Avalon » Archiwum » Grudzień 2004

Archiwum wiadomości: Grudzień 2004

Grzechy Przeszłości

2004-12-26 01:00:00 - Gil Galad

Druga miniseria z przygodami Deadpoola. Spokojny i nie wadzący nikomu zabijaka zostaje wplątany w wewnętrzne spory rodziny Cassidych, a przy okazji staje się także celem agentów Interpolu. Co się stanie, jeśli odkryje, że bierze w tym udział człowiek, który zniszczył mu życie? A co się stanie, jeśli spędzi kilka dni z uroczym irlandzkim rudzielcem (i nie mam na myśli Seana!)? Ho-ho... Zapowiadają się wielkie zmiany w życiu Deadpoola!
Mark Waid i Ian Churchil przedstawiają:

Deadpool: Sins Of The Past #1
Deadpool: Sins Of The Past #2
Deadpool: Sins Of The Past #3
Deadpool: Sins Of The Past #4

No to... berek!

2004-12-25 01:00:00 - Gil Galad

W roku 1993 ukazała się pierwsza miniseria z przygodami naszego ulubionego zabójczego gaduły. Zabaczcie, jak Wade i Weasel udają się na poszukiwanie spadku po Tolliverze, po drodze wpadając na Juggernauta i Black Toma, Vanessę i Kane'a, a w końcu także żądnego zemsty Slaybacka, który wstał z grobu tylko po ty, by zgładzić Deadpoola. Żeby wyjść z tego cało, Wilson będzie musiał udowodnić, że jest czymś więcej, niż tylko zimnym draniem.
Jak mu się to uda? Fabian Niecieza i Joe Madureira przedstawiają:

Deadpool: The Circle Chase #1
Deadpool: The Circle Chase #2
Deadpool: The Circle Chase #3
Deadpool: The Circle Chase #4

Bonus dla wielbicieli Deadpoola!

2004-12-24 01:00:00 - Gil Galad

Najpierw zobaczymy, jak przebiegało pierwsze spotkanie Zoe Culloden z naszym ulubieńcem i jego dziewczyną - Vanessą - w numerze -1.

PóĽniej obejrzymy sobie pojedynek Deadpoola z Widdle Wadem - jego karłowatym japońskim klonem - w specjalnym wydaniu Deadpool Team-Up.

Na koniec zaś streszczenie komiksu, który się nie ukazał. To wielka szkoda, bo Deadpool Almost Destroys The Marvel Universe wymiata!

Enjoy!

¦więta z Avalonem

2004-12-24 01:00:00 - viq

Nasze trzecie wspólne święta Bożego Narodzenia. No proszę, jak miło. Czegóż Wam możemy życzyć, poza standardowym "zdrowia, szczęścia, pomyślności"? Może żeby jak najwięcej x-komiksów było do zakupienia w polskich kioskach/empikach? Może żeby miłośnicy "X-Men: Evolution" doczekali się w końcu czwartego sezonu tej kreskówki na antenie naszego Cartoon Network? Może żeby prace nad trzecią częścią kinowych przygód mutantów szły jak najlepiej i żeby film okazał się jeszcze lepszy od poprzednich dwóch? Wreszcie, żeby Avalon był jak najdłużej z Wami, a Wy z Avalonem. Merry X-Mas!

Wesoły Deadpool z lewej to dzieło WeeGee. Bo widzicie, w tym roku święta sponsoruje Wade "Merc with a Mouth" Wilson. Pojawi się jeszcze raz dzisiaj. Pojawi się też jutro. No i pojutrze się pojawi. Stay tuned!

Darick Robertson i jego "Nightcrawler"

2004-12-19 01:00:00 - Lex - źródło: UncannyXMen.Net

Rzadko zdarza się, żeby twórca tak bardzo identyfikował się ze swym bohaterem. Darick Robertson jest zagorzałym fanem Nightcrawlera, o czym świadczy chociażby fakt, że kiedyś na Haloween przebrał się właśnie za Kurta.

Komentarze:

czytaj dalej...

Nicieza o "Cable/Deadpool"

2004-12-17 01:00:00 - Lex - źródło: uncannyxmen.net

Wydawało się, że nic nie uratuje tego komiksu, ale jednak udało się - "Cable/Deadpool" przetrwał! Zwariowani fani Wade'a i nudni fani Cable'a powinni być zadowoleni, bo słowa scenarzysty Fabiana Niciezy zapowiadają dobrą zabawę.

Komentarze:

czytaj dalej...

X-Cutioner Dead Song

2004-12-12 01:00:00 - Kumos

Myśleliście, że nie żyje? Że martwi pozostają martwi? Niewiele się pomyliliście, ale pomimo to X-Force, odkrywając, kto spowodował masakrę w Camp Verde, staną twarzą w twarz ze Stryfem.

X-Force #71
X-Force #72
X-Force #73
X-Force #74

Północ-Południe

2004-12-08 01:00:00 - Kumos

Starcie z Sauronem to za mało, do tego dojdzie zwyczajowa naparzanka z Alpha Flight. Standardowe odcinki X-Men.

Uncanny X-Men #354
Uncanny X-Men #355

Mroczne Widmo

2004-12-05 01:00:00 - Kumos

Chwila odpoczynku po OZT. Generacja X idzie do cyrku, zostaje okradziona, nieświadoma iż na horyzoncie zbierają się czarne chmury. Emplate szykuje swój kolejny atak...

Generation X #32
Generation X #33
Generation X #34

Deadpool umiera... znowu...

2004-12-04 01:00:00 - Gil Galad

Możliwość zemsty na jednym starym wrogu staje się okazją do spokania z innym starym wrogiem, który... stara się ocalić naszego bohatera od śmierci? Czy Wade zgodzi się przyjąć pomoc od znienawidzonego człowieka? A może zechce go zabić? Zobaczcie sami! Dodakowo coś dla wielbicieli irlandzkich rudzielców i zielonoskórych osiłków.

Deadpool #3
Deadpool #4
Deadpool #5

"Weapon X" - ciąg dalszy

2004-12-03 01:00:00 - Lex - źródło: Newsarama

Sporo ostatnio było informacji o zakańczanych x-komiksach więc cieszmy się, że dla odmiany możemy napisać o serii, która powraca. W przyszłym roku doczekamy się kontynuacji "Weapon X" Franka Tieri'ego, a scenarzysta, wyraĽnie dumny ze skuteczności swej akcji, udzielił ostatnio krótkiego wywiadu Newsaramie.