Avalon » Archiwum » Kwiecień 2005

Archiwum wiadomości: Kwiecień 2005

WE WANT YOU!

2005-04-30 02:00:00 - Gil Galad

Ponieważ Marvel nie odpuszcza pola, a komiksy już powstałe same się streszczać nie chcą, ogłaszamy nabór do załogi Avalonu!
Wymagania? Zapał do pracy, umiejętność czytania w języku angielskim i poprawnego pisania w języku polskim. Dobra znajomość tematu również wskazana. :)
Wynagrodzenie? Dostęp do materiałów, poważanie wśród fanów oraz miejsce wśród zwycięzców, gdy już podbijemy świat ;>
Ubiegających się o stanowisko streszczacza, prosimy o wysłanie streszczenia wybranego komiksu do Gil Galada. (Jeśli nie masz własnych materiałów, a bardzo chcesz spróbować, też możęsz się zgłosić, a my zajmiemy się resztą.) Czeka na was wiele serii klasycznych oraz nowości!
Chętnych do objęcia posady filmowego newsmana prosimy o zgłaszanie się do Lexa po dalsze instrukcje.
Wszystkie oferty zostaną rozpatrzone. Wszystkim chętnym dziękujemy z góry!

"Mutopia X"

2005-04-30 02:00:00 - Lex - źródło: ComixFan

Mamy długi weekend, ale Avalon nie robi sobie wakacji. Dziś, dzięki rozmowie z Davidem Hine'm, możecie dowiedzieć się więcej o zbliżającej się miniserii "Mutopii X" i losie "Districtu X". To nie koniec informacji związanych z "House Of M" - stay tuned!

Komentarze:

czytaj dalej...

Weak & Powerless

2005-04-29 02:00:00 - Kumos

The Twelve dobiegło końca. Lecz rzecz jasna nie oznacza to końca kłopotów mutantów, albowiem tym razem High Evolutionary doprowadza do końca swój plan i pozbawia wszystkich mutantów na Ziemi ich mocy. A za całym planem stoi ktoś bardzo złowieszczy...

Uncanny X-Men #379
X-Force #101
X-Men #99
Uncanny X-Men #380

Marcowa lista sprzedaży

2005-04-26 02:00:00 - Lex - źródło: ICv2

Dan Buckley z dumą oświadczył, że marzec był jednym z najlepszych miesięcy w historii Marvela, pod względem ilości sprzedanych komiksów i dochodów. Nie są to żadne przechwałki - w marcu różnica w ilości sprzedaży komiksów pomiędzy Marvelem i DC była największa od niepamiętnych czasów (Marvel 49% - DC 28%). Na taki dobry wynik wpłynęła niezła sprzedaż serii związanych z obchodami Age of Apocalypse i pozostałych x-tytułów. Wkrótce sytuacja może się jednak zmienić na niekorzyśc Marvela - DC ma w zanadrzu "Infinite Crisis" i "DC All Stars". W najbliższych miesiącach czeka nas bardzo interesująca rywalizacja.

Because You Demanded It!

2005-04-24 02:00:00 - Lex

Z otchłani Avalonowego serwera powraca dział filmowy. Odszedł w mrok wraz z reloadem naszego serwisu, ale teraz powraca silniejszy i bardziej rozbudowany...
Wszystko dzięki pracy Ghaeza (brawurowa realizacja strony technicznej), Idanowa (czołowego biografa X-Men na świecie), Toada (wysłannika specjalnego Avalonu ds. grafiki) i Adiego (Tropiciela Błędów). Dziekujemy również serwisowi Xavier's School, który udostępnił nam część materiałów.
Zachęcamy do lektury działów X1 i X2.

HoM #2

2005-04-24 02:00:00 - Lex - źródło: Marvel Previews

Mamy dla was kolejną porcję obrazków ze zbliżającego się "House of M". Tym razem są to dwie strony z drugiego odcinka tej miniserii, przedstawiające pojedynek Warbird i Gambita.

Zapowiedzi: lipiec

2005-04-23 02:00:00 - Gil Galad

Z poślizgiem, bo z poślizgiem, ale są! Lipcowe zapowiedzi komiksów Marvela. A w nich: przede wszystkim House of M, ale także nowości i powroty... Czyli po staremu.

Katedra

2005-04-22 02:00:00 - Kumos

Nie jest to film Bagińskiego, ale i tak zapraszamy was na jubileuszowy numer X-Force, w którym spotkają się grupy z róznych rzeczywistości.

X-Force #99
X-Force #100

Okładka "House of M" #1

2005-04-21 02:00:00 - Lex - źródło: Millarworld

Marvel stopniowo podgrzewa atmosferę przed "House of M". Dziś zaprezentował okładkę pierwszego numeru miniserii autorstwa Essada Ribica. X-Men reprezentują na niej Cyclops, Wolverine, Beast, Gambit, Emma Frost i Colossus. Reszta postaci to byli i obecni członkowie Avengers: Ms Marvel, Wasp, Falcon, Iron Man, Sentry, Captain America, Spider-Man, Yellowjacket i She-Hulk.

Tymczasem dalej kontrowersje wywołuje okładka przedstawiająca Magneto niezwykle podobnego do króla Hiszpanii. Sprawa trafiła już do tamtejszych gazet, które informują, że otoczenie rodziny królewskiej zastanawia się nad pozwaniem Marvela do sądu.

Monet - The Vampire Slayer

2005-04-18 02:00:00 - Kumos

To nie Joss Whedon... To tylko Monet postanowiła zabawić się w Buffy. A ponadto atak na szkołę Black Toma i Juggernauta.

Generation X #60
Generation X #61
Generation X #62

S jak Szablozębny

2005-04-17 02:00:00 - Gil Galad

Niespodziewanie, w zamieszanie z Pająkami i Symbiontami wmieszany został Sabretooth. Wyobrażacie sobie, że mógłby on połączyć się z młodym Symbiontem? Ktoś będzie musiał wiele zaryzykować, żeby do tego nie dopuścić...

X-Pose #6 : Mutual Dependences - part 3

Z przyjemnością przedstawiam też dodatek do X-Pose #5: okładka w wykonaniu Black Bolta.

Nagrody Eisnera

2005-04-14 02:00:00 - Lex

Ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych Nagród Eisnera, odpowiednika filmowych Oskarów. Z twórców x-serii najwięcej (pięć) otrzymał ich rysownik "Astonishing X-Men", John Cassaday. Szansę na prestiżową nagrodę mają również scenarzyści Joss Whedon ("AXM") i Brian Vaughan ("Ultimate X-Men").

Komentarze:

czytaj dalej...

Dead & Death

2005-04-14 02:00:00 - Gil Galad

Zgadnijcie, kto umrze tym razem? Pula ¦mierci oferuje bogaty wybór: Czy będzie to nasz udręczony anty-bohater? A może Ajax - psychol, który uwziął się na niego? Albo dr Killbrew - nawrócony sadysta? A może zupełnie przypadkowo wplątana w intrygę, niewinna kobieta? Może nikt? A może wszyscy? ¦mierć we własnej osobie zaprasza do obstawiania zakładów!

Deadpool & Death Annual '98
Deadpool #18
Deadpool #19

Rise 'n' shine, Poxy!

2005-04-13 02:00:00 - Gil Galad

Obejrzeliśmy już, na przykładzie Nathaniela Essexa, proces przemiany człowieka w potwora. Pora przyjrzeć się w jaki sposób samospełniająca się przepowiednia zmieniła miłego chłopca w tyrana. Chłopiec miał na imię En Sabah Nur, a jego wczesna historia zawiera się w:

The Rise Of Apocalypse #1
The Rise Of Apocalypse #2
The Rise Of Apocalypse #3
The Rise Of Apocalypse #4

Cracked Foundation

2005-04-11 02:00:00 - Kumos

Pora wreszcie dowiedzieć się jakie zamiary ma tajemnicza Fundacja Damoklesa, która od dłuższego czasu wchodzi w drogę X-Force. Finałowa konfrontacja z Odysseusem Indigo, oraz z nowym Hellfire Club.

X-Force #96
X-Force #97
X-Force #98

The Askani Way

2005-04-10 02:00:00 - Black Bolt

Słowo Askani znaczy outsider lub ten który myśli za siebie, niektórzy tłumaczą je jako lunatyk albo szaleniec. Motto zakonu Askani brzmi: "What is... is?", i Cable chyba w końcu pojął co to oznacza.

Soldier X #4
Soldier X #5
Soldier X #6

Bendis o "House of M", część III

2005-04-10 02:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Przed wami trzecia, ostatnia część wywiadu z Brianem Bendisem. Tym samym kończymy weekend z "House of M", ale już wkrótce możecie spodziewać się kolejnych informacji o tym crossoverze.

Komentarze:

czytaj dalej...

Crossover: Legion Quest

2005-04-10 02:00:00 - Gil Galad

Pamiętacie jeszcze, jaka była bezpośrednia przyczyna powstania Age Of Apocalypse? Jeśli nie, to najwyższa pora się dowiedzieć! A jeśli nawet pamiętacie, to i tak odświeżymy Wam pamięć. Legion Quest powraca na łamy Avalonu.

Magneto Rex?

2005-04-10 02:00:00 - Lex - źródło: Millarworld

Jeden z zaprezentowanych przez nas niedawno szkiców do "House of M" przedstawiał Magneto ubranego w mundur z wieloma orderami. Okazuje się, że inspiracją do tego portretu była prawdziwa postać.

Komentarze:

czytaj dalej...

Bendis o "House of M", część II

2005-04-09 02:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Zgodnie z zapowiedziami oddajemy do wasze dyspozycji drugą część mega-wywiadu z Brianem Bendisem. Tym razem dowiecie się więcej o sposobie w jaki scenarzysta "HoM" myśli o swych bohaterach i dylemacie moralnym, który muszą oni rozwiązać. Jutro zapraszamy na ostatnią część wywiadu, w której Bendis opowie o wyborze rysownika i efektach, które spowoduje "HoM".

Komentarze:

czytaj dalej...

The Sword Is Drawn

2005-04-09 02:00:00 - Gil Galad

Cofamy się w czasie, by od początku przedstawić historię grupy Excalibur.
W jakich okolicznościach się zebrali, dowiecie się z:

Excalibur: The Sword Is Drawn

a o pierwszych wspólnych potyczkach z Warwolves i Juggernautem, możecie przeczytać w:

Excalibur #1
Excalibur #2
Excalibur #3

Bendis o "House of M", część I

2005-04-08 02:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Jeśli do tej pory omijaliście informacje o "House of M", to najwyższa pora nadrobić zaległości. Dziś jest ku temu dobra okazja - Brian Bendis, główny architekt całego przedsięwzięcia, udzielił obszernego wywiadu Newsaramie. Na jego drugą część zapraszamy już wkrótce.

Komentarze:

czytaj dalej...

"HoM" sketchbook

2005-04-08 02:00:00 - Lex

"House of M" przybiera coraz większych rozmiarów, więc Marvel w trosce o czytelników zapowiedział wydanie oficjalnego "House of M Sketchbook". Ten 16-stronnicowy album zawierać będzie czarno-białe szkice postaci pojawiających się w "HoM", spis wszystkich części crossovera i dodatkowe informacje, których jeszcze nie ujawniono.

Komentarze:

czytaj dalej...

St. Croix Dynasty

2005-04-07 02:00:00 - Kumos

Emplate powraca po raz ostatni aby zmierzyć się z Generacją X. A poza tym Alpha Flight i Avengers.

Generation X #57
Generation X #58
Generation X #59

Lutowa lista sprzedaży

2005-04-06 02:00:00 - Lex - źródło: ICv2

Mocno opóĽniona, ale wreszcie jest. Panie i panowie, przed wami lutowa lista sprzedaży komiksów w USA.

Dementi

2005-04-02 02:00:00 - Gil Galad

Tak... Był sobie Prima Aprilis, ale teraz trzeba wszystko poodkręcać :) Przyjmijcie więc (mam nadzieję, z ulgą) wiadomość, że Avalon nie zmieni tematyki. Nieprawdziwy był też wywiad z Fabianem Niciezą, który sfabrykowaliśmy od początku do końca. Pozostałe wiadomości były w 100% prawdziwe, a przynajmniej Lex tak uważa... ;)

Fabian Nicieza - plany na przyszłość

2005-04-01 02:00:00 - Lex - źródło: AICN

WizardWorld LA już dawno za nami, ale niektóre serwisy ciągle wrzucają materiały zebrane podczas tego konwentu. Oto, co miał do powiedzenia Fabian Nicieza, scenarzysta "Cable/Deadpool".

Komentarze:

czytaj dalej...

Chuck is back?

2005-04-01 02:00:00 - Lex - źródło: ComicBookResources

Wszystko wskazuje na to, że niedługo pożegnamy kilka tytułów opowiadających o solowych przygodach mutantów, ale na ich miejsce wkroczą nowe. O "Ororo: Before the Storm" już pisaliśmy - czas na "Kitty Pride: Shadow & Flame".

Komentarze:

czytaj dalej...

Marilyn Monroe w "Mutopii"!

2005-04-01 02:00:00 - Lex - źródło: The Pulse

Dla fanów "District X" mamy dwie wiadomości. Zła: czerwcowy numer tej serii będzie na razie jej ostatnim odcinkiem. Dobra: dalsze przygody jej bohaterów ujrzymy w miniserii "Mutopia X". Ze słów scenarzysty wynika, że ich dotychczasowy świat zostanie postawiony na głowie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nadchodzą zmiany!

2005-04-01 02:00:00 - Gil Galad

Jak zapowiedzieliśmy jakiś czas temu, kończy nam się materiał o X-Men, więc zamierzamy przekształcić Avalon w stronę poświęconą Modzie Na sukces. Niestety, nie zdążyliśmy z nowym layoutem, ale ponieważ pojawiły się już pierwsze materiały, nie zwlekajmy...

Ridge jest zdolnym, bardzo opiekuńczym wobec rodziny, projektantem. Chociaż sławę playboya ma już za sobą, wciąż ma słabość do kobiet. Los jednak z niego zadrwi: pierwsza żona Caroline umiera na białaczkę, eks- konkubina Brooke wychodzi za mąż za Erica, a tuż po ślubie z Taylor dowiaduje się, że Brooke jest z nim w ciąży... [więcej]

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.