Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulks » Incredible Hulks #621

Incredible Hulks #621

Incredible Hulks #621

"God Smash” Part 1

Postacie
Zapowiedź

Chaos War jest w rozkwicie, a co robi Bruce Banner? Walczy z bogami! Przygotujcie się na numer, który można opisać tylko w dwóch słowach – GOD SMASH!

Cytat

Herc pomaga Bannerowi w transformacji, uderzając go.

Hulk: „Thanks”

Herc: „Don’t mention it. Seriously! When you see my father… Don’t menton it.”

Streszczenie

Walka z Chaos Kingiem zakończyła się. Herculesowi udało się także naprawić całe zło wyrządzone przez demona.

 

Nowy Jork. Hulks pojawiają się na ulicach miasta. Mimo, iż właśnie pomogli ocalić Ziemię nie są mile widziani. Przechodnie uciekają od nich w panice.

 

Niedaleko Montauk, na południowym brzegu Long Island pojawił się  Olimp. Jego władca, Zeus, właśnie wraca do domu, po drodze pokonując demony atakujące pobliską latarnię morską.

 

24 godziny później. Banner udaje się ku Olimpowi. U podnóża góry spotyka Herca. Mówi mu, iż naprawiając świat zapomniał o Hulkach – o ranach Ricka, szaleństwie Red She-Hulk oraz wyobcowaniu Skaara i Korga. Bruce prosi Herculesa o pomoc. Ten z płaczem odpowiada, iż nic już nie może zrobić. Nie ma bowiem nie tylko mocy wszechojca, ale choćby swojej dawnej boskiej. Jest z powrotem zwykłym śmiertelnikiem.

 

Słysząc to, Bruce pyta się przyjaciela, kto teraz rządzi na Olimpie – gdy dowiaduje się, iż jest to Zeus, rusza ku szczytowi góry jako Hulk, aby z nim pomówić.

 

Po drodze Hulk pada ofiarą ataku Posejdona. Jednak wywołana przez niego fala odrzuca jedynie Zielonego, nie robiąc mu krzywdy. Chwilę później Artemida ma do wyboru – albo zostawi Hulka w spokoju, albo jej psy, które go atakowały zginą. Im bliżej Zeusa, tym więcej bogów próbuje powstrzymać Bannera. Ten jednak nieustraszenie idzie dalej, mimo prób Boreasza, Apolla, Prometeusza i wielu innych greckich bogów i bóstw.

 

Dzięki odwadze, wytrwałości i sile Hulk dociera w końcu do podnóża pałacu wszechojca.  Zeus jednak nie lubi odważnych ludzi. Częstuje Hulka piorunem, po którym ten pada jak martwy.

 

 

Scenariusz: Josh Williamson

Rysunki: Sana Takeda

 

„A Quiet Night”

 

Postacie:

* Bruce Banner,

* Czernobog, mężczyzna z gospody

 

Kilka lat po wypadku na poligonie Bruce odwiedził Związek Radziecki. Chciał odpocząć od wszystkiego i spędzić choć jedną spokojną noc.

 

Siedząc w gospodzie Bruce słyszy jak jeden z miejscowych opowiada grupce przyjezdnych, iż sam Czernobog umarł w miasteczku. Nawiedza on teraz ulice, próbując zebrać siły od żywych, by powrócić do tego świata.

 

Chwilę później Bruce wychodzi z gospody. Napotyka przerażonych przyjezdnych, którzy chwilę wcześniej słuchali historii w gospodzie. Okazuje się bowiem, że na ulicy zaatakował ich Czernobog. Bruce rusza na pomoc. Szybko jednak zostaje odepchnięty w śnieg. Z kolejnym atakiem rusza już Hulk.

 

Demon wyczuwa w Hulku wielką moc. Cieszy się - chce bowiem ją przejąć i wrócić do swojej potęgi. Zielony z uśmiechem daje mu ją całą. Czernobog nie może wchłonąć tyle mocy, więc przestaje walczyć i udaje się do swojego nosiciela.

 

Hulk zmienia się w Bannera. Bruce wchodzi do gospody i podchodzi do mężczyzny, który opowiadał o Czernobogu. Mężczyzna nie kryje, iż to on przywołał potwora. Robi to z zemsty - nienawidzi młodych turystów nie podziwiających jego pięknego kraju, a jedynie szukających zabawy. Rosjanin chce znów przywołać demona, jednak Bruce niszczy lampę za pomocą której to się dzieje.

 

Po całej historii Bruce stwierdza, iż uciekał nie od ludzi w domu, a od samego siebie. Teraz jednak wie, iż się to mu nie uda. Jedynie może liczyć na spokojną noc od czasu do czasu.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621 Incredible Hulks #621

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.