aktualności

 
 
W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...

2019-05-25 06:00:46 - Dengar

Dziś mija dokładnie 40 lat od premiery filmu Alien, znanego też u nas jako Obcy - 8. pasażer "Nostromo". Choć minęło wiele lat, doczekaliśmy się zarówno jego filmowych kontynuacji jak i prequeli, to na dobre zagościł również na kartach komiksów. Dzięki nim mógł po raz pierwszy zmierzyć się z Predatorem, Terminatorem czy Supermanem. Przedatawiamy Wam 10 najciekawszych komiksowych historii o Obcych. Jeżeli jeszcze ich nie znaliście, sprawdźcie, dlaczego warto po nie sięgnąć.

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku... o Obcym słów kilka

Recenzja komiksu - Uncanny X-Force tom 4

2019-05-24 17:57:45 - Rodzyn

Czwarty i ostatni to Uncanny X-Force od Ricka Remendera zwitał końcem kwietnia na polski rynek. Czy finał tej sagi jest równie dobry co wcześniejsze odsłony? 

Recenzje komiksów - Artemizja i Neurokomiks (AvalonPlus)

2019-05-23 23:18:01 - Rodzyn

Końcem kwietnia na polski rynek komiksowy wkroczyło wydawnictwo Marginesy. Dotychczasz wyłącznie książkowy wydawca nie jest może i pierwszym, które zdecydowało się na taki ruch, ale na pewno pierwszym, dla którego nie jest to jednorazowy strzał i które robi to pod własną marką, nie tworząc osobnego poświęconego komiksom imprintu. Za dobór tytułów do nowej inicjatywy odpowiada Szymon Holcman, osoba dobrze znana w polskim komiksowym środowisku, bo będąca jedną z twarzy stojących za Kulturą Gniewu, wydawnictwem z bardzo ciekawą ofertą. Dla Marginesów ma wybierać tytuły bliższe ich całemu katalogowi wydawniczemu, więc nic dziwnego, że w zapowiedziach znalazły się komiksowe biografie i komiksy popularnonaukowe. Takich tytułów u nas niewiele, więc inicjatywa ta jest jak nabardziej godna uwagi. Na pierwszy ogień poszły dwie bardzo różne publikacje, Neurokomiks oraz Artemizja i to o nich przeczytacie w naszych dwóch dzisiejszych recenzjach.

AvalonPlus: Zapowiedzi Non Stop Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-23 19:05:48 - Rodzyn - źródło: Non Stop Comics

Wydawnictwo Non Stop Comics wraz ze startem Festiwalu Komiksowa Warszawa udostępniło swój katalog na kolejne miesiące 2019 roku. Tradycyjnie już wydawca ma "wolne" w lipcu,sierpniu i grudniu, więc od września do listopada zaleje nas masa całkiem ciekawych pozycji. W katalogu poza kontynuacjami znalazło się też miejsce dla paru nowości.

Komentarze: czytaj dalej...

Nadciąga Hickman - słów kilka o relaunchu X-Men

2019-05-21 17:56:57 - Rodzyn

Marvel zapowiedział w zeszłym tygodniu kasację całej obecnej linii wydawniczej powiązanej z X-Men.

Ale to nie koniec ich przygód. Decyzję o kasacji podjęto po namowach Jonathana Hickmana, który od lipca kształtować będzie nowe losy całej rasy mutantów w nowych seriach.

Nadciąga Hickman

Zmarł Justin Ponsor

2019-05-21 16:29:52 - źródło: Marvel

W wieku 42 lat zmarł kolorysta Justin Ponsor, znany z takich tytułów jak Avengers, Spider-Man, Death of Wolverine czy Defenders. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Komentarze: czytaj dalej...

ZSK #7 Z perspektywy rysownika

2019-05-21 13:30:17 - ZSK

Jakie powinny być pierwsze kroki początkującego twórcy? Jak niwelować własne błędy? Na te i inne pytania odpowiedział gość specjalny audycji Sjednoczone Stany Komiksu, Mateusz Dąbrowski - artysta koncepcyjny, ilustrator, twórca gier i komiksów.

Komentarze: czytaj dalej...

Zapowiedzi Marvela na lipiec 2019

2019-05-21 13:22:49 - Rodzyn

Masę nowości zaplanował Marvel na pierwszy miesiąc drugiej połowy roku. Nowy rozdział w historii mutantów od Jonathana Hickmana, więcej tytułów o Fantastycznej Czwórce, masa one-shotów, konsekwencje War of the Realms, nowi twórcy Star Wars i jeszcze więcej. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze: czytaj dalej...

Plany Mucha Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-19 18:58:43 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics opublikowało katalog z planami wydawniczymi na drugą połową 2019 roku. Choć większość zapowiedzi była już znana, teraz wiemy, kiedy mniej więcej możemy się ich spodziewać.

Komentarze: czytaj dalej...

Katalog postaci - V część 2

2019-05-19 10:42:48 - Darth

Druga i przedostatnia część literki V, przynosi nam masę zapomnianych i mało znanych postaci. Zresztą jak zwykle. Mimo wszystko, warto moim zdaniem poświęcić parę sekund na zapoznanie się chociażby z zapomnianym królem i obrońcą, fikcyjnego afrykańskiego państwa. Myślę, że pojawiałby się częściej, gdyby był z Wakandy, ale nie jest. Skoro mowa o obrońcach, fikcyjnych krain, w zestawieniu jest jeszcze mistyczny czempion, dominującej grupy etnicznej państwa Slorenia. Mamy też, fałszywe bóstwo inków, jak i również te prawdziwe. A ponadto: rosyjski producent żywych broni, zapomniany brat Black Widow, niedoszły zdobywca Savage Landu, żywy wirus, dość nietypowy przeciwnik Dr. Strange, a także przeciwnik Captaina America, który być może znowu żyje, ale mam pewne wątpliwości, stąd zostawiam go wciąż jako umarłego. Spróbujcie zgadnąć o kogo mi chodzi.

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Magneto
Magneto

Magneto jako dziecko, wtedy znany jeszcze jako Erik Lehnsherr, był więźniem hitlerowskich ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Marc Silvestri

Marc Silvestri rozpoczął karierę w branży komiksowej ponad 17 lat temu. Jego pierwszym ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.