Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #6

Ultimate Comics Avengers #6

Ultimate Comics Avengers #6

"The Next Generation" - part 6

Postacie
Zapowiedź

Decydujący pojedynek między Kapitanem Ameryką i jego synem, Red Skullem. Czy Avengers powstrzymają ich przed zniszczeniem siebie nawzajem i reszty świata?

Cytat

Red Skull: "Is that really too much to ask? To be happy for once?"
Nick Fury: "Happy endings are for Chinese massage parlors."

Streszczenie

Alaska. War Machine otacza Red Skulla swoimi holograficznymi kopiami, jednak ten strzela do nich wszystkich jednocześnie za pomocą Kosmicznego Sześcianu. Złoczyńca jest zdziwiony, kiedy po ich zniknięciu nie widzi prawdziwego Rhodesa, który stał się niewidzialny i teraz ogłusza przeciwnika piosenką Justina Timberlake'a. Red Skull nie daje się jednak pokonać i niszczy przód pancerza War Machine'a. Z pomocą Jimowi przychodzi reszta Avengers, ale Hawkeye powiadamia Fury'ego, że jego zdaniem nie mają szans i radzi zdetonować bombę w pancerzu Rhodesa. Gregory Stark przyznaje mu rację, ale Kapitan Ameryka prosi, aby się wstrzymać, ponieważ za parę minut będzie na miejscu i ma pomysł, jak pokonać swojego syna. Red Skull tymczasem powala na ziemię Black Widow, której broń jest przeciw niemu bezużyteczna, i sprawia, że Monica ponownie przeżywa niewolę i tortury w Bośni, gdzie pierwszy raz poznała Nicka i Hawkeye'a, kiedy ją uwolnili. Barton atakuje Red Skulla, a Nerd Hulk, bojąc się z nim walczyć, sprawdza, czy z Black Widow jest wszystko w porządku. Chang krzyczy, że pomimo tego, że ma umysł Bannera, wciąż jest Hulkiem, i każe mu ruszyć na ich przeciwnika. Choć uważa, że to zły pomysł, Nerd Hulk szarżuje na Red Skulla, a jego drwiny rozwścieczają go i wreszcie udaje mu się go dopaść i zmiażdżyć Kosmiczny Sześcian. Chwilę później okazuje się, że syn Steve'a postanowił dać Avengers fałszywą nadzieję i to była tylko iluzja. Red Skull wyrzuca Bannera wysoko w powietrza, po czym wyrywa bombę z pancerza War Machine'a i aby podrażnić Hawkeye'a, zmienia ją w zabawki jego dzieci, a potem w ich kości. Nagle na niebie pojawia się tele-lot pilotowany przez Kapitana Ameryką, ale Red Skull z łatwością go zestrzeliwuje. Następnie uznaje, że ma dość Avengers i postanawia ich szybko zabić, jedynie z Red Wasp chce się jeszcze pobawić każąc jej ponownie przeżyć śmierć jej męża. Tymczasem na rozkaz Rogersa Barton podaje mu współrzędne, w których znajduje się jego syn, i Kapitan teleportuje tam swój pojazd. Tele-lot materializuje się w taki sposób, że jego dziób przebija pierś Red Skulla.

Szpital S.H.I.E.L.D., Nowy Jork. Red Skull jest utrzymywany przy życiu, aby Gail Barnes mogła z nim porozmawiać ostatni raz. Po jej wyjściu Fury idzie do złoczyńcy, który mówi, że chciał użyć Kosmicznego Sześcianu do zmiany przeszłości tak, aby Kapitan Ameryka wrócił po drugiej wojnie światowej do domu, ożenił się z Gail, a on miałby szczęśliwe życie. Red Wasp mówi, że wszystko skończy się dobrze, po czym strzela Red Skullowi w głowę.

Jedna z kryjówek S.H.I.E.L.D. Gregory śmieje się, że Carol Danvers nie wie, co rozpętała pozwalając Nickowi odtworzyć Avengers, ponieważ dzięki temu poprzednio został dyrektorem organizacji. Fury uważa, że tym razem będzie mu trudniej, ponieważ Black Widow go pilnuje. Stark mówi, że wie, iż to Nick pośredniczył między A.I.M. i Red Skullem, aby ten wrócił do czynnej akcji, dzięki czemu mógł go powstrzymać i dostać z powrotem Avengers. Fury odpowiada, że Stark nie powinien go oceniać po tym, co zrobił z Jimem Rhodesem, po czym dodaje, że nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać swoją dawną posadę.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6 Ultimate Comics Avengers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.