Avalon » Archiwum » Maj 2019

Archiwum wiadomości: Maj 2019

Marvel Komiks już wkrótce w kioskach

2019-05-31 21:15:55 - Rodzyn - źródło: swiatkomiksu.pl

Marvel Komiks, nowy komiksowy miesięcznik od Egmontu, zadebiutuje już 19 czerwca, drugi numer 18 lipca. Każdy po 116 stron za 14,99 zł, do znalezienia w kioskach i sklepach.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Savage Avengers #1

2019-05-29 22:41:33 - Dengar

Gdy tylko zobaczyłem zapowiedź tej serii, czułem, że będę musiał po nią sięgnąć. Bardzo mnie ciekawiło, co scenarzysta – jak się okazało Gerry Duggan, ten sam, który pisze wydawanego przez Egmont Deadpoola – wymyśli z zupełnie nowym zespołem Avengers. A trzeba przyznać, że obsada tej drużyny jest dość… intrygująca i nietypowa. Co mogę powiedzieć o pierwszym zeszycie Brutalnych (Dzikich?) Avengers? Jeśli jesteście ciekawi to usiądźcie na chwilę i posłuchajcie.

Zapowiedzi Marvela na sierpień 2019

2019-05-29 19:00:50 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool, CBR, Atom, Marvel

Pojawiły się już zapowiedzi Marvela na sierpień, a tam masa nowych serii, one-shotów i miniserii. Dom Pomysłów nie zwalnia, choć pozostałe wydawnictwa ograniczają swoją ofertę. Czy to tylko efekt świętowania 80-lecia istnienia wydawnictwa? Sierpień to najważniejszy rocznicowy zeszyt, start Absolute Carnage oraz wiele innych. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Nomen Omen tom 1 [AvalonPlus]

2019-05-27 20:16:41 - Big-Y

Czy można napisać ciekawą historię o magii, która na dodatek przekona do siebie, powiedzmy łagodnie, czytelnika nie będącego miłośnikiem czarodziejek i demonów? Sprawdźcie w recenzji pierwszego tomu serii Nomen Omen!

Recenzja komiksu - LastMan tom 1 [AvalonPlus]

2019-05-27 20:16:39 - Rodzyn

LastMan, nowa pozycja od Non Stop Comics, choć komiksem jest francuskim, inspiracji dla historii szukać można wśród japońskich shounenów. Czy jest w stanie wciągnąć nas w swój świat niczym takie hity jak One Piece czy Naruto?

Katalog postaci - V część 3

2019-05-26 10:55:54 - Avalon

Trzecia i ostatnia część literki V, przynosi nam wielu osobników narodowości niemieckiej lub posiadających germańskie korzenie, a to ze względu na charakterystyczne von, w ich imieniu. Wśród nich także, trzech potomków słynnego doktora Frankenstein'a, którzy zdecydowanie zbyt mocno próbowali pójść w jego ślady. A ponadto trzech różnych sępów i paru innych.

Komentarze:

czytaj dalej...

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...

2019-05-25 06:00:46 - Dengar

Dziś mija dokładnie 40 lat od premiery filmu Alien, znanego też u nas jako Obcy - 8. pasażer "Nostromo". Choć minęło wiele lat, doczekaliśmy się zarówno jego filmowych kontynuacji jak i prequeli, to na dobre zagościł również na kartach komiksów. Dzięki nim mógł po raz pierwszy zmierzyć się z Predatorem, Terminatorem czy Supermanem. Przedatawiamy Wam 10 najciekawszych komiksowych historii o Obcych. Jeżeli jeszcze ich nie znaliście, sprawdźcie, dlaczego warto po nie sięgnąć.

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku... o Obcym słów kilka

Recenzja komiksu - Uncanny X-Force tom 4

2019-05-24 17:57:45 - Rodzyn

Czwarty i ostatni to Uncanny X-Force od Ricka Remendera zwitał końcem kwietnia na polski rynek. Czy finał tej sagi jest równie dobry co wcześniejsze odsłony? 

Recenzje komiksów - Artemizja i Neurokomiks (AvalonPlus)

2019-05-23 23:18:01 - Rodzyn

Końcem kwietnia na polski rynek komiksowy wkroczyło wydawnictwo Marginesy. Dotychczasz wyłącznie książkowy wydawca nie jest może i pierwszym, które zdecydowało się na taki ruch, ale na pewno pierwszym, dla którego nie jest to jednorazowy strzał i które robi to pod własną marką, nie tworząc osobnego poświęconego komiksom imprintu. Za dobór tytułów do nowej inicjatywy odpowiada Szymon Holcman, osoba dobrze znana w polskim komiksowym środowisku, bo będąca jedną z twarzy stojących za Kulturą Gniewu, wydawnictwem z bardzo ciekawą ofertą. Dla Marginesów ma wybierać tytuły bliższe ich całemu katalogowi wydawniczemu, więc nic dziwnego, że w zapowiedziach znalazły się komiksowe biografie i komiksy popularnonaukowe. Takich tytułów u nas niewiele, więc inicjatywa ta jest jak nabardziej godna uwagi. Na pierwszy ogień poszły dwie bardzo różne publikacje, Neurokomiks oraz Artemizja i to o nich przeczytacie w naszych dwóch dzisiejszych recenzjach.

AvalonPlus: Zapowiedzi Non Stop Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-23 19:05:48 - Rodzyn - źródło: Non Stop Comics

Wydawnictwo Non Stop Comics wraz ze startem Festiwalu Komiksowa Warszawa udostępniło swój katalog na kolejne miesiące 2019 roku. Tradycyjnie już wydawca ma "wolne" w lipcu,sierpniu i grudniu, więc od września do listopada zaleje nas masa całkiem ciekawych pozycji. W katalogu poza kontynuacjami znalazło się też miejsce dla paru nowości.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nadciąga Hickman - słów kilka o relaunchu X-Men

2019-05-21 17:56:57 - Rodzyn

Marvel zapowiedział w zeszłym tygodniu kasację całej obecnej linii wydawniczej powiązanej z X-Men.

Ale to nie koniec ich przygód. Decyzję o kasacji podjęto po namowach Jonathana Hickmana, który od lipca kształtować będzie nowe losy całej rasy mutantów w nowych seriach.

Nadciąga Hickman

Zmarł Justin Ponsor

2019-05-21 16:29:52 - źródło: Marvel

W wieku 42 lat zmarł kolorysta Justin Ponsor, znany z takich tytułów jak Avengers, Spider-Man, Death of Wolverine czy Defenders. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Komentarze:

czytaj dalej...

ZSK #7 Z perspektywy rysownika

2019-05-21 13:30:17 - ZSK

Jakie powinny być pierwsze kroki początkującego twórcy? Jak niwelować własne błędy? Na te i inne pytania odpowiedział gość specjalny audycji Sjednoczone Stany Komiksu, Mateusz Dąbrowski - artysta koncepcyjny, ilustrator, twórca gier i komiksów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zapowiedzi Marvela na lipiec 2019

2019-05-21 13:22:49 - Rodzyn

Masę nowości zaplanował Marvel na pierwszy miesiąc drugiej połowy roku. Nowy rozdział w historii mutantów od Jonathana Hickmana, więcej tytułów o Fantastycznej Czwórce, masa one-shotów, konsekwencje War of the Realms, nowi twórcy Star Wars i jeszcze więcej. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Plany Mucha Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-19 18:58:43 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics opublikowało katalog z planami wydawniczymi na drugą połową 2019 roku. Choć większość zapowiedzi była już znana, teraz wiemy, kiedy mniej więcej możemy się ich spodziewać.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - V część 2

2019-05-19 10:42:48 - Darth

Druga i przedostatnia część literki V, przynosi nam masę zapomnianych i mało znanych postaci. Zresztą jak zwykle. Mimo wszystko, warto moim zdaniem poświęcić parę sekund na zapoznanie się chociażby z zapomnianym królem i obrońcą, fikcyjnego afrykańskiego państwa. Myślę, że pojawiałby się częściej, gdyby był z Wakandy, ale nie jest. Skoro mowa o obrońcach, fikcyjnych krain, w zestawieniu jest jeszcze mistyczny czempion, dominującej grupy etnicznej państwa Slorenia. Mamy też, fałszywe bóstwo inków, jak i również te prawdziwe. A ponadto: rosyjski producent żywych broni, zapomniany brat Black Widow, niedoszły zdobywca Savage Landu, żywy wirus, dość nietypowy przeciwnik Dr. Strange, a także przeciwnik Captaina America, który być może znowu żyje, ale mam pewne wątpliwości, stąd zostawiam go wciąż jako umarłego. Spróbujcie zgadnąć o kogo mi chodzi.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe Waria(n)ty - Wartościowe warianty

2019-05-17 16:19:21 - Ryba2111

Codziennie przeglądam eBay w poszukiwaniu nowych wariantów. Sprawdzam czy przypadkiem nie pojawiła się aukcja z jakimś bardzo rzadkim egzemplarzem. Ostatnio obserwowałem aukcję z prawdziwym białym krukiem, czyli Amazing Spider-Man #667 w wykonaniu Dell’Otto. Cena końcowa natchnęła mnie na stworzenie nowego wpisu. Zapraszam do sprawdzenia wybranych, wartościowych okładek alternatywnych. Tym razem sięgnę także po tytuły spoza Marvela. Zaczynamy!

Recenzja książki - Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

2019-05-13 21:08:42 - Rodzyn

Niedawno swoją premierę miała książka, która skupiła się na najważniejszych współczesnych superbohaterkach Marvela. Czy pozycja warta jest Waszej uwagi? 

Recenzja komiksu - Royal City tom 2 Sonic Youth [AvalonPlus]

2019-05-13 21:03:06 - Rodzyn

W pierwszym tomie Royal City poznaliśmy członków pewnej rodziny, która lata temu musiała zmierzyć się ze śmiercią jednego, najmłodszego z nich. Choć minęło już trochę czasu, wciąż przeżywają tamtą tragedię i zastanawiają się, kim byłby teraz ich brat/syn, co mógłby wprowadzić w ich życie i jak je zmienić. Drugi tom cofa nas w czasie właśnie do tamtych wydarzeń. Możemy spojrzeć na rodzinę Pike'ów w nieco inny sposób i zobaczyć, jak się kształtowali. Ale czy rzeczywiście się zmienili od tego czasu?

It's Morphin Time! #6 Shattered Grid cz. 2

2019-05-12 17:49:09 - Hawk

Szósta odsłona kolumny It's Moprhin Time! to finał omawiania pierwszego tak wielkiego eventu w historii Power Rangers. Czy pełna emocji i rozmachu historia spełniła pokładane w niej oczekiwania? 

Katalog postaci - V część 1

2019-05-12 10:42:47 - Avalon

Powracamy z podziałem na części, wraz z początkiem literki V. Tym razem będzie mieli okazje zapoznać się z min. masą krwiopijców, takich jak: oryginalny władca wszystkich wampirów(nie Dracula), jego niedoszły następca, alternatywny król wampirów(też nie do końca spełniony), a także swoistą hybrydą wampira i wilkołaka. Trochę się dziwię, że ta ostatnia postać, jest tak mało wykorzystywana, bo ma spory potencjał. A ponadto: adoptowany syn Doctora Dooma, krótkotrwały posiadacz symbiotu Venoma, masa kosmitów i odchudzona wersja Mojo.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Staruszek Logan tom 2 Berserk

2019-05-10 20:41:36 - Dengar

Czytając ten komiks właśnie przypomniał mi się pewien utwór z solowej płyty GRZa z 2002 roku pt. „Samuraj”. Myślę, że słowa te doskonale oddają to, co przeżywa nasz główny bohater. Bo Staruszek w pewnym sensie narodził się na nowo i może zmienić to, co już przeżył w swoim świecie. Co z tym zrobi? Czy będzie próbował powrócić do siebie czy raczej spróbuje odmienić przyszłość? Przekonajmy się.

Recenzja komiksu - Wojownicze Zółwie Ninja: Bodycount [AvalonPlus]

2019-05-09 20:07:04 - Hawk

Ci z was, którzy śledzą moją kolumnę It’s Morphin Time mogli dojść do wniosku, z resztą słusznego, że żywię ogromny sentyment do wczesnych lat dziewięćdziesiątych, zwłaszcza do popkultury tamtego okresu. Gloryfikuje poniekąd współczesnych twórców, którzy dają nowe życie zapomnianym seriom, dbając przy tym o spuściznę oryginał. Tym bardziej ucieszył mnie fakt, że na naszym ryku pojawi się komiks o Teenage Mutant Ninja Turtles, pochodzący z owego okresu, ale karykaturalnie radykalizujący znany obraz sprzed lat. Bodycount jest komiksem obrazoburczym, stawiającym mnie przed trudnym zadaniem. Jak go ocenić, skoro spełnia i łamie narzucane przeze mnie warunki?

Komentarz do Amazing Spider-Man #18 i 18.HU

2019-05-09 20:06:42 - Redakcja

Historia The Hunted rozkręca się, ale czy zmierza w dobrym kierunku? Nasi recenzenci komentują dwa nowe zeszyty, zastanawiając się jednocześnie, czy specyficzna numeracja zeszytów należących do tej historii była potrzebna.

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na lipiec 2019

2019-05-09 19:48:47 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Poznaliśmy szczegółowe informacje na temat publikacji Egmontu na lipiec, który upłynie pod znakiem II wojny domowej. Dostaniemy główną miniserię, dwa tomy powiązane z wydarzeniem o przygodach Spider-Mana i X-Men oraz kolejny tom All-New Wolverine. W ramach klasyki Marvela na rynku pojawią się także zdecydowanie ciekawsze pozycje: czwarty tom Ultimate Spider-Man i pierwszy tom Kapitana Ameryki do scenariusza Eda Brubakera, opowiadający historię pojawienia się Zimowego Żołnierza. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool tom 2 Koniec błędu

2019-05-08 21:02:54 - Dengar

Pierwszy tom nowej serii o przygodach Najemnika z Nawijką był całkiem niezły i mogę śmiało powiedzieć, że przypadł mi do gustu. Ba, nawet mogę powiedzieć, że Kapitan Deadpool… a nie, po prostu Deadpool zyskał w moich oczach. Zacząłem go darzyć czymś na kształt sympatii. Więc gdy tylko w moje łapki trafił drugi tom, natychmiast zabrałem się do lektury. Ciekawe czy tym razem Duggan również rozpieści nasze czytelnicze podniebienia. Prawda?

Recenzja komiksu - Ultimate Spider-Man tom 3

2019-05-08 21:02:07 - Dengar

Przygody nastoletniego Spider-Mana ze świata Ultimate czyta się bardzo szybko i bardzo dobrze, więc bardzo się ucieszyłem, że udało mi się dorwać kolejny tom o tym superbohaterze. Tym szybciej zabrałem się za lekturę, bo z okładki w dość paskudny i okropny sposób spoglądała na mnie pewna znajoma twarz. Też ją kojarzycie? To dobrze, bo będzie jej tu więcej.

Plakat i trailer trzeciego sezonu serialu Legion

2019-05-07 22:26:55 - Rodzyn - źródło: YouTube, CBR

Legion powróci ze swoim ostatnim, trzecim sezonem już 24 czerwca. Czego możemy się spodziewać w nowych odcinkach? Nieco informacji zdradza nowy trailer, któremu towarzyszy także nowy plakat.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Grass Kings tom 2 [AvalonPlus]

2019-05-07 21:45:07 - Rodzyn

Pierwszy tom Grass Kings zarysował nam świat Królestwa Traw, zamkniętej społeczności, której członków przez lata spotykały tragiczne wydarzenia. Drugi tom pozwala lepiej poznać historię przebywających w nim obecnie mieszkańców, zastanawiając się jednocześnie, jak wiele z tego co mówią jest prawdą i jak wiele wciąż przed nami i innymi członkami Królestwa ukrywają.

Wstępne plany Disneya na kolejne lata

2019-05-07 21:45:04 - Rodzyn - źródło: CBR

Disney ogłosił daty premier swoich filmów aż do 2027 roku, choć w większości są to same daty, jedynie ze wskazaniem, czy np. film pochodzi ze świata Marvela czy Star Wars. Dzięki temu mogliśmy jednak dowiedzieć, co stanie się z filmami planowanymi do tej pory przez Foxa. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Jazz Maynard tom 1 [AvalonPlus]

2019-05-06 21:06:47 - Rodzyn

Kolejna ciekawa seria od Non Stop Comics trafiła do nas z Francji, choć twórcy pochodzą z Hiszpanii. Jak prezentują się przygody Jazza Maynarda w jednej z barcelońskich dzielnic?

Patrick Gleason z kontraktem na wyłączność w Marvelu

2019-05-06 20:38:48 - źródło: CBR, BleedingCool

Patrick Gleason, dotychczas artysta rozpoznawalny z serii rysowanych dla DC m.in. Batman & Robin, Superman czy Young Justice, podpisał umowę na wyłączność z Marvelem. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Dracula [AvalonPlus]

2019-05-06 20:19:36 - Hawk

Kinowa adaptacja powieści Brama Stokera w 1992 roku podbiła serca widzów, wkradając się na piedestał wzoru opowieści grozy. Mroczna, gotycka opowieść Francisa Forda Coppoli w doborowej obsadzie do dziś uchodzi za klasykę kina, a zawarta w niej opowieść odbija się szerokim echem w popkulturze współczesnej. Niemalże równocześnie z filmem, na rynku pojawiła się komiksowa miniseria, o tym samym, złowieszczym tytule. Teraz, po ponad ćwierć wieku, książe z Wołoszczyzny przybywa do nas z inicjatywy wydawnictwa KBOOM, a my mamy okazję przyjrzeć się z bliska klasykowi horroru.

Nowy trailer Spider-Man: Far From Home

2019-05-06 20:13:33 - źródło: YouTube - Sony

Zadebiutował nowy trailer filmu Spider-Man Far From Home, który do kin trafi 2 lipca. Ostrzegamy, jak Tom Holland we wstępie do klipu, że zawiera on spoilery z Avengers: Endgame.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool Classic tom 6

2019-05-05 20:33:39 - Sobb

Polski czytelnik ma stosunkowo dużo okazji by zetknąć się z Deadpoolem. Jego bieżąca seria w Marvel Now! i Marvel Now! 2.0 cieszy się zadowalającą popularnością (co wynika także z tego, że komiksy te są po prostu dobre). Z drugiej strony mamy jeszcze klasyczne oblicza tej postaci w serii Deadpool Classic. W tym wypadku czytelnik ma możliwość poznać klasyczne przygody Najemnika z nawijką, jednak musi pamiętać w jakich czasach powstawały zeszyty wchodzące w skład tomu. Lata 90 rządzą się swoimi prawami- szczególnie jeżeli chodzi o postać, która sama z siebie jest szalona. W tomie 6 oglądamy schyłek tej ery. Ci, którzy zastanawiają się czy warto sięgnąć po tą pozycję muszą poznać kilka faktów.

Katalog postaci - U

2019-05-05 10:57:13 - Avalon

Wiecie co, nadal czuje się źle z tym, iż ostatnio nie dotrzymałem słowa, a liczba postaci w katalogu była niewielka. Gdybym tylko mógł to jakoś nadrobić. Zaraz, przecież mogę. Robimy U jednym rzutem, a co mi tam. Oto co was przykładowo czeka. Masa bóstw, bóstwo-podobnych lub demonicznych o boskich mocach. Wielka miłość oryginalnego Captina Marvela [nie Carol Danvers]. Kilka postaci powiązanych z Thorem, które powinny zostać odkurzone z okazji War of the Realms. Czyli na pewno się nie pojawią. Jeden z najdziwniejszych, ale jednocześnie dziwnie urokliwych herosów Marvela. Trójca "jednorożców". A także, mały polski akcent.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komentarz do Amazing Spider-Man #17

2019-05-04 22:06:23 - Redakcja

The Hunted, pierwsze wielkie wydarzenie w historii runu Nicka Spencera w serii Amazing Spider-Man, czas zacząć! Ale czy jest czym się ekscytować? Dengar i Rodzyn sprawdzają kolejny zeszyt serii o przygodach przyjaznego Pająka!

Recenzja komiksu - Klaus [AvalonPlus]

2019-05-03 20:39:59 - Rodzyn

Mało kto początkiem maja myśli o śnieżnych opadach, choć wedle prognoz te mają się jeszcze pojawić w paru miejscach w kraju. Pogoda nam może i nie sprzyja i niewielu chciałoby znów wrócić do zimowego stanu, ale z takim właśnie kojarzy się Klaus, jedna z pierwszych publikacji wydawnictwa KBOOM. I to kojarzy się dobrze, bo to przyjemna historia, która rzuca nieco nowe spojrzenia na klasyczną historię o Świętym Mikołaju.

Recenzja komiksu - Podwodny Spawacz [AvalonPlus]

2019-05-03 19:38:29 - Big Y

Podwodny spawacz to komiks, po który chciałem sięgnąć patrząc tylko na sam tytuł. Czy jest nazwa, która brzmi jednocześnie tak zwykle i tak...superbohatersko? Podwodny spawacz niemal jak Nocny pełzacz. Gdyby nie był to zawód, to byłby gotowy pseudonim dla herosa w rajtuzach. Podwodny spawacz jest trochę superbohaterem: wykonuje ciężką, niebezpieczną pracę i nosi maskę. Jest zwykły i niezwykły zarazem. Jest szalenie ciekawą postacią.

Zapowiedzi Marvela na maj i czerwiec 2019

2019-05-03 10:22:07 - źródło: atomcomics.pl, CBR, Newsarama

Pierwszy dzień maja to dobry dzień, by przedstawić zapowiedzi wydawnictwa Marvel na cały miesiąc. Na dokładkę zapowiedzi na czerwiec. Czego możemy spodziewać się w kolejnych dwóch miesiącach?

Komentarze:

czytaj dalej...

Dwa nowe seriale Marvela: Ghost Rider i Helstrom

2019-05-01 16:22:22 - Rodzyn - źródło: Marvel

Marvel i Hulu zapowiedziały dwa kolejne seriale, które będą efektem ich współpracy. Już w 2020 roku zobaczymy MARVEL'S GHOST RIDER i MARVEL'S HELSTROM.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zjednoczone Stany Komiksu #6

2019-05-01 08:26:32 - ZSK

W szóstym odcinku audycji Zjednoczone Stany Komiksu musiał pojawić się temat Avengers: Endgame. Marcin Sienny i Krystian Śmietański omawiają spoilerowo najnowszą z produkcji Marvel Studios.