Avalon » Serie komiksowe » Avengers West Coast » Avengers West Coast #81

Avengers West Coast #81

Avengers West Coast #81

"Operation: Galactic Storm" – Part 9: "Turn Of The Sentry"

Postacie
Streszczenie

Siedziba Projektu Pegasus. U.S.Agent w dalszym ciągu nie może przeboleć, że Kapitan Ameryka pozostawił go na Ziemi, a jego miejsce zajął Hawkeye. W imieniu pozostałych Avengers She-Hulk chce z nim w końcu porozmawiać, by przestał tyle o tym gadać i przeszedł nad tym do porządku dziennego, jednak rozmowa niemal doprowadza do bójki dwójki bohaterów - jedynie interwencja Hanka i Wasp zapobiega wymianie ciosów. Po chwili U.S.Agent i Mockingbird idą zmienić Falcona przy pilnowaniu więźniów, którzy, pomniejszeni, znajdują się w specjalnych komorach. Dwójka bohaterów próbuje zająć czas rozmową, jednak nagle widzą zmierzającą w ich kierunku kobietę. Domyślają się, iż musi to być przedstawicielka Shi'ar lub Kree, która chce odbić towarzyszy. Kobieta przedstawia się jako Nightside i po chwili otoczenie bohaterów jest pogrążone w ciemnościach. Przeciwniczka wykorzystuje zamieszanie i strzela do bohaterów pistoletem ogłuszającym, przez co ci padają na podłogę. Po zakończonej walce z płaszcza kobiety wychodzi jej towarzyszka, Scintila, która może kontrolować swoją masę i wzrost. Po chwili kobiety uwalniają wszystkich Shi'ar i przywracają ich do normalnego wzrostu. Na miejsce przybywa She-Hulk, która chce porozmawiać z Walkerem na osobności, by załagodzić sprawę, jednak zobaczywszy Avengers leżących na podłodze, wie już, iż mają nieproszonych gości. W tym momencie zostaje zaatakowana przez Warstara. Kobieta wzywa na pomoc pozostałych Avengers i rozpoczyna intensywną walkę. Mniejszy z robotów poraża kobietę prądem, skutecznie wyłączając ją ze starcia. Do walki dołączają przybyli na wezwanie Avengers. Najlepiej radzi sobie Gilgamesh, któremu udaje się skutecznie podjąć walkę z Warstarem oraz Nightside. W tym momencie przytomność odzyskała She-Hulk, która dołącza do walki.

W pomieszczeniu, w którym byli przetrzymywani więźniowie, Dr. Minerva wita Captaina Atlasa na wolności. Po krótkiej wymianie zdań oboje uciekają, robiąc dziurę w dachu budynku.

Tymczasem Avengers, którzy w końcu zaczęli wspólnie działać, skutecznie pokonują swych przeciwników.

Dr. Minerva i Captain Atlas docierają do statku Shi'ar, który wezwać tu mieli przedstawiciele tej rasy, będący więźniami Avengers. Captain Atlas jest trochę zaskoczony całą sytuacją, ale daje wiarę słowom swojej partnerki.

Avengres oddają przeciwników w ręce strażników tego miejsca, Guardsmanów. Sami ruszają w pościg za Dr. Minervą i Captainem Atlasem. Na miejscu zostaje Mockingbird, która po chwili dokonuje zaskakującego odkrycia.

Avengers widzą w oddali szykujący się do startu statek, na którym są ich przeciwnicy. Nie chcąc pozwolić im uciec, U.S.Agent skacze w ostatniej chwili na skrzydło samolotu. Będąc na sporej wysokości, zostaje porażony promieniem elektromagnetycznym z pola otaczającego statek. Jego upadek w ostatniej chwili spowalniają sieci z psychokinetycznej energii, które wytwarza Spider-Woman. Ostatecznie mężczyznę łapie Shie-Hulk. Avengers wzywają na pomoc Quasara, by ten podjął się pościgu za statkiem w kosmosie.

Lecący statkiem, Dr. Minerva i Captain Atlas docierają do wielkiego statku Shi'ar, który ściąga ich na swój pokład. Captain Atlas jest zdziwiony i nie rozumie, kiedy Kree zdobyli tak ogromny statek ich przeciwników. Nagle witają go członkowie Imperial Guard, Starbolt oraz Neutron. Mężczyzna doznaje kolejnego szoku, gdy Dr. Minerva zmienia się na jego oczach w Hobgoblina. Nim zdołał coś zrobić, pochwycili go Starbolt oraz Neutron, a Hobgoblin zdjął mu Nega-Bands. Mężczyzna wysłuchuje teraz monologu tej istoty, która mówi, iż mając Nega-Bands i kluczową część urządzenia Psyche-Megatron oraz również przed chwilą zdobyte urządzenie Omniwave Projector, mogą zacząć działać zgodnie z planem.

Tymczasem Avengers dowiadują się po powrocie do bazy, iż Dr. Minerva pozostała w tym miejscu, ukryta w ciemnym kącie. Odnalazła ją Mockingbird. Po krótkiej perswazji ze strony Wasp, kobieta zgadza się pomóc w namierzeniu partnera, dzięki łączącej ich więzi. She-Hulk przekazuje niezwłocznie Quasarowi informację, iż statek Shi'ar zmierza w kierunku kosmicznych wrót, dlatego ten musi odbić Captaina Atlasa jak najszybciej. Quasar odpowiada She-Hulk, iż jest tu razem z Her i podejmą się tego zadania z przyjemnością. Gdy dwójka bohaterów zabiera się do zatrzymania statku, w ich kierunku nadlatują z jego pokładu Starbolt oraz Neutron. Nawiązanie walki skutkuje dokonaniem skoku przez kosmiczne wrota statku Shi'ar, co bardzo zdenerwowało Quasara.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers West Coast #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.