Avalon » Archiwum » Kwiecień 2019

Archiwum wiadomości: Kwiecień 2019

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

2019-04-21 08:05:41 - Redakcja

Zdrowych i spokojnych Świąt życzy Wam cała redakcja Avalonu! Niech Wasze myśli o Avengers: Endgame choć na chwilę rozproszy miła atmosfera przy świątecznym stole, smaczne potrawy i zabawa w Śmigus-dyngus.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Giant Days tom 6 Nie wariuj, Daisy (AvalonPlus)

2019-04-20 10:59:53 - Demogorgon

Włamanie i próba odzyskania straconych pamiątek. Użeranie się z wrednym sąsiadem. Poszukiwanie lepszej pracy. Wystawianie pierwszej kolacji. Ciężka choroba. Oraz miłosne wzloty i upadki. Drugi rok studiów nie szczędzi Esther, Daisy i Susan wrażeń. Wszystko to, i nie tylko, w szóstym tomie Giant Days, który recenzuje Demo.

Recenzja komiksu - Avengers tom 1 Siedmiu wspaniałych

2019-04-20 10:59:45 - Redakcja

Po ambitnym runie Jonathana Hickamana, Avengers czekały spore zmiany. O pierwszym rozdziale w historii całkiem nowego zespołu pisze Sobb. 

Recenzja komiksu - Paper Girls tom 5 (AvalonPlus)

2019-04-19 18:50:06 - Redakcja

Przedostatni tom Paper Girls niedawno zawitał na polski rynek. Co sądzi o nim Demo?

Recenzja komiksu - Astonishing X-Men tom 2

2019-04-19 09:16:16 - Dengar

W pierwszym tomie duet Whedon/Cassaday zafundował nam kawał dobrej i ciekawej historii. Ale jak to często bywa, sequel bywa kiepskim rozwinięciem wątków swojego poprzednika. Jednak przeczucie mówiło mi, że nie mam się o co martwić. Czy miałem rację? Zaraz się przekonamy.

Recenzja komiksu - Ms. Marvel tom 5 Supersławna

2019-04-17 16:07:58 - Redakcja

Kamala Khan kontynuuje swoją superbohaterską przygodę mimo wizji końca świata, jaka pojawiła się w ostatnim tomie jej przygód. Jak dziewczyna poradzi sobie z większą popularnością? Czy uda jej się pogodzić prywatne życie z byciem nową członkinią Avengers? Sprawdza dla nas Pochodnia Fandomu.

AvalonPlus: Zapowiedź Stranger Things: po drugiej stronie

2019-04-17 16:00:28 - Rodzyn - źródło: publicat.pl

Już za niecały miesiąc do sprzedaży w Polsce trafi komiks z uniwersum Stranger Things: Po drugiej stronie. Jest to pierwsza komiksowa pozycja, którą wyda Wydawnictwo Dolnośląskie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja książki - Star Wars: Ciemna Strona Mocy

2019-04-16 20:40:46 - Redakcja

Do sprzedaży z początkiem miesiąca trafiła książka Star Wars: Ciemna Strona Mocy. Czy drugi tom kultowej trylogii Timothy'ego Zahna wciąż dostarcza tych samych emocji co kiedyś? Sprawdza Dengar.

Recenzja książki - Wojna Domowa

2019-04-16 20:25:33 - Redakcja

Pora na drugą recenzję książki Wojna Domowa, adaptacji komiksu autorstwa Marka Millara i Steve'a McNivena, która swoją premierę miała początkiem miesiąca.

Zjednoczone Stany Komiksu #5

2019-04-16 19:48:17 - ZSK

W piątym odcinku ZJEDNOCZONYCH STANÓW KOMIKSU Krystian i Marcin porozmawiali o Hellboyu. Przybliżyli wydarzenia poprzedzające wrzucenie na komiksowy grunt nasienia zniszczenia, wymienili rzeczy, z których może powstać prawa ręka kolekcjonera a na koniec skupili się na dziwnych miejscach, w jakie zabrnęły adaptacje historii o Piekielnym Chłopcu. Miłego słuchania!

Komentarze:

czytaj dalej...

Komentarz do Amazing Spider-Man #16 i #16.HU

2019-04-15 23:49:35 - Redakcja

Historia Hunted rozpoczęła się! A raczej nieśmiało wprowadza w nią Nas preludium i pierwszy spin-off. Czy to, czego podstawy dostawaliśmy przez ostatnie piętnaście numerów, zapowiada się interesująco? Co Nick Spencer przygotował dla Pająka i Kravena?

Recenzja komiksu - Nienawidzę Baśniowa tom 2 (AvalonPlus)

2019-04-15 23:38:46 - Mateusz "Hawk" Cebrat

Zastanawiam się, co musi siedzieć w głowie autora, który tworzy taki komiks. Zakręcony, niejednokrotnie chory, przezabawny i nowatorski, a jednocześnie, w tym całym szaleństwie, przyjemny w odbiorze. Zabierając się za lekturę „Fujowego Żywota” oczekiwałem czegoś zupełnie innego, niż to co zastałem w środku tej kolorowej rozróby. Czy jestem zatem rozczarowany kontynuacją obrazoburczego „I Żyli Długo i Burzliwie”?

It's Morphin Time! #4

2019-04-14 20:00:08 - Redakcja

W czwartej odsłonie It's Morphin Time! przerywamy omawianie historii, by skupić się na wariantach komiksowych, jakie towarzyszą serii od samego początku. Co ciekawego zaplanowała redakcja serii? Hołd dla X-Men, warianty z zordami, złoczyńcami i wiele innych.

Katalog postaci - T część 4

2019-04-14 10:53:06 - Avalon

Na początek ważny komunikat. Za tydzień nowej porcji katalogu nie będzie. Wypada okres świąteczny, a tak się składa, że mam dużo do roboty w domu, w owym okresie. Dla tego niewielkiego odsetka osób, którzy są tym zawiedzeni uspokajam. Za dwa tygodnie wracamy i kończymy literkę T. A to dlatego, że zarówno dziś i następnym razem, oferuje znacznie większą ilość postaci niż zwykle. No to co dzisiaj w menu? Trump, ale nie ten o którym myślicie. Istota z podziemi... podziemi trolli. Jeden z Elders of the Universe. Inny Trapster. Zapomniany szef, jednej z frakcji Maggi. Niestety, też zapomniany sojusznika Roma the Spacknighta. I osoba z którą potrafię się łatwo zidentyfikować: pracownik Daily Bugle, piszący nekrologi. To będzie dla was bardziej oczywiste, gdy zorientujecie się, jak wiele postaci z Marvela umiera i regularnie powraca, a ktoś potem musi to uporządkować. I nawet zwykłego dziękuje nie usłyszy. Życie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Znamy szczegóły oferty Disney+

2019-04-12 18:39:24 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Disney podał oficjalną datę startu platformy streamingowej Disney+ i nastąpi on 12 listopada tego roku. Przy okazji potwierdzono kilka informacji na temat oferty serwisu, w tym seriali ze świata Marvela i Star Wars.

Komentarze:

czytaj dalej...

Vision - gotycka wizja Toma Kinga

2019-04-12 18:32:49 - Redakcja

Dziś na naszych łamach gościmy tekst Szare Córki Popkultury, w którym pisze o tym, jak seria Vision Toma Kinga i Gabriela Walty wpisuje się w ramy amerykańskiego gotyku.

Recenzja komiksu - Extraordinary X-Men tom 1 Przystań X

2019-04-11 20:37:45 - Big Y

W szeregach mutantów kolejne przetasowania i nowe niebezpieczeństwa, czy nowa seria o X-Men wnosi jednak nową jakość?

Rafał z piwnicy #3

2019-04-11 20:34:41 - Rafał "Erwin" S

Każdy z nas posiada w rodzinie Wujka Janka. Wujek Janek jest samozwańczym specjalistą ds.technologii i elektroniki - jak mało kto zna się na zakładaniu i programowaniu LEDów, orientuje w aktualnej ofercie lokalnych dostawców sieci, jako pierwszy w rodzinie surfował po dziewiczych falach Internetu, z zamkniętymi oczami formatuje Win7. Ostatnio ze szwagrem zakładał światłowody, na urodzinach Babci Jadwigi między wódką a zakąską polecał każdemu Xiaomi, i w ogóle - Wujek Janek zawsze wie najlepiej. Wystarczy, że przeczyta kilka artykułów i obejrzy tutoriale na jutubie - oświecenie gwarantowane. Dan Slott również chciałby być Wujkiem Jankiem. Niestety, na szkodę wszystkim.

Zjednoczone Stany Komiksu #1-4

2019-04-11 12:07:15 - Redakcja

Aż cztery odsłony zaliczył od swojej premiery podcast Zjednoczone Stany Komiks, będący inicjatywą członków łódzkiego klubu komiksowego. Do tej pory omówiono twórczość Eda Brubakera i Toma Kinga, rozmawiano także o rynku komiksowym w Polsce oraz nagości i seksie w komiksie popularnym.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 1 Cztery siostry

2019-04-11 11:49:59 - Redakcja

Po śmierci Logana pustkę po nim zapełniła Laura, przejmując tytuł Wolverine'a. Czy podobał postawionemu sobie zadaniu? Czy dowie się czegoś nowego o sobie samej? I przede wszystkim: czy uda jej się uratować i sprowadzić na dobrą drogę nowopoznane siostry?

Hammerzeit Podcast - H#117: Marvel Cinematic Universe

2019-04-10 17:13:05 - Hammerzeit

Finał trzeciej fazy Marvel Cinematic Universe zbliża się wielkimi krokami. Avengers: Koniec gry będzie równocześnie zamknięciem trwającej 11 lat filmowej sagi. Do takiego wydarzenia trzeba się przygotować. W tym celu obejrzeliśmy na świeżo trzy części Avengers z dodatkiem w postaci Wojny bohaterów.

Nowy odcinek Hammerzeit skupia się w 100% (no, w 95%, bo na samym początku wspominamy o Shazamie) na omówieniu calutkiego kinowego uniwersum Marvela. Wspominamy piękną podróż, zapraszamy!

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Runaways tom 2

2019-04-09 20:45:38 - Redakcja

Niedawno serial Runaways otrzymał zamówienie na trzeci sezon, za to na polskim rynku ukazał się już drugi tom przygód nastolatków. Jak odnajdą się w nowej dla nich sytuacji? Czy uda im się stworzyć rodzinę po tym, jak ich własni rodzice ich zawiedli?

Recenzja komiksu - Głębia tom 4 Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw (AvalonPlus)

2019-04-08 21:34:22

Rick Remender nie odszedł z Marvela w najlepszym stylu, ale swoimi autorskimi projektami spróbował na nowo podbić serca fanów. Czy wydawana na polskim rynku przez Non Stop Comics Głębia okazała się być jednym z lepszych projektów tego scenarzysty? 

KONKURS: CIEMNA STRONA MOCY

2019-04-08 20:00:12 - Redakcja

W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafiła książka Ciemna Strona Mocy, druga część słynnej trylogii Thrawna autorstwa Timothy'ego Zahna. Z tej okazji wraz z wydawnictwem Uroboros przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są trzy egzemplarze książki.

Komentarze:

czytaj dalej...

AvalonPlus: Zapowiedzi Non Stop Comics na kwiecień 2019

2019-04-08 19:02:19 - Informacja prasowa

Poznaliśmy szczegółowe zapowiedzi Non Stop Comics na kwiecień tego roku, a tam aż cztery nowości, w tym jedna premiera (LastMan) i trzy kontynuacje (Odrodzenie, Rat Queens i The Goon). Szczegóły wydań znajdziecie w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadly Class tom 1 Reagan Youth (AvalonPlus)

2019-04-08 18:15:42 - Paweł Gregorczyk

Rok 1987. Marcus jest nastolatkiem, który nie potrafi się wpasować. Na zajęciach się obija, a po zajęciach szkolni pozerzy obijają mu mordę. Chłopak myśli tylko o zemście. Bynajmniej nie na łobuzach. Na Ronaldzie Reaganie, prezydencie Stanów Zjednoczonych, który doprowadził do cięć budżetowych dla psychicznie chorych w wyniku których zginęli rodzice Marcusa. Dzieciak chce go zabić. Ale nim to nastąpi musi ukończyć naukę w King’s Dominion gdzie nie uczą arytmetyki czy fizyki, ale sztuki dekapitacji i mieszania trucizn. Cóż, nikt nie wspomniał, że życie nastolatka to nie tylko koszmar.

Rok 2019. Deadly Class doczekało się serialowej adaptacji i - wreszcie - polskiego wydania. Cóż, nikt nie wspominał, że życie przed trzydziestką to nie tylko wypalenie.

Recenzja komiksu - Giants (AvalonPlus)

2019-04-07 18:37:42 - Hawk

Giants autorstwa braci Valderrama to komiks mieszający ze sobą popularne motywy gigantycznych kaiju oraz postapokaliptycznych wizji świata, w którym ludzie zmuszeni są do osiedlenia się pod ziemią i opuszczenia starej rzeczywistości. Jednocześnie opowiada ponadczasową historię o braterskiej przyjaźni, sięgając po utarte schematy rodem z animacji typu Tengen Toppa Gurren Lagann, z którym to skojarzenie przychodzi na myśl już podczas czytania opisu wydawcy. Komiks ten pojawił się na naszym rynku dzięki Non Stop Comics, które to już wielokrotnie prezentowało nam dzieła odbiegające w kształcie i treści od nam dobrze znanych. „Giants” rozszerza paletę różnorodności komiksowej oferty wydawnictwa, pozostaje nam zatem odpowiedzieć na pytanie, jak prezentuje się dzieło hiszpańskiego rodzeństwa.

Recenzja książki - Wojna Domowa

2019-04-07 18:08:49 - Rodzyn

Na polskim rynku zagościła w tym tygodniu książkowa adaptacja Wojny Domowej. Jak w takiej formie prezentuje się konflikt między Iron Manem a Kapitanem Ameryką? Czy autor wprowadził zmiany do historii czy w pełni oddał realia z komiksu? Sprawdzamy w naszej pierwszej recenzji.

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na czerwiec 2019

2019-04-07 11:08:31 - Rodzyn - źródło: egmont.pl

Pojawiły się zapowiedzi wydawnictwa Egmont na czerwiec a w nich nowe tytuły z logiem Marvela na okładce w tym m.in. kolejne tomy serii Deadpool, Amazing Spider-Man i Old Man Logan. Pojawi się także długo wyczekiwany szósty tom serii Punisher MAX, choć już bez Gartha Ennisa w roli scenarzysty. Premierą będzie zbiorcze wydanie serii Niezwyciężony Iron Man Briana Michaela Bendisa. Fanów superbohaterskich komiksów ucieszy także premiera czwartego tomu serii Invincible. Dla fanów Gwiezdnych Wojen przygotowano nowy numer Star Wars Komiks, w którym pojawi się pierwszy tom serii Star Wars pisany przez Kierona Gillena. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - T część 3

2019-04-07 10:53:59 - Avalon

Trzecia część literki T, nie przynosi nam tym razem nikogo specjalnego. Może poza przeciwnikiem Spider-Mana, złożonego z roju pająków, o imieniu Carl. W tym momencie, zwykle próbuje rozwiać wątpliwości, iż nie chodzi o akurat tą postać [w domyśle Ero], ale Carl akurat pojawił się w komiksie wydanym w Polsce, więc powinien być mimo wszystko wam znany bardziej. A jeśli nie, to ją teraz poznacie. A poza tym, w dzisiejszym wydaniu: dużo "grzmotów", roboty Dr. Dooma, olbrzymi krasnolud, który przypomina jedna z wersji asgardiańskiego trolla, nadludzki przeciwnik Punishera, robot stworzony na wzór Spider-Mana, ekskluzywny fryzjer i jeszcze paru innych.

Komentarze:

czytaj dalej...

KONKURS: WOJNA DOMOWA [KONKURS ZAKOŃCZONY]

2019-04-04 17:29:11 - Redakcja

Wczoraj premierę miała książka Wojna Domowa autorstwa Stuarta Moore'a, która adaptuje komiks Marka Millara i Steve'a McNivena. Wraz z wydawnictwem Insignis przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze książki. Co zrobić by wygrać? Sprawdźcie regulamin znajdujący się w rozwinięciu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Top 10 najgorszych komiksów Marvela [Prima Aprilis]

2019-04-01 18:35:02 - Redakcja

Napisaliśmy już ogólnie dlaczego od teraz wolimy DC zamiast Marvela. Pora na nieco więcej argumentów...

Dlaczego DC jest lepsze od Marvela? [Prima Aprilis]

2019-04-01 18:35:00 - Redakcja

Od kilkunastu lat pokazujemy Wam, jak wiele ciekawych komiksów wydaje Marvel, jak wiele seriali i filmów powstaje na ich podstawie. Nadszedł jednak czas, by przestać się łudzić i tak jak Brian Michael Bendis przejść na jedyną słuszną stronę: stronę DC.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.