aktualności

 
 
Katalog postaci - V część 3

2019-05-26 10:55:54 - Avalon

Trzecia i ostatnia część literki V, przynosi nam wielu osobników narodowości niemieckiej lub posiadających germańskie korzenie, a to ze względu na charakterystyczne von, w ich imieniu. Wśród nich także, trzech potomków słynnego doktora Frankenstein'a, którzy zdecydowanie zbyt mocno próbowali pójść w jego ślady. A ponadto trzech różnych sępów i paru innych.

Komentarze: czytaj dalej...

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku...

2019-05-25 06:00:46 - Dengar

Dziś mija dokładnie 40 lat od premiery filmu Alien, znanego też u nas jako Obcy - 8. pasażer "Nostromo". Choć minęło wiele lat, doczekaliśmy się zarówno jego filmowych kontynuacji jak i prequeli, to na dobre zagościł również na kartach komiksów. Dzięki nim mógł po raz pierwszy zmierzyć się z Predatorem, Terminatorem czy Supermanem. Przedatawiamy Wam 10 najciekawszych komiksowych historii o Obcych. Jeżeli jeszcze ich nie znaliście, sprawdźcie, dlaczego warto po nie sięgnąć.

W kosmosie nikt nie usłyszy twojego krzyku... o Obcym słów kilka

Recenzja komiksu - Uncanny X-Force tom 4

2019-05-24 17:57:45 - Rodzyn

Czwarty i ostatni to Uncanny X-Force od Ricka Remendera zwitał końcem kwietnia na polski rynek. Czy finał tej sagi jest równie dobry co wcześniejsze odsłony? 

Recenzje komiksów - Artemizja i Neurokomiks (AvalonPlus)

2019-05-23 23:18:01 - Rodzyn

Końcem kwietnia na polski rynek komiksowy wkroczyło wydawnictwo Marginesy. Dotychczasz wyłącznie książkowy wydawca nie jest może i pierwszym, które zdecydowało się na taki ruch, ale na pewno pierwszym, dla którego nie jest to jednorazowy strzał i które robi to pod własną marką, nie tworząc osobnego poświęconego komiksom imprintu. Za dobór tytułów do nowej inicjatywy odpowiada Szymon Holcman, osoba dobrze znana w polskim komiksowym środowisku, bo będąca jedną z twarzy stojących za Kulturą Gniewu, wydawnictwem z bardzo ciekawą ofertą. Dla Marginesów ma wybierać tytuły bliższe ich całemu katalogowi wydawniczemu, więc nic dziwnego, że w zapowiedziach znalazły się komiksowe biografie i komiksy popularnonaukowe. Takich tytułów u nas niewiele, więc inicjatywa ta jest jak nabardziej godna uwagi. Na pierwszy ogień poszły dwie bardzo różne publikacje, Neurokomiks oraz Artemizja i to o nich przeczytacie w naszych dwóch dzisiejszych recenzjach.

AvalonPlus: Zapowiedzi Non Stop Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-23 19:05:48 - Rodzyn - źródło: Non Stop Comics

Wydawnictwo Non Stop Comics wraz ze startem Festiwalu Komiksowa Warszawa udostępniło swój katalog na kolejne miesiące 2019 roku. Tradycyjnie już wydawca ma "wolne" w lipcu,sierpniu i grudniu, więc od września do listopada zaleje nas masa całkiem ciekawych pozycji. W katalogu poza kontynuacjami znalazło się też miejsce dla paru nowości.

Komentarze: czytaj dalej...

Nadciąga Hickman - słów kilka o relaunchu X-Men

2019-05-21 17:56:57 - Rodzyn

Marvel zapowiedział w zeszłym tygodniu kasację całej obecnej linii wydawniczej powiązanej z X-Men.

Ale to nie koniec ich przygód. Decyzję o kasacji podjęto po namowach Jonathana Hickmana, który od lipca kształtować będzie nowe losy całej rasy mutantów w nowych seriach.

Nadciąga Hickman

Zmarł Justin Ponsor

2019-05-21 16:29:52 - źródło: Marvel

W wieku 42 lat zmarł kolorysta Justin Ponsor, znany z takich tytułów jak Avengers, Spider-Man, Death of Wolverine czy Defenders. Artysta od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Komentarze: czytaj dalej...

ZSK #7 Z perspektywy rysownika

2019-05-21 13:30:17 - ZSK

Jakie powinny być pierwsze kroki początkującego twórcy? Jak niwelować własne błędy? Na te i inne pytania odpowiedział gość specjalny audycji Sjednoczone Stany Komiksu, Mateusz Dąbrowski - artysta koncepcyjny, ilustrator, twórca gier i komiksów.

Komentarze: czytaj dalej...

Zapowiedzi Marvela na lipiec 2019

2019-05-21 13:22:49 - Rodzyn

Masę nowości zaplanował Marvel na pierwszy miesiąc drugiej połowy roku. Nowy rozdział w historii mutantów od Jonathana Hickmana, więcej tytułów o Fantastycznej Czwórce, masa one-shotów, konsekwencje War of the Realms, nowi twórcy Star Wars i jeszcze więcej. Szczegóły w rozwinięciu.

Komentarze: czytaj dalej...

Plany Mucha Comics na drugą połowę 2019 roku

2019-05-19 18:58:43 - Rodzyn - źródło: Mucha Comics FB

Wydawnictwo Mucha Comics opublikowało katalog z planami wydawniczymi na drugą połową 2019 roku. Choć większość zapowiedzi była już znana, teraz wiemy, kiedy mniej więcej możemy się ich spodziewać.

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Green Goblin [Ultimate]
Green Goblin [Ultimate]

Norman Osborn zdobył uznanie po założeniu OsCorpu i odniesieniu kilku znaczących sukcesów w ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Fabian Nicieza

Już od najmłodszych lat swego życia Fabian Nicieza regularnie czytywał najlepsze ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.