Avalon » Katalog postaci » Ghost Rider [Roberto Reyes]

Ghost Rider [Roberto Reyes]

Charakterystyka

Ghost Rider [Roberto Reyes]
Prawdziwe imię i nazwisko:
Roberto Reyes
Inne pseudonimy:
La Leyenda, Mr. Helmet, Eli Morrow, Roast Rider, Robot Racer, Robbie Reyes, Skeleton Driver, The Leyend of Hillrock Heights
Aktualny status:
Nieznany
Uniwersum:
616
Klasa:
Człowiek złączony z demonem
Narodowość:
Amerykanin
Debiut:
All-New Ghost Rider #1 [2014]
Powiązania z grupami:
Avengers
Zdolności:
Supersiła, niewrażliwość na ogień i wysokie temperatury. Umiejętność projekcji normalnego i eterycznego ognia, podróżowania pomiędzy wymiarami i po każdej powierzchni. Przyspieszony czynnik regeneracji. Silny gniew, jeszcze bardziej zwiększa jego zdolności i pozwala mu na przywoływanie diabelskich duchów. Jest w stanie w pełni kontrolować swój piekielny samochód, który może pokrywać się ogniem. Będąc w nim, może się teleportować na krótkie dystanse i tworzyć portale, jak również przenikać przez niego. Wydaje się posiadać "Penance Stare" ["Pokutny Wzrok"], przez który Rider umieszcza w umyśle tych, którzy przelali niewinną krew, obrazy ich wszystkich złych uczynków, które są stale powtarzane. Utalentowany kierowca i mechanik.
Opis:
Nastoletni mieszkaniec Hillrock Heights, samotnie wychowujący swego niepełnosprawnego brata Gabe'a. Po tym jak wszedł w posiadanie samochodu Dodge Chrager, wziął udział w nielegalnych wyścigach, nie mając pojęcia, że zawiera on skradzione tabletki z formułą Mr. Hyde'a. Zastrzelony przez jego podwładnych, zdołał powrócić do życia, kiedy duch zemsty jego wujka Eli Morrowa opętał jego ciało, czyniąc z niego Ghost Ridera. Szybko się przekonał, iż Eli zamierza wykorzystać go do czynienia zła i nieustannie dąży do przejęcia nad nim pełnej kontroli. 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.