawdę jaram się własnym komiksem - wywiad z Moniką Laprus-Wierzejską [AvalonPlus]

2019-07-02 14:44:42 - Redakcja

Monika Laprus-Wierzejska to autorka EXIST: LONER, komiksu, którego wydanie objęliśmy naszym patronatem. Porozmawialiśmy z autorką m.in. na temat tego, skąd wziął się na niego pomysł, jaka przyszłość czeka ten projekt, co poza nim rysuje i co jeszcze chciałaby stworzyć. 

Cyberpunk 2025, czyli dlaczego warto sięgnąć po EXIST: LONER [AvalonPlus]

2019-07-02 07:47:49 - Redakcja

Kilka dni temu informowaliśmy Was, że objęliśmy patronatem komiks EXIST: LONER i zbiórkę na jego wydanie. Dziś pora napisać, dlaczego zwróciliśmy na niego uwagę i zdecydowaliśmy się wesprzeć projekt.

Poprzeczka wisi nisko - o Dark Phoenix i filmowej sadze o X-Men

2019-07-01 10:27:21 - Redakcja

Początkiem lipca Krzysiek wraca do ostatniego filmu z sagi o X-Men, spoglądając wstecz także na pozostałe produkcje od studia FOX.

Poprzeczka wisi nisko - o Dark Phoenix i filmowej sadze o X-Men

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.