Avalon » Encyklopedia

Encyklopedia Marvela

Weapon PLUS Program

Pierwszy Amerykański program Superżołnierza, powstały w czasie Drugiej Wojny Światowej. Pierwszym jego ochotnikiem był Steven Rogers, znany szerzej jako Captain America. Po wojnie, program rozbudowano, wykorzystując zdobyte notatki Sinistera. W latach '60. nastąpił rozłam. Od Programu odłączyła się sekcja, poświęcona badaniom nad mutantami, kierowana przez człowieka zwanego Profesorem; później znana jako Weapon X. Główną, tajną gałęzią Programu dowodził John Sublime. Znanymi tworami Weapon PLUS są: Fantomex (Weapon XIII), Weapon XII, Weapon XV. Zasugerowano, że Weapon XIV to pięcioraczki Stepford Cuckoos.

Weapon X Program

Ściśle tajny program, który najwyraźniej był owocem współpracy rządów Kanady i USA. Program Weapon X pokrył szkielet Logana adamantium i miał powiązania z drużyną służb specjalnych składającą się z Mavericka, Sabretootha, Wraitha, Silver Fox, oraz Mastodona. Wszyscy członkowie grupy otrzymali czynnik opóźniający starzenie otrzymany z czynnika samogojącego Wolverine'a. Program miał stworzyć skrytobójców wyposażonych w implanty pamięciowe, których rząd mógłby wyciągnąć z "uśpienia", jeśli zaszłaby taka potrzeba. Jako zabezpieczenie stworzono robota zwanego Shiva, który miałby zlikwidować agenta, gdyby stracono nad nim kontrolę. To właśnie implanty powodują, że przeszłość Logana jest tak zagmatwana. Niemal pewne jest jednak, że działał jako agent zanim wszczepiono mu adamantium. Ostatnimi czasy Program Weapon X został reaktywowany i mutanci ponownie są wykorzystywani jako agenci.

Winding Way ("Kręta Droga")

Mistyczna ścieżka, którą podąża wielu magików, i na której każdy przez pewien czas jest niezwykle potężny, a następnie zostaje pozbawiony lub pozbawiona mocy, aż ponownie ją osiągnie. Ma to uczyć skromności i cierpliwości, lecz wielu magów próbowało przeskoczyć dalej z obecnej pozycji, co zawsze powodowało kłopoty. Margali Szadros najwyraźniej teraz strzeże tej magicznej ścieżki, lecz prawdopodobne jest, że mogła przekazać ten obowiązek swej córce, Amandzie.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.