Avalon » Katalog postaci » Jigsaw [Billy Russo]

Jigsaw [Billy Russo]

Charakterystyka

Jigsaw [Billy Russo]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Billy Russo
Inne pseudonimy:
Billy-Boy, Heavy, Jigsaw Punisher, The Beaut
Aktualny status:
Nie żyje
Uniwersum:
616
Klasa:
Człowiek
Narodowość:
Amerykanin
Debiut:
Amazing Spider-Man #162 [1976]
Ostatnie pojawienie się:
Punisher: In the Blood #5 [2011]
Śmierć:
Zginął w płomieniach
Powiązania z grupami:
Gang Hooda, Maggia, The Trust, Własny gang
Zdolności:
Jako były zabójca umie dobrze posługiwać się bronią i materiałami wybuchowymi.
Opis:
Russo był zabójcą rodziny Maggia. Pewnego dnia dostał zlecenie od Bruno Costy - miał zabić Franka Castle i jego niedoszłego zabójcę, który został złapany. Russo podłożył bombę w domu Franka, jednak ta nie zabiła celu. kilka godzin później, gdy "Piękniś" świętował, jak myślał, skuteczną pracę Castle, po raz pierwszy jako Punisher zaatakowal klub rodziny Maggia i zabił wszystkich. pozostawił żywego Russo, którego wypchnął przez okno. Odłamki szkła pocięły Billy'emu twarz, gdy lekarze ją pozszywali wyglądała jak układanka (z ang. jigsaw puzzle).

Jigaw próbował zemścić się na Franku. Wrobił go w kilka morderstw niewinnych osób, ale Punisher dzięki pomocy Nightcrawlera i Spider-Mana oczyścił swoje imię.

To dzięki niemu Punisher trafił pierwszy raz do więzienia. Nafaszerował bowiem Franka narkotykami i ten w tym stanie zabijał ludzi za najdrobniejsze wykroczenia jak śmiecenie, czy przechodzenie przez ulicę w niewłaściwym miejscu. Jigsaw próbował zabić Castle'a w więzieniu, jednak Punisher udaremnił jego zamiar. Co więcej nie pozwolił mu uciec podczas buntu jaki się wtedy wywiązał.

Jigsaw zaczął pracować dla Samuel Smitha, maga, czciciela Belasco. ten bowiem obiecał mu uleczenie ran. Smith faktycznie uleczył twarz Russo, ale kilka chwil później Punisher go zabił. Smith wskrzesił Billy'ego i ten ruszył za Frankiem. To jednak Punisher wyszedł zwycięzko z konfrontacji, kończąc walkę oszpecił twarz Jigsawa rozdzierając ją o kaktus.

Russo uciekł z Raft podczas ucieczki zorganizowanej przez Elektro. Pracował dla Hooda, ale niepowodzenie kolejnej akcji wymierzonej w Punishera sprawiło, iż wpadł w łapy S.H.I.E.L.D.

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.