Avalon » Archiwum » Marzec 2005

Archiwum wiadomości: Marzec 2005

"House of M" checklist

2005-03-30 02:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Tom Brevoort ujawnił kolejne informacje na temat "House of M". Redaktor odpowiedzialny za ten crossover podał listę komiksów, które będą tworzyć to wielkie wakacyjne wydarzenie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog mutantów: P

2005-03-29 02:00:00 - Gil Galad

Jak poinformował mnie Idanow, zrobiła nam się literka 'P' w katalogu. Zapraszam więc do poczytania, bo postaci na 'P'jest pełno.

Pięć po dwunastej

2005-03-28 02:00:00 - Gil Galad

Przypomnijmy sobie razem, jak to było, kiedy młoda jean Grey przyjechała do Westchester, by dołączyć do prowadzonych przez Gambita X-men. Zobaczmy, jak Nathan Summers prowadzi armię do walki z Faraonem. Obejrzyjmy fantastyczne przygody New Fantastic Four. Spójrzmy w przyszłość, by zobaczyć jak X-Men odpierają atak floty Shi'Ar i jak wyglądają ostatnie dni Charlesa Xaviera. "Co to za brednie", zapytacie? Tak właśnie wyglądają Ages Of Apocalypse.

Wybiła dwunasta!

2005-03-27 01:00:00 - Gil Galad

Długo kazaliśmy Wam czekać, prawda? Moża nawet za długo... Ale skoro są święta, Wielkanocny Zając Gil postanowił, że możecie dostać na raz całe crossover! Tylko się nie przejedzcie! ;)
Przed Wami THE TWELVE!

Death Revealed

2005-03-27 01:00:00 - Kumos

Chyba wszystko jest już jasne, a zatem finał prologu... Dwunastu mutantów może ocalić świat gdy wypełni się Millenium... Pora wyjaśnić dziwne zachowanie Xaviera, odpowiedzieć na pytanie czemu X-Men zostali rozwiązani i wreszcie, kim jest ¦mierć.

Uncanny X-Men #375
X-Men #95

Death Among Us

2005-03-26 01:00:00 - Kumos

Astonishing X-Men, vol. 2. Zebrana przez Cyclopsa i Phoenix grupa spotka na swej drodze Bastiona, a na ich drodze stanie ¦mierć we własnej osobie. I nie wszyscy przeżyją to spotkanie...

Astonishing X-Men #1
Astonishing X-Men #2
Astonishing X-Men #3

Shattered Dreams

2005-03-26 01:00:00 - Gil Galad

Odliczamy dalej i nabieramy tempa. Sześć streszczeń poniżej, zawiera trzy odrębne części historii pod tytułem "The Shattering", z której dowiemy się...

Dlaczego profesor Xavier zdecydował się rozwiącać X-Men? Po co na ziemię przybywa Deathbird, wraz z Bishopem? Oraz, kto jeszcze powraca na błękitną planetę?

Uncanny X-Men #372
X-Men #92

Czy Colossus i Marrow stawią czoła Michaiłowi i jakie będą tego konsekwencje? A także, kim jest bóg, który powrócił do Egiptu?

Uncanny X-Men #373
Uncanny X-Men #374

Co odkryje Shadowcat? Dlaczego Rogue i Sunfire walczą ze sobą? Kto i po co ściga Polaris?

X-Men #93
X-Men #94

Te z pozoru nie związane ze sobą wydarzenia, nieuchronnie przybliżają nas do końca, albowiem "czarna zbliża się godzina".

Rage Against The Machine

2005-03-25 01:00:00 - Gil Galad

Odliczanie do dwunastu trwa, a tymczasem ktoś bierze na celownik istoty mechaniczne i techno-organiczne, czyli... Gościnnie Douglock, Machine-Man i pewien nazista o czerwonej głowie.

Uncanny X-Men #371
X-Men #91
X-Men Annual 1999

The Devourer

2005-03-25 01:00:00 - Kumos

Tego jeszcze nie było! X-Men vs. Galactus, czyli długa droga do domu, poprzez przeszłość i zagładę pewnej planety.

X-Men #89
Uncanny X-Men #370
X-Men #90

A World Apart

2005-03-25 01:00:00 - Kumos

Po krótkim kacu moralnym spowodowanym ostatnimi wydarzeniami z udziałem Magneto, X-Men lądują w innym wymiarze.

Uncanny X-Men #368
X-Men #88
Uncanny X-Men #369

Król Magnus Pierwszy

2005-03-24 01:00:00 - Gil Galad

Zanim przyjrzymy się, jakie konsekwencje dla X-Men przyniosła Magneto War, popatrzmy, jak główny zainteresowany poradził sobie z przejmowaniem władzy i zaprowadzaniem porządków w Genoshy. Odliczanie trwa...

Magneto Rex #1
Magneto Rex #2
Magneto Rex #3

Magneto War

2005-03-24 01:00:00 - Kumos

Gil: W ten wiosenny, czwartkowy poranek, rozpoczynamy odliczanie do dwunastu, które zakończy się tym bardzo oczekiwanym przez Was crossoverem. Spodziewajcie się kilku update'ów dziennie, żeby było co robić, między malowaniem pisanek, a opychaniem się wielkanocnymi babkami :)
A teraz głos zabierze Kumos:

Magnus powraca zamierzając ocalić mutantów po raz kolejny. X-Men rzecz jasna muszą go powstrzymać, nawet jeśli na ich drodze staną Acolytes. A jeśli ktoś jeszcze nie wie jak Magneto objął władanie w Genoshy, to dowie się dzisiaj.

Uncanny X-Men #366
X-Men #86
Uncanny X-Men #367
X-Men #87

"X3" update

2005-03-23 01:00:00 - Lex

Ostatnie dni przyniosły sporo nowych wiadomości na temat trzeciej części filmowych przygód mutantów. Z informacji przeciekających ze studia wynika, że prace na "X3" nabrały tempa. Znane jest już nazwisko reżysera, trwają rozmowy z aktorami znanymi z poprzednich części i pojawiają się spekulacje na temat nowych postaci.

Komentarze:

czytaj dalej...

Land of Rising Son

2005-03-22 01:00:00 - Kumos

Generacja X wyprawia się do Madripooru, by spełnić rosnące zachcianki Adrienne Frost. Oczywiście nie obejdzie się bez awantury...

Generation X #53
Generation X #54

WizardWorld LA Epilog

2005-03-22 01:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

WizardWorld LA już za nami - na jego zakończenie mamy kilka okładek, zaprezentowanych podczas panelu Marvela.

Opowieści Karola Dickensa

2005-03-21 01:00:00 - Kumos

Najpierw opowieść wigilijna z Colossusem w roli głównej, a potem opowieść o dwóch miastach, czy też mutantach będąca zapowiedzią kolejnego crossover.

Uncanny X-Men #365
X-Men #85

Czerwcowe zapowiedzi

2005-03-20 01:00:00 - Gil Galad

Crossover o światowym zasięgu, kolejne miniserie, powroty i debiuty... Wszystko to w czerwcu u Marvela.

WizardWorld LA Day Two

2005-03-20 01:00:00 - Lex

Drugi dzień WW LA przyniósł kolejne intersujące informacje. Wreszcie znamy datę powrotu "Astonishing X-Men" i premiery "WX: Days of Future Present".

Komentarze:

czytaj dalej...

Crossover: Hunt for Xavier

2005-03-19 01:00:00 - Gil Galad

Polowanie czas zacząć! Zwierzyną są tym razem X-Men, ich mentor oraz wszystko, co się rusza i do skatalogowania nadaje; w roli łowcy zaś - CEREBRO!
Streszczenia w wykonaniu Kumosa oraz opracowanie Idanowa, znajdziecie TUTAJ.
A wszystko to dopiero przygrywka...

"Ororo: Before the Storm"

2005-03-19 01:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Marvel nie zamierza ograniczyć ilości x-serii i na czerwiec zaplanował premierę dwóch nowych miniserii. Jedna z nich opowiada o nieznanym dotąd okresie życia Storm, czyli o okresie dojrzewania w Kairze.

Komentarze:

czytaj dalej...

Wizardworld LA Day One

2005-03-19 01:00:00 - Lex

Pierwszego dnia WizardWorld LA odbył się tylko jeden panel, ale za to bardzo istotny dla x-fanów. Redaktor Naczelny Marvela, Joe Quesada, odpowiadał na pytania czytelników i zdradził kilka interesujących informacji. Zresztą przekonajcie się sami.

Komentarze:

czytaj dalej...

Life goes on...

2005-03-18 01:00:00 - Kumos

Trzy luĽne historie, w których Siryn usiłuje poradzić sobie z utratą mocy, przybysz z rzeczywistości X-Men 2099 porywa Domino, a Fundacja Damoklesa wykonuje kolejny ruch.

X-Force #91
X-Force #92
X-Force #93

From the Ashes

2005-03-16 01:00:00 - Gil Galad

Już zanosiło się na tragedię, ale Wade jakoś się z tego wygrzebał. Tym razem zobaczymy, czy zdecyduje się wkroczyć na nową ścieżkę w życiu? I jak poradzi sobie z bałaganem, którego narobił będąc w dołku? Oj, nie będzie to łatwe...

Deadpool #15
Deadpool #16
Deadpool #17

Brevoort o "House of M"

2005-03-15 01:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Coraz więcej mówi się o zbliżającym się "House of M". W tego typu crossoverach ważna jest dobra synchronizacja wydarzeń i zgodność pomiędzy poszczególnymi tytułami. Nad spójnością "House of M" czuwać będzie redaktor Tom Brevoort, który udzielił wywiadu Newsaramie.

Komentarze:

czytaj dalej...

Identity Crisis

2005-03-15 01:00:00 - Kumos

Chwila oddechu po ataku Dark Beasta, czyli saga rodu Brawnów i rosnące aspiracje Adrienne Frost.

Generation X #51
Generation X #52

Wykopki :)

2005-03-13 01:00:00 - Gil Galad

Ekipa archeologiczna Avalonu natrafiła na bogate złoża zapomnianych tekstów w rejonie twardego dysku poprzedniego Wodza. Po odkurzeniu i odpowiednim przygotowaniu, zwracamy Wam zaginione streszczenia, które znaleĽć można w lekko odnowionym dziale streszczeń.

Origin of Species

2005-03-13 01:00:00 - Gil Galad

Zastanawialiście się kiedyś, ile potrzeba, by uczynić z człowieka potwora? Może mniej, niż by się wszystkim zdawało... Przyjrzyjmy się temu procesowi na przykładzie niejakiego Nathaniela Essexa.

Further Adventures of Cyclops & Phoenix #1
Further Adventures of Cyclops & Phoenix #2
Further Adventures of Cyclops & Phoenix #3
Further Adventures of Cyclops & Phoenix #4

S jak Symbiont

2005-03-13 01:00:00 - Gil Galad

Venom w najlepsze hasa sobie po Vault, podczas gdy wszyscy nasi bohaterowie uganiają się za nim, by zapobiec masakrze. Czekają ich jednak niespodzianki, nie tylko ze strony Venoma...
Tym razem punktualnie, ale niestety znowu bez ilustracji: X-Pose: "Mutual Dependences" część 2.

Premiera: Soldier X

2005-03-12 01:00:00 - Black Bolt

Panie i Panowie, przed Wami podwójny debiut - nasza świeża krew, Black Bolt, przedstawia:

Co porabiał Cable po zakończeniu jego własnej serii? Ano, dostał kolejną własną serię – Soldier X. Wyjechał do Egiptu a potem do Rosji... Zwiedził kawałek świata, więc mogłoby się wydawać, że całkiem nieĽle mu się powodzi. Ale czy na pewno?

Soldier X #1
Soldier X #2
Soldier X #3

Powrót

2005-03-11 01:00:00 - Kumos

"Because you demanded it" jak lubi pisać Marvel na okładkach swych komiksów. Ponieważ czytelnicy się tego domagali, to Remy Lebeau nie dość że dostał własną serię po raz trzeci, to na dokładkę powrócił na łamy x-komiksów.

Uncanny X-Men #361
X-Men #81

"House of M" coraz bliżej

2005-03-10 01:00:00 - Lex - źródło: JinxWorld

Brian Bendis zapewnia, że "House of M" zbliża się bardzo szybko. Dwa pierwsze numery miniserii są już gotowe, a Olivier Coipel pracuje nad kolejnymi. Niedawno prezentowaliśmy kilka stron z pierwszego numeru, a dziś mamy dla was oficjalne logo tego crossovera.

"New X-Men: Hellions"

2005-03-08 01:00:00 - Lex - źródło: The Pulse

Seria z przygodami najmłodszej generacji mutantów często przechodzi zmiany. Miała już trzy tytuły, często następuje rotacja bohaterów, a teraz doczekała się pierwszego spin-offa. W maju ukaże się pierwszy numer miniserii "New X-Men: Hellions", która przybliży nam głównych konkurentów New Mutants.

Komentarze:

czytaj dalej...

Zak Penn scenarzystą "X3"

2005-03-08 01:00:00 - Askani - źródło: Sci-Fi Wire

Zak Penn, scenarzysta "Elektry", został zatrudniony do napisania wstępnego scenariusza do trzeciej części filmu "X-Men". Pojawiły się też nowe spekulacje na temat reżysera "X3".

Komentarze:

czytaj dalej...

Return to the Age of Apocalypse!

2005-03-06 01:00:00 - Gil Galad

Za oceanem obchody X rocznicy AoA rozpoczęto już w środę, więc czemu mielibyśmy byc gorsi...?
Streszczenia zostały odkurzone, unowocześnione i uzupełnione o brakujące elementy w postaci dwuczęściowego X-Universe oraz miniserii z przygodami Blink, prowadzącej do powstania Exiles!
Oprócz tego, dajemy Wam najnowsze pozycje ze świata Apokalipsy, a w miarę ich rozwoju przywrócimy opisy postaci i grup!
Ba! Załatwiliśmy nawet na wieczór emisję "Czasu Apokalipsy" w telewizji publicznej! ;>
Więc zbierać manatki i wracamy do Age Of Apocalypse!

A wszystko to jest także początkiem działu crossoverów... Zastańcie z nami, a dostaniecie więcej!

Armageddon Now

2005-03-04 01:00:00 - Kumos

X-Force stają na wprost odrodzonych Hellions, wśród których odnajdują dawnych przyjaciół, oraz tego, kogo poszukiwał jeden z ich członków. A żeby nie było za łątwo muszą ocalić świat przed Zagładą.

X-Force #87
X-Force #88
X-Force #89
X-Force #90

Fall of the Freak

2005-03-03 01:00:00 - Gil Galad

Zaistniałą sytuację za oceanem określono by słowem "crap", a u nas... Może lepiej sobie darujmy. W każdym razie nie jest dobrze. Powiem więcej: jest Ľle! Już od jakiegoś czasu Wade balansował na granicy załamania, a teraz... Zobaczcie sami, co spowodowało upadek Deadpoola:

Deadpool #12
Deadpool #13
Deadpool #14

Wróg u bram

2005-03-02 01:00:00 - Kumos

Tym razem Generacja X musi zmierzyć się z najgorszym i najpotężniejszym jak dotąd wrogiem: Muszą przekonać przedstawicielkę stanowej komisji do spraw nauczania, że nie powinna zamykać Szkoły. A po za tym goście: Forge, Maggot i... Adrienne Frost.

Generation X #46
Generation X #47
Generation X #48
Generation X #49

"House of M" preview

2005-03-01 01:00:00 - Lex - źródło: Wizard

Wiele wskazuje na to, że "House of M" będzie najważniejszym tegorocznym wydarzeniem w świecie mutantów. Pierwszy numer tej 8-częściowej historii autorstwa Briana Bendisa i Oliviera Coipela ukaże się dopiero w czerwcu, ale my już teraz prezentujemy kilka pierwszych jego stron. Tak przy okazji - Avalon jest jedyną stroną w Internecie, która zamieściła ten preview.

Komentarze:

czytaj dalej...

Katalog mutantów - O

2005-03-01 01:00:00 - Gil Galad

Literka O pojawiła się w naszym katalogu już wczoraj wieczorem, ale Idanow umieścił ją tam w tak wielkiej tajemnicy, że dopiero dzisiaj wyszło to na jaw. Niech więc będzie wiadomo wszem i wobec: mamy już O!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.