Avalon » Serie komiksowe » Avengers West Coast » Avengers West Coast #80

Avengers West Coast #80

Avengers West Coast #80

"Operation: Galactic Storm" – Part 2: "Turn Of The Sentry"

Postacie
Streszczenie

Ziemska orbita. Rick Jones znajduje się w niewoli Shi'ar. Jest przesłuchiwany przez Oracle, która czyta w jego umyśle jak w otwartej książce. Poznaje przeszłość Ziemianina, jego współpracę z Kapitanem Ameryką oraz okoliczności powstania jego symbiotycznej więzi z Kapitanem Mar-Vellem. Bezbronny Rick wyjawia kobiecie lokalizację tajnej stacji Kree, w której podziemiach znajduje się urządzenie zwane Psyche-Magnetron. Umożliwia odtworzenie każdego urządzenia wytworzonego przez Kree, gdy się o nim pomyśli.

W bazie West Coast Avengers trwa trening na otwartej przestrzeni. Po krótkim teście nowych strzał Hawkeye'a, na uciekającym przed nimi Living Lightningu, widać, iż zespół współpracuje coraz lepiej. Po zakończeniu treningu, Iron Man odbiera telefon. Choć nie jest ostatnio w dobrej komitywie z Kapitanem Ameryką, zbiera swój zespół Avengers i rusza na pomoc. W kwaterze zostaje jedynie Mockingbird. Po odebraniu Kapitana Mściciele rozmawiają o Warstarze, który niestety uciekł przed ich przybyciem. Nie mają pewności, czy napastnicy należą do Kree, czy też innej kosmicznej rasy.

Członkowie Imperial Guard docierają z pomocą Ricka do tajnej stacji Kree. Po pewnym czasie odnajdują poziom, gdzie ukryto Psyche-Magnetron. Gdy zabierają element, którego potrzebują, z podziemi wyłania się strażnik tego miejsca zwany Sentry #372. Dochodzi do walki, która zagraża życiu Ricka będącego pod wpływem Oracle. Przed trafieniem przez promień wystrzelony z oczu strażnika, ratuje go przybyły na miejsce Kapitan Ameryka. Tuż za nim pojawiają się pozostali Avengers. Dochodzi do wielkiej bitwy, w trakcie której Kapitan otrzymuje od przeciwników potwierdzenie, iż trwa wojna Kree z Shi'ar. Gdy Sentry #372 zdaje sobie sprawę, iż nie będzie wstanie obronić tego miejsca, aktywuje sekwencję autodestrukcji.

Imperial Guard uciekają ze skradzionym elementem urządzenia w kierunku ich statku matki na ziemskiej orbicie. Kapitan Ameryka wzywa Quasara, by podjął się pościgu. Ten jest w stanie nadążyć za statkiem, który nabiera coraz większej prędkości. Niestety w pewnym momencie statek dokonuje skoku przez portal, który wytworzył między sobą a Słońcem. Quasar jest zszokowany, iż nie mógł kontynuować pościgu przez czarny rozbłysk słoneczny, który zamknął portal za statkiem.

Tytan, księżyc Saturna. Tu znajduje się grób Kapitana Mar-Vella. Ktoś właśnie przybył w to miejsce.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Avengers West Coast #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.