Avalon » Serie komiksowe » Avengers West Coast » Avengers West Coast #82

Avengers West Coast #82

Avengers West Coast #82

"Operation: Galactic Storm" – Part 16: "Shi'ar Hatred!"

Postacie
Streszczenie

Wściekła Lilandra chce śmierci członków Starforce, utrzymywanych w specjalnej komorze, by nie zbiegli. Captain Marvel i pozostali Avengers próbują zapobiec bezsensownej śmierci - chcą namówić Lilandrę do podjęcia rozmów z Kree oraz przesunięcia kosmicznych wrót, których funkcjonowanie zagraża Ziemi. Jednak Araki przekonuje swoją cesarzową, by nie słuchała ziemskich bohaterów. W końcu dochodzi do wymiany ciosów między Avengers i Imperial Guards. Widząc bezsensowność walki, jaka toczy się przed jej oczyma, Lilandra mówi do Arakiego, iż pora położyć temu kres. Chce wysłać jednego z członków Starforce z wiadomością do władców Kree, jednak jej wierny sługa jest zdecydowanie przeciwny.  Cesarzowa podjęła decyzję. Obolały i zdenerwowany Living Lightning posyła w kierunku Arakiego, przeszywający go, piorun - ku zdziwieniu wszystkich okazuje się, iż był Skrullem! Odkrycie to przyspiesza decyzję Lilandry o podjęciu rozmów z Kree, ponieważ wygląda na to, że być może konflikt Shi'ar i Kree był w jakiś sposób kontrolowany przez Skrullów. Z misją przekazania tego odkrycia przywódcom Kree, zostaje wysłany Ultimus - musi również poinformować ich, iż Nega-Bomba nie jest już pod kontrolą Shi'ar, zniknęła.

Członkowie West Cost Avengers wracają do swojej bazy. Wysiadając ze statku omawiają decyzję, którą podjęli, a mianowicie wypuszczenie Dr Minervy w zamian za pomoc w zlokalizowaniu statku Shi'ar, odlatującego z Ziemi. Mają nadzieję, że to właściwa decyzja. U.S.Agent oraz Spider-Woman odbywają rozmowę na boku, odnośnie ich postanowienia o odpoczynku od bycia Avengers.

Tymczasem Vision wraca do środka Nega-Bomby, by poinformować Wonder-Mana o odkryciu, iż statek Skrullów przejął ich środek transportu. Po chwili bohaterowie odczuwają intensywne drgania. Są spowodowane przechodzeniem statku przez gwiezdne wrota, w pobliżu ziemskiego Słońca. Skutkuje to kolejnymi rozbłyskami słonecznymi, zagrażającymi Ziemi.

Avengers, przebywający w stolicy Shi'ar, widzą spore zamieszanie wśród żołnierzy, gdy przebywają w pokojach gościnnych.  Dyskusję nad ich następnymi posunięciami przerywa wiadomość od Quasara, który informuje ich, iż wie gdzie znajduje się Nega-Bomb!

Korekta: Morganka

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers West Coast #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.