Avalon » Encyklopedia

Encyklopedia Marvela

Leapfrog

Pojazd zaprojektowany przez Victora i Janet Stein, przejęty przez Runaways po pokonaniu rodziców. Umożliwia przemieszczanie się za pomocą skoków na dużą odległość i wysokość. Posiada ograniczoną sztuczną inteligencję. 

Legacy Virus ("Wirus Spuścizny")

Ta śmiertelna choroba atakowała gen wywołujący mutację, powodując niekontrolowane użycia mocy przez nosiciela aż do chwili śmierci. Została stworzona przez Stryfe'a, którzy przekazał go Sinisterowi w pojemniku, który miał zawierać materiał genetyczny potomstwa Cyclopsa i Jean Grey. Właściwie wirus został oparty na podobnym, atakujący tylko ludzi, który miał zostać użyty przez Apocaypse'a w czterdziestym wieku. Szczep Stryfe'a atakował tylko mutantów z wyjątkiem Moiry MacTaggert, której zarażenie było zapewne spowodowane długotrwałym wystawieniem na działanie wirusa podczas badań nad nim. Zaraza zebrała wyjątkowo obfite żniwo w Genoshy, gdzie genetycznie zmodyfikowani mutaci nie mieli żadnej odporności na infekcję. Wirus szalał przez długi czas, aż Mystique, chcąc ocalić świat dla mutantów, zmodyfikowała go, aby atakował tylko ludzi. Ta modyfikacja pozwoliła odnaleźć Moirze Mactaggert klucz do lekarstwa. Jednak śmiertelnie raniona przez Mystique nie zdołała dokończyć swej pracy. Przed jej śmiercią Profesor X zdołał telepatycznie zdobyć większość potrzebnych informacji i dzięki temu Beast mógł stworzyć lekarstwo kilka tygodni później. Okazało się jednak, że lek jest równie zabójczy jak sama choroba i osoba, która go weźmie, umierając uwolni do atmosfery lekarstwo. Beast obiecał, że będzie pracował nad bezpieczniejszym sposobem uwolnienia leku, ale Colossus, którego siostra Illiana zmarła wskutek wirusa kilka miesięcy wcześniej, nie mógł znieść myśli, że w tym czasie ktoś może jeszcze umrzeć i wstrzyknął sobie lekarstwo. Jego poświęcenie ocaliło świat przed Wirusem Spuścizny.

Limbo

Wymiar demonów oraz magii przypominający Piekło. Pierwotnie królestwo Belasco przejęte późnej przez jego protegowaną, Magik. Podczas Inferno demon N'astirh próbował otworzyć stały most pomiędzy Ziemią a Limbo, jednak został pokonany. Gdy Magik wyrzekła się swej mocy, a późnej zmarła, na "tron" wymiaru wrócił Belasco. Wkrótce jednak został obalony przez Margali oraz jej córkę Amandę Sefton. Obecnie to Amanda kontroluje Limbo jako Magik II. Istnieje także drugi wymiar o nazwie Limbo, rządzony przez Immortusa, można jednak przypuszczać, że wspomniany powyżej ma większe prawa do tej nazwy, z uwagi na swój charakter.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.