Avalon » Archiwum » Marzec 2019

Archiwum wiadomości: Marzec 2019

Wieści z C2E2 2019

2019-03-31 22:17:41 - Rodzyn - źródło: CBR, BleedingCool

W ubiegły weekend miał miejsce konwent C2E2, na którym nie zabrakło marvelowych zapowiedzi. W kolejnych miesiącach można spodziewać się premiery m.in. House of X, Absolute Carnage, Valkyrie czy Secret Warps.

Komentarze:

czytaj dalej...

It's Morphin Time #2 Droga do Shattered Grid cz. 2

2019-03-31 19:48:42 - Redakcja

Pora na drugą część tekstu, w którym śledzimy losy Power Rangers w ich aktualnej komiksowej serii, omawiając wydarzenia jakie doprowadziły do pierwszego wielkiego eventu, jakim było Shattered Grid, by już za dwa tygodnie przejść do jego analizy.

Katalog postaci - T część 2

2019-03-31 12:28:53 - Avalon

Druga część literki T i...... o rany, jest w nich coś specjalnego. Jestem pewien, że postać o której mówię, dla wielu z was jest kompletnie nieznana, ale gwarantuje wam, że kiedy już do niej dojdziecie i przeczytacie jej opis, będziecie musieli wstrzymać się na chwilę i jeszcze raz poukładać sobie w głowie, czego właśnie się dowiedzieliście na jego temat. Czasem scenarzyści maja naprawdę pokręcone pomysły. A z innych nowych postaci, "łatwiejszych do strawienia", że się wyrażę metaforycznie, można się zapoznać z min. szefową azjatyckiego syndykatu, genetykiem manipulującym płodem własnego dziecka(norma w komiksach), robotem mającym być odpowiedzią na zagrożenie ze strony super-żołnierzy, zdecydowanie nie boskim Thorem, mitologicznym herosem, byłym chłopakiem Betty Brant, zastępczą dziewczyną Thanosa oraz ostatnim wzywaniem Petera Parkera, w jego ostatniej przygodzie. Oczywiście tylko z nazwy, koniec końców miał jeszcze mnóstwo innych wyzwań i przygód.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komiksowe Waria(n)ty - top 7 wariantów z Hulkiem

2019-03-30 18:55:08 - Ryba2111

Komiksowe Waria(n)ty powracają, a co znajdziecie w ich najnowszej odsłonie?

Do premiery najnowszej odsłony serii Avengers został miesiąc. W związku z tym postanowiłem wziąć na warsztat jednego z Mścicieli i zaprezentować Wam warianty okładkowe z Hulkiem. Nie sposób ograniczyć się tylko do komiksów z „oryginalnym” Zielonym Gigantem, więc w zestawieniu zagości kilka wcieleń tej postaci.

Recenzja komiksu - Amazing Spider-Man. Globalna Sieć tom 1 Wrogie przejęcie

2019-03-29 07:47:26 - Dengar

Dan Slott za sterami kolejnej serii o przygodach Pajęczaka serwuje swoim czytelnikom rewolucje na skalę światową. Dosłownie, bo tym razem nasz ulubiony Ścianołaz nie działa w sąsiedztwie tylko międzynarodowo. Akcja niniejszego komiksu rozpoczyna się, uwaga uwaga, w Szanghaju, gdzie Spider i Mockingbird ścigają członków organizacji Zodiak. I już na pierwszej stronie dowiadujemy się jakie zmiany dotknęły naszego gamoniowatego Petera Parkera... a nie, już wcale nie jest takim gamoniem!

Rafał z piwnicy #2

2019-03-28 17:04:18 - Redakcja

Powracamy do tematu niedawnego wesela, który rozegrał się na łamach przygód Pierwszej Rodziny Marvela. Jak na to wszystko patrzy Rafał? 

Oficjalne powieści Marvela po raz pierwszy w Polsce

2019-03-27 21:13:38 - Informacja prasowa

Już w kwietniu nakładem Wydawnictwa Insignis do polskich księgarń trafi oficjalna powieść Uniwersum Marvela – „Wojna domowa”. To pierwszy z serii entuzjastycznie przyjętych przez czytelników tytułów ze świata marvelowskich superbohaterów.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Deadpool tom 1 Nuworysz z nawijką

2019-03-26 21:52:58 - Dengar

Tajne Wojny się zakończyły, świat teoretycznie wrócił na swoje miejsce i ma się dość dobrze. Nasi liczni bohaterowie żyją – bo raczej innego wyjścia nie mają – i przeżywają kolejne przygody. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć naszego ulubionego Spi… znaczy się Deadpoola! Oto on, Najemnik z Nawijką lub też Pyskaty Najemnik! Jak zwał tak zwał… wszyscy wiedzą, o kogo chodzi.

Recenzje Tajnych Wojen i ich tie-inów wydanych przez Egmont

2019-03-25 19:47:29 - Redakcja

Pod koniec ubiegłego roku wydawnictwo Egmont zaprezentowało polskim czytelnikom wielkie wydarzenie, jakim były Tajne Wojny, kończące run Jonathana Hickmana rozpocząty na łamach serii Avengers i New Avengers. Nie zabrakło dodatkowych historii, które uzupełniały (choć nie zawsze) wydarzenia z głównej historii, prezentując często alternatywne spojrzenie na dobrze znanych nam bohaterów. Każdy z tych sześciu albumów omawiamy dziś na łamach Avalonu.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nadchodzi czas superbohaterek!

2019-03-24 20:51:18 - Redakcja - źródło: Informacja prasowa

Przypominamy, że niedawno na polskim rynku swoją premierę miała książka Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata, gdzie przeczytać można o najciekawszych superbohaterkach z Uniwersum Marvela. 

Komentarze:

czytaj dalej...

AvalonPlus: Zapowiedzi KBOOM do połowy roku

2019-03-24 16:54:49 - Rodzyn - źródło: KBOOM Facebook

Poznaliśmy już szczegółowe plany wydawnictwa KBOOM na nadchodzące miesiące. Nie zabrakło tam kontynuacji rozpoczętych serii z uniwersum Valiant, startu nowej, niespodzianki z Image Comics i zapowiadanej już wcześniej premiery serii Umbrella Academy.

Komentarze:

czytaj dalej...

Jonathan Hickman wraca do Marvela

2019-03-24 12:36:39 - Rodzyn

Jonathan Hickman powraca do Marvela! Pisał już o Fantastycznej Czwórce, o Avengers, stworzył jeden z największych eventów tej dekady w postaci Tajnych Wojen. Teraz wchodzi w świat mutantów z dwoma tytułami, które od lipca będą ukazywać się naprzemian co tydzień. 

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - T część 1

2019-03-24 11:09:53 - Avalon

Nie mogę w to uwierzyć, naprawdę zaczęliśmy inną literkę. Ja wiem, ze zapowiadałem to przed tygodniem, ale ogłoszenie czegoś, a faktyczne wykonanie, to dwie różne rzeczy. Fantastyczne. Miejmy tylko nadzieje, że nie pozostaniemy przy niej tak długo, iż znowu zapomnę o istnieniu innych literek alfabetu. No, ale co przynosi nam dzisiaj? Takie tuzy jak: heros-aborygen, garść bóstw, jedna z ostatnich oficjalnych uczennic Nicka Fury'ego seniora, tancerz-kryminalista, cała "załoga" Ghost Raiderów, lord ludzi-leopardów i troll golarz. Czyli innymi słowy standard.

Komentarze:

czytaj dalej...

Komentarz do Amazing Spider-Man #13-15

2019-03-22 17:00:12 - Redakcja

Nie podwójny, a potrójny strzał tym razem! Jak zakończyła się historia Lifetime Achievement w trzynastym numerze serii Amazing Spider-Man? Czy J.J.Jameson i Peter uciekli Big Manowi i Scorpionowi? Jak potoczą się losy ścianołaza, jego rodziny i przyjaciół w historii Family Matters? Czy Rhino okaże się wrogiem czy sojusznikiem? Wszystko to prowadzi nas do pierwszej wielkiej historii Spencera na łamach przygód Spider-Mana, gdzie Kraven rozpoczyna kolejne łowy. Czy warto na nią czekać? Sprawdzają, jak zwykle, Dengar i Rodzyn.


It's Morphin Time #2 Droga do Shattered Grid cz. 1

2019-03-17 17:40:44 - Redakcja

Pierwsza odsłona It's Morphin Time spodobała Wam się na tyle, że powracamy z kolejnymi, które pojawiać się będą co dwa tygodnie! Tym razem mamy dla Was pełne omówienie pierwszych numerów serii Mighty Morphin Power Rangers. 

"No Ranger is Safe" w dość niepokojący sposób zapowiadało zakończony jakiś czas temu pierwszy event w uniwersum Power Rangers od BOOM! Studios. Shattered Grid wstrząsnął światem nastolatków obdarzonych nadprzyrodzonymi mocami, rozlewając się na dorobek serialowy i komiksowy Rangerów. Zanim jednak przyjrzymy się bliżej temu ogromnemu crossoverowi, rzucimy jeszcze raz okiem na 24 zeszyty, które doprowadziły nas do punktu w tej historii, przed którym powinni drżeć wszyscy wojownicy w lateksowych strojach.

Katalog postaci - S część 14

2019-03-17 11:54:35 - Avalon

Drodzy czytelnicy, wielki dzień nastał, albowiem w końcu zakończyliśmy aktualizacje literki S. Jesteście w stanie uwierzyć, że trwała ona jakieś trzy bite miesiące? No, to wypadałoby to jakoś zakończyć z przytupem. Tylko czy mam kogoś w zestawieniu, kto by się do tego nadawał? Hmmm, popatrzmy. Założyciel zielonego krzyża? Niezły, ale nie do końca. Jakiś dyktator, zdecydowanie nie. Eksperymentalny super-żołnierz numer: kto by to liczył? Nie, stanowczo nie. Jedna z ostatnich addycji do Avengers, w sumie niezbyt ciekawa. Zapewne wkrótce dołączy do grona takich tuzów jak: Validator, Kaluu, Silverclaw, Lionheart, Triathlon, Gilgamesh oraz Firebird. Tak, wszyscy należeli do Avengers. Ale wracając do meritum: wychodzi na to, że "najważniejsza" z grona, jest wieloletnia przyjaciółka Howarda the Ducka. Jak dla mnie może być.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Age of Conan: Belit #1

2019-03-16 20:40:12 - Redakcja

Zapraszamy do lektury recenzji pierwszego numeru Age of Conan: Belit autorstwa Misiaela (Mistycyzm popkulturowy). Jak sam pisze "okładka bardzo źle sygnalizuje prawdziwą zawartość komiksu i zwodniczo sugeruje, że skierowany jest do zupełnie innej grupy odbiorczej". Kto już na wstępie znięchęcił się do komiksu, niech sprawdzi, jak wypada całość.

Rafał z piwnicy #1 Przyszła na Marvel zagłada, czyli dlaczego warto bać się Hulka

2019-03-13 20:41:50 - Redakcja

Witamy na naszych łamach nowego publicystę, który w pierwszym ze swoich tekstów przedstawi Wam serię Immortal Hulk i dalczego warto się nią zainteresować.

Hammerzeit Podcast - H#115: Kapitan Marvel

2019-03-11 15:26:41 - Hammerzeit

Podcast Hammerzeit zaprasza na odcinek w całości poświęcony długo oczekiwanemu feministycznemu (?) filmowi z Marvel Cinematic Universe. Pierwsze kilka minut jest bez spoilerów, a potem bez oporów zabieramy się za omówienie Kapitan Marvel.

Sprawdzamy, ile w tym filmie jest lat 90-tcyh, nienawiści do mężczyzn, słabego CGI i drewnianej Brie Larson. No i najważniejsze - czy Kapitan Marvel dobrze wpisuje się w MCU i czy potrafi nas przygotować na ostateczne starcie z Thanosem.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 13

2019-03-10 10:34:50 - Darth

Pamiętacie może, jak kilka tygodni temu, zaprezentowano wam listę kolejnych przywódców organizacji AIM? No to w 13 odsłonie literki S będzie podobnie, tylko teraz będzie masa przywódców, różnych wcieleń grupy przestępczej Sons of Serpent. A także grupka innych dyktatorów/liderów, albowiem słówko "Supreme", jest często adoptowane przez tego typu osobników. A poza tym min. japońskie bóstwo, jeden z wielu niedoszłych zdobywców Ziemi z kosmosu, prawniczka Avengers, niedoszły złodziej słońc, jeden z trójcy "synów tygrysa", a także prawdopodobnie, założyciel rodu Summersów, powstały przez podróżującego w czasie Cyclopsa. Ach, komiksy i podróże w czasie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja filmu - Kapitan Marvel

2019-03-08 20:57:57 - Rodzyn

Choć oficjalna premiera dziś, Kaptain Marvel już wczoraj podbiła kina w wielu miejscach w Polsce. Jak prezentuje się występ Carol Danvers na dużym ekranie? Zapraszamy do naszej recenzji.

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na maj 2019

2019-03-07 15:08:51 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Egmont ujawnił swoje zapowiedzi na maj tego roku i jest wśród nich aż sześć pozycji dla fanów komiksów Marvela. W ramach Marvel NOW! 2.0 pojawią się nowe tomy serii Extraordinary X-Men i Deadpool, powróci Hawkeye, tym razem do scenariusza Jeffa Lemire, pojawi się też Doctor Strange w wydaniu 2w1 od Jasona Aarona. Wśród klasyków Marvela na maj zaplanowano oryginalną historię Staruszek Logan i zbiorcze wydanie Spider-Mana od Todda McFarlane'a. Fani Star Wars będą musieli zadowolić się jedynie komiksową adaptacją Ataku Klonów

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog postaci - S część 12

2019-03-03 11:11:17 - Avalon

Początek marca i wciąż literka S. W ramach kontynuacji zeszłotygodniowej aktualizacji, garść krewniaków: naukowców i nazistów, a także takich, których wspólne nazwisko to raczej przypadek. A poza tym, dwójka cyrkowców, agentka watykańskich służb, kaskader-heros(zwykle), zapomnianą alternatywa dla Blastaara i Annihilusa, człowiek-klej, a także ojciec Invisible Woman i Human Torcha. Który tak w ogóle, jest jedną z nielicznych postaci, która pozostała martwa na dobre(póki co). Poważnie, żadnych powrotów zza grobu, klonów, czy też robotów z ożywionym mózgiem oryginału we wnętrzu. Nie wydaje mi się nawet, aby pojawiał za często się we wspominkach i różnego rodzaju wizjach. To jest na swój sposób imponujące.

Komentarze:

czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Wolverine: Infinity Watch #1

2019-03-03 08:36:00 - Redakcja

Wolverine niedawno powrócił do świata żywych i jak za dawnych lat zaczął pojawiać się w coraz to nowych tytułach. Jeżeli ciekawią Was jego losy, ale też dalszy ciąg historii z Infinity Wars Gerry'ego Duggana, sprawdźcie, czy warto sięgnąć po miniserię Wolverine: Infinity Watch.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.