aktualności

 
 
Omawiamy finał Amazing Spider-Man Nicka Spencera [AVALON Podcast]

2021-10-18 17:10:55

W trzecim i ostatnim omówieniu runu Nicka Spencera w serii Amazing Spider-Man dyskutujemy o finałowych zeszytach Sagi Kindreda, gdzie autor postanawia naprawić problematyczną historię z przeszłości Petera Parkera, ale niekoniecznie tę, na którą wszyscy liczyli od początku tej historii. Oto finał, który przynosi wiele mieszanych odczuć, ale czy ostatecznie ocenimy tę historię na plus?

Komentarze: czytaj dalej...

Z dużej chmury mały deszcz? Omawiamy wszystkie tytuły ery "Dawn of X" [AVALON Podcast]

2021-10-18 17:08:48

Pełni entuzjazmu po lekturze miniserii House of X i Powers of X, które były podstawą naszego ostatniego omówienia, zabralismy się za lekturę serii i miniserii, które rozwijały pomysły nakreślone przez Jonathana Hickmana na początku nowej ery w historii mutantów. Czy udało się dobrze rozwinąć wizję Hickmana, gdy ten swoje pomysły przekazał w ręce innych scenarzystów? Razem wszystkie te tytuły tworzyły inicjatywę "Dawn of X", której finałem było wydarzenie "X of Swords" - ale o tym opowiemy już następnym razem.

Komentarze: czytaj dalej...

Wszystko... i nic, czyli Nick Spencer kontynuuje przygodę ze Spider-Manem [AVALON Podcast]

2021-10-07 19:36:45

Atak Carnage'a, podróże w czasie, powrót Sin-Eatera zza grobu, walka z Gogiem i wiele, wiele więcej. Wszystko to na łamach kolejnych zeszytów, jakie przyszło nam omówić, a które stanowią środkową część runu Nicka Spencera w serii Amazing Spider-Man. Scenarzysta skacze po wątkach, rozwijając dotychczasowe i rozpoczynając kolejne, powoli ujawniając kolejne (choć mało satysfakcjonujące) informacje o tym najważniejszym: Kindredzie. Nie znając jeszcze finału całej historii, podsumowujemy to, co Spencer zaserwował na łamach ponad 30 kolejnych zeszytów. Czy finał okaże się lepszy? O tym przekonacie się za tydzień.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Ms Marvel tom 10 Raz za razem

2021-10-06 21:32:43

Lektura dziesiątego tomu Ms Marvel pod tytułem Raz za razem była bardzo przyjemna. To ostatnia część tej serii i zawiera w sobie kilka historii, które zamykają niektóre z dotychczasowych wątków, niektóre przypominają i odświeżają, a jeszcze inne otwierają dla nowego scenarzysty. 

Recenzja komiksu - Suicide Squad. Zła krew [Avalon Plus]

2021-10-06 21:32:40 - Wojtek Rozmus

Przy okazji kinowej premiery filmu "The Suicide Squad" Jamesa Gunna Egmont zdecydował się zaprezentować polskiemu czytelnikowi najlepszy komiks o tej drużynie, jaki pojawił się na amerykańskim rynku w przeciągu ostatnich kilku lat. Mowa o serii do scenariusza Toma Taylora, którego w warstwie wizualnej wsparł przede wszystkim Bruno Redondo. Nowa przygoda Oddziału Samobójców z pewnością i Wam przypadnie do gustu!

Początek nowej ery mutantów: House of X / Powers of X Jonathana Hickmana [AVALON Podcast]

2021-10-06 20:50:33

Latem 2019 roku Jonathan Hickman przejął kontrolę nad całym światem mutantów Marvela. Zaczęło się to wszystko od dwóch miniserii House of X i Powers of X, które wspólnie nakreśliły nowe warunki dla bohaterów z tego zakątka Uniwersum Marvela. Rozpoczynamy nasze omówienie najnowszych komiksów o X-Men właśnie od tych dwóch tytułów, które odmieniły przeszłość, teraźniejszość i przyszłość mutantów, w ich centrum stawiając nietypową postać: Moirę McTaggert.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - All-New Wolverine tom 6 Staruszka Laura

2021-10-06 20:43:17

Mimo swojej nazwy, szósty tom serii All-New Wolverine o tytule Staruszka Laura, nie zawiera samych zeszytów o przyszłości Laury i Gabby. Tę historię opowiadają tylko trzy z nich, a pozostałe dwa są zamkniętymi, niezależnymi przygodami.

Powrót do korzeni? Amazing Spider-Man autorstwa Nicka Spencera cz. 1 [AVALON Podcast]

2021-10-06 20:41:49

Mieliśmy sporo oczekiwań wobec Nicka Spencera, który rozpoczął swój run w serii Amazing Spider-Man w 2018 roku. Zastąpił Dana Slotta, który światem Pająka "rządził" przez poprzednie 10 lat. Po powtórce pierwszych czterech tomów serii, na które składały się 23 zeszyty głównej serii oraz kilka zeszytów dodatkowych, sprawdzamy, czy nasze pierwsze wrażenia były właściwe i czy z perspektywy kilku lat i kolejnych wydanych zeszytów, nadal warto sięgnąć po tamte historie, tym bardziej, że seria właśnie wystartowała także na polskim rynku.

Komentarze: czytaj dalej...

Recenzja komiksu - Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści

2021-09-27 18:25:34 - Wojtek Rozmus

Egmont konsekwentnie wydaje na polskim rynku kolejne tomy przygód Conana, które w Stanach z lepszym lub gorszym skutkiem prezentuje wydawnictwo Marvel. Najnowsza albumowa odsłona przygód Barbarzyńcy to zbiór różnych niepowiązanych ze sobą fabułą zeszytów, o których można powiedzieć, że są w pewnym sensie Conanem w pigułce. Od dobrych po złe historie, od lepiej do gorzej narysowanych - ten dość cienki tomik pomieścił naprawdę wiele.

Recenzja komiksu - Conan Barbarzyńca. Exodus i inne opowieści

AVALON Puls - 12.09.2021 [AVALON Podcast]

2021-09-26 20:07:34

Zapowiedzi, zapowiedzi i jeszcze raz zapowiedzi. O tym głównie rozmawiamy w najnowszym odcinku Pulsu Avalonu, wskazując na co warto zwrócić uwagę wśród październikowych i listopadowych premier wydawnictwa Egmont oraz wśród nowych serii zapowiedzianych przez Marvel Comics na przełom 2021/2022. W zeszytówkowej części podcastu przyglądamy się kolejnej odsłonie World War She-Hulk, zerkamy do alternatywnych rzeczywistości w Dark Ages i Demon Days oraz sprawdzamy, jak radzą sobie mało znani Ka-Zar i Reptil we własnych miniseriach.

Komentarze: czytaj dalej...

bios

 
 
Kang the Conqueror [Nathaniel Richards]
Kang the Conqueror [Nathaniel Richards]

W przyszłości, z której pochodzi Kang (nazywanej często Other-Earth), świat został ...

czytaj dalej...

twórca

 
 
Christopher Yost

Christopher Yost w 2002 roku uzyskał dyplom magistra na wydziale produkcji filmowej University ...

czytaj dalej...

saleschart

 
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.