Avalon » Katalog postaci » She-Hulk [Jennifer Walters]

She-Hulk [Jennifer Walters]

Charakterystyka

She-Hulk [Jennifer Walters]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Jennifer Walters
Inne pseudonimy:
"Shulkie", Jennifer Jamesom, Jennifer Smith, Jennifer Emerald, Jade Giantress, Glamazonia
Aktualny status:
Zarejestrowana superbohaterka, łowczyni nagród
Uniwersum:
Ziemia 616
Klasa:
nadczłowiek (gamma mutagenik)
Narodowość:
amerykańska
Debiut:
Savage She-Hulk #1 (listopad 1979)
Powiązania z grupami:
Freeman Bonding Inc.; Goodman, Lieber, Kurtzberg & Holliway (później Book); The Initiative; Magistrati; SHIELD; Hulkbusters; Green Cross; Avengers; Defenders; Heroes For Hire; Fantastic Four; Queen's Vengeance; Fantastic Force, Brides of Seth
Zdolności:

Jako She-Hulk, Jennifer posiada nadludzką siłę, której limity określane są w okolicach klasy stu ton (to znaczy, że tyle może podnieść i taką ma siłę nacisku). Poziom siły w danym momencie zależy od kilku czynników: Po pierwsze, jest eksponencjalnie proporcjonalny do jej siły w ludzkiej postaci - to znaczy, że im więcej Jen ćwiczy, tym silniejsza staje się Shulkie. Po drugie, chociaż wpływ ten jest mniejszy niż w przypadku Hulka, poziom siły She-Hulk zależy od jej emocji - głównie strachu i gniewu. I po trzecie, wiele zależy od kondycji psychicznej Jennifer. Potrafiła zablokować się w formie She-Hulk na kilka lat, ale też miała momenty, kiedy sama uniemożliwiała sobie przemianę. Niezależnie od tych czynników, podstawowy poziom jej siły określany jest jako wyższy niż u Hulka, jednak nie wzrasta tak szybko jak u niego i nie osiąga tak wysokiego poziomu.

Shulkie posiada też inne nadludzkie cechy fizjologiczne, jak czynnik regeneracyjny - nieco słabszy niż u Hulka, ale potrafiący wygoić potencjalnie śmiertelne rany. Jej odporność i wytrzymałość jest również eksponencjalnie większa niż w ludzkiej postaci.

W przeciwieństwie do Bruce'a Bannera, Jennifer w pełni kontroluje swoje przemiany w She-Hulk - chyba, że przeszkadzają jej w tym blokady psychologiczne lub choroba. Po przemianie zachowuje swoją inteligencję i wyuczone umiejętności, ale też wyraźnie wzrasta jej pewność siebie i staje się bardziej wyluzowana.

W kontakcie z obcą rasą Ovoid, Jen poznała technikę zamiany fizycznych cech z inną osobą. Technika ta pozwala w normalnych warunkach zamienić umysły stosującego ją i wybranego celu, jednak z powodu odmiennej fizjologii, w przypadku Shulkie efektem jest wymieszanie cech fizycznych obu osób. Z tego właśnie powodu, Jen właściwie nie używa tej umiejętności.

Opis:
Posiada wykształcenie prawnicze. Jest spokrewniona z Brucem Bannerem - moce otrzymała po transfuzji krwi od niego.

Uczestniczył w numerach.

Sortuj po:
Serii
Dacie
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.