Avalon » Archiwum » Grudzień 2005

Archiwum wiadomości: Grudzień 2005

Noworoczna lista sprzedaży

2005-12-31 01:00:00 - Lex

Koniec roku to idealny czas na wszelkiego rodzaju podsumowania i plebiscyty. W związku z tym, obecna lista sprzedaży również będzie szczególna. Zainspirowany seansem "Powrotu do przeszłości" (stały składnik każdych ¦wiąt ;)) postanowiłem cofnąć się trochę w czasie i prześledzić wyniki sprzedaży z ostatnich kilkunastu lat.

Surprise! :]

2005-12-28 01:00:00 - Gil

To miała być świąteczna niespodzianka, ale serwer się wykopyrtnął i Mikołaj utknął w kominie, a wszyscy zorientowaliśmy się dopiero, jak zaczęło brzydko pachnieć... Tak więc, przyjmijcie TEN OTO skromny pakunek, wraz ze spóĽnionymi życzeniami wszystkiego najlepszego od załogi Avalonu.

We're back!

2005-12-28 01:00:00 - Lex

Wracamy po niespodziewanej świątecznej przerwie (pozdro dla vroka ;)). Na dobry początek po powrocie mamy dla was update dwóch działów strony. Spis komiksów opowiadających o przygodach mutantów został uzupełniony o wszystkie miniserie, w których brali udział członkowie X-Men. Przy okazji dodaliśmy linki, dzięki którym łatwiej będzie dostać się do streszczeń i galerii okładek poszczególnych serii.
Skoro mowa o okładkach, to ten dział również przeszedł spore zmiany - podzieliliśmy go na te pochodzące z miesięczników i miniserii. Znajdziecie tam teraz tytułowe strony wszystkich najważniejszych (i większości niespecjalnie istotnych) komiksów z udziałem mutantów.

"Deadpool" vs. "Friends"

2005-12-21 01:00:00 - Gil

W kolejnym odcinku "Przyjaciół", Rachel kupuje buty, a Joey i Chandler znajdują w parku niewypał... Ups, przepraszam - nie ten serial! W kolejnej ekscytującej historii, Wade poznaje bliżej nowych współlokatorów, którzy fundują mu wyprawę w kosmos. Ach, byłbym zapomniał - w roli Deadpoola występuje Thom Cruz!

Deadpool #38
Deadpool #39
Deadpool #40

"X-Factor" razy dwa

2005-12-19 01:00:00 - Gil

Dwójka agentów FBI na tropie wydarzeń z pogranicza paranormalności. Nie, to nie adaptacja X-Files - to nowe wcielenie X-Factor. Zobaczcie, jak agenci Grey i Kirch próbują rozpracować tajemnicę, kryjącą się za zabójstwami mutantów na terenie USA i jak dalece to zadanie wpłynie na ich życie prywatne.

X-Factor v2 #1
X-Factor v2 #2
X-Factor v2 #3
X-Factor v2 #4

Zapowiedzi: marzec 2006

2005-12-17 01:00:00 - Gil

Marcowe zapowiedzi pojawiły się co prawda w środę, ale jeszcze są ciepłe - momentami nawet gorące. Wprawdzie wśród 23 pozycji nie ma nowych serii, ale jest za to jeden specjalny numer, który zapowiada, że coś wisi w powietrzu.

Gdy spoglądasz w ciemność...

2005-12-14 01:00:00 - Gil

Kolejna opowieść z cyklu X-Pose przenosi nas w okolice klasycznego horroru... taką przynajmniej mam nadzieję - jeśli nie zgodzicie się z tym, może potraktować ją jako spóĽniony prezent na Halloween ;) Pierwsza część przynosi wizytę w pewnym szczególnym domu, ale także zaskakujący powrót... grafiki. Tym razem to moje skromne rękodzieło, więc proszę o wyrozumiałość.

Trailer X3: Pierwsze spostrzeżenia i uwagi krytyczne.

2005-12-13 01:00:00 - Kakteen

Pierwszy oficjalny trailer za nami. Jak to z zapowiedziami bywa, odczucia są mieszane ale najważniejsze, że są. Pora na kilka subiektywnych uwag z naszej strony.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog mutantów - R

2005-12-11 01:00:00 - Lex

Po dłuższej przerwie powracamy do uzupełniania katalogu mutantów. Dzisiejszy update sponsoruje literka R, liczba 56 (tylu bohaterów dodaliśmy) oraz Gil, który przygotował opisy.

Nova Roma - part two

2005-12-09 01:00:00 - Moonlight

Uwięzieni w Nowym Rzymie New Mutants zwracają się przeciwko sobie. Czy uda im się rozszyfrować zagadkę tego miejsca? Czy mają szanse w starciu z Selene? Tego dowiecie się z lektury kolejnych streszczeń "New Mutants". Dodatkowo zobaczycie pierwszą manifestację mocy Magmy.

New Mutants #9
New Mutants #10

"X-Man"

2005-12-07 01:00:00 - Toranga

Stworzony przez Mister Sinistera z materiału genetycznego Jean Grey i Cyclopsa, Nate Grey nie miał prostego życia w świecie rządzonym przez Apocalypse'a. Wydawałoby się, że w świecie 616, do którego trafił po wydarzeniach opisanych w "Age of Apocalypse" będzie mu łatwiej, ale tak potężny mutant budzi zainteresowanie wielu osób, które niekoniecznie mają wobec niego przyjazne zamiary.

Rozpoczynamy streszczanie kolejnej ważnej serii z historii mutantów - "X-Man". Dziś mamy dla was wspomnienie z dzieciństwa Nate'a oraz historię opisującą jego pierwsze chwile w nowym świecie.

X-Man #-1
X-Man #5
X-Man #6

X3 TEASER

2005-12-06 01:00:00 - Lex - źródło: Fox

Miał ukazać się w poniedziałek, ale Marvel zrobił nam mikołajkowy prezent i już dziś udostępnił w sieci pierwszy teaser "X3". Jego zawartość jest zgodna z naszym poprzednim newsem - w trwającej ponad 1,5 minuty zapowiedzi będziecie mogli zobaczyć zarówno powracających bohaterów, jak i nowe postacie.

Do dyspozycji macie aż 6 wersji teasera:

LO-RES [320x136] - 4,16 MB
MED-RES [480x204] - 9,51 MB
HI-RES [640x272] - 13,96 MB

High Definition [848x352] - 29,6 MB
High Definition [1280x544] - 68,4 MB
High Definition [1920x816] - 120,5 MB

Miłego oglądania!

Info: do obejrzenia teasera konieczny jest program Quick Time

X3: Pierwszy oficjalny zwiastun w poniedziałek 12 grudnia!

2005-12-03 01:00:00 - Kakteen - źródło: www.comicbookmovie.com

Po dłuższej chwili nieobecności spowodowanej zaangażowaniem w projekty poboczne, prezentujemy kolejne informacje na temat najbardziej oczekiwanego przez was filmu przyszłego roku.

Komentarze:

czytaj dalej...

Victor Creed vs. Mary Shelley

2005-12-03 01:00:00 - Gil Galad

Rutynowe zlecenie przybiera niespodziewany obrót, kiedy Sabretooth ratuje życie pewnej dziewczynie... Wyobrażacie to sobie? Sabretooth ratuje komuś życie! Jakby tego było mało, obiecuje dowiedzieć się, kto i dlaczego chciał ją zabić - to zaś prowadzi do grupy byłych radzieckich naukowców i niespodziewanego rozwiązania.

Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #1
Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #2
Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #3
Sabretooth: Mary Shelley Overdrive #4

PaĽdziernikowa lista sprzedaży

2005-12-02 01:00:00 - Lex - źródło: ICv2

Po wielu miesiącach oczekiwania, fani wreszcie dostali to, na co czekali - "Infinite Crisis" #1. Debiut tej miniserii pomógł DC odzyskać pierwsze miejsce pod względem udziału w rynku i zepchnąć Marvela na drugą pozycję. W x-tytułach bez większych wydarzeń - w większości z nich kończą się historie związane z "House of M" i na większe zmiany trzeba będzie poczekać do przyszłego miesiąca.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.