Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529

"Kingpin of Wakanda" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Kingpin kontra T'Challa. Ostatni numer serii przyniesie zmianę status quo.
• Gościnnie: Lady Bullseye, Typhoid Mary, Falcon, Luke Cage.

Cytat

Kingpin: "I made a mistake not killing you at the beginning. I won't commit that error this time. Now I show no mercy."
Black Panther: "As I recall, you showed no mercy before. You simply failed to stop me. As you will fail this time."

Streszczenie

Black Panther, Luke Cage i Falcon przeprowadzają atak na Shadowland. Gdy dowiaduje się o tym Kingpin, wybucha, nie wiedząc, jaki cel ma T'Challa. Miyu stwierdza, że to on jest celem herosa – pokonanie Fiska jest sprawą honoru. Gdy ten nie wierzy, że tak dobry strateg, jak Panther, może się kierować urażoną dumą, jego doradczyni odpiera, że nawet najmądrzejszego człowieka mogą do czynu popychać emocje. Kingpin w końcu uznaje to wytłumaczenie, każe więc Lady Bullseye i Typhoid Mary zaatakować kompanów Panthera, samego bohatera pozostawiając jemu samemu. Miyu sugeruje, by przygotować się na najgorsze i prosi, by jej przywódca dał jej dostęp do jego bazy danych finansowych, wyjaśniając, że lepiej je zabezpieczyć. Fisk oznajmia, że nawet jej nie może zaufać w tej sprawie, wręcza jej jednak pen-drive dający jej możliwość usunięcia danych – ich kopia istnieje gdzie indziej, muszą się więc jedynie upewnić, że Panther nie będzie miał do nich dostępu. Zauważa, że w rękach Miyu znajduje się teraz przyszłość ich organizacji, ta zapewnia więc, że wykona powierzone jej zadanie.

Walczący z ninja Panther łączy się z obserwującą Shadowland z dachu pobliskiego budynku Sofiją i każe jej przygotować się do wykonania połączenia za dokładnie piętnaście minut. Tymczasem jego kompani zauważają, że ninja dokonują odwrotu, by pozwolić na przystąpienie do walki Lady Bullseye i Typhoid Mary. Gdy Panther wyrusza do walki z Kingpinem, wojownicy ulokowani na monitoringu odkrywają nieautoryzowany przepływ danych, wpadają więc do pomieszczenia, gdzie Miyu włamuje się do systemu. Kobieta szybko ich powala, ujawniając, że tak naprawdę jest księżniczką Shuri. Kończy ładowanie wirusa i próbuje się połączyć z bratem, a gdy jej się to nie udaje, informuje Sofiję, że wykonała swoje zadanie i postanawia dołączyć do walki.

Falcon unika wysłanych telekinetycznie w jego stronę mieczy i przytwierdza do pleców Mary urządzenie na szybko sklecone przez T'Challę, które po raz kolejny pozbawia mutantkę jej mocy, a dodatkowo poraża prądem. Cage tymczasem rozbraja Lady Bullseye, której noże nie robią na nim wrażenia, a gdy łotrzyca pyta, czy heros uderzyłby bezbronną kobietę, Shuri robi to za niego, by nie zmuszać go do odpowiedzi na to pytanie. Pyta herosów, gdzie jest jej brat i Kingpin, wtedy jednak cała trójka słyszy odgłosy walki i rusza w ich stronę.

Kingpin stwierdza, że powinien był zabić Panthera na początku i przerzuca go przez – papierową – ścianę prosto do siłowni. Tam T'Challa podnosi obciążnik i uderza nim Fiska w twarz, odpierając, że wtedy łotrowi po prostu się to nie powiodło – podobnie, jak nie powiedzie się mu teraz. Dodaje, że Fisk nie docenił tego, do czego heros się posunie, by chronić swój kraj. Gdy ten odpiera, że nie mógł brać na poważnie "obrońcy", który porzucił swą ojczyznę, gdy ta najbardziej go potrzebowała, Panther stwierdza, że gdy opuścił Wakandę, stracił pewność siebie, teraz jednak już ją odzyskał, za co dziękuje Kingpinowi – jest już gotów opuścić Hell's Kitchen. Gdy na miejscu zjawia się reszta drużyny T'Challi, Fisk pyta, czy herosi zamierzają dalej walczyć z przeważającymi siłami Hand, zauważając, że prędzej czy później Panther popełni jakiś błąd, a to oznaczać będzie jego śmierć. T'Challa odpiera, że dokonał już tego, co zamierzał, i oznajmia, że teraz łotr pozwoli mu i jego kompanom odejść.

Nagle Kingpin otrzymuje wiadomość od prawdziwej Miyu, która od kilku dni była przetrzymywana w wakandyjskiej ambasadzie, pozwalając jej sobowtórowi – Shuri – na infiltrację ich szeregów. T'Challa oznajmia, że mogą wypuścić kobietę – albo ekstradować ją do Wakandy, gdzie stanie przed sądem za zbrodnie przeciw Wakandzie. Decyzja należy do Fiska. Dodaje też, że jego siostra wprowadziła do jego systemu wirusa, który ujawnił wiele z jego ciemnych interesów na całym świecie policji, a które w tej właśnie chwili są zamykane. Co więcej, te ciemne interesy, które Fisk nadal kontroluje, Panther może zaatakować, gdy tylko zechce, a wirus, który mu na to pozwala, ukryty jest tak głęboko, że nie uda mu się go znaleźć, nie usuwając przy tym własnej bazy danych. Odchodząc, stwierdza, że wypuszczą Miyu, gdy skończą ją przesłuchiwać. Gdy podążają ulicami miasta, Cage pyta, czemu Panther całkowicie nie zrujnował Kingpina, dołączająca do nich Sofija wyjaśnia więc, że Fisk zawsze w końcu znajdzie sposób, by wrócić na szczyt, a Hand posiada pieniądze w miejscach, do których nawet oni nie mogliby się dostać. Tym sposobem, nadal mają asa w rękawie.

Tydzień później. Na dachu jednego z budynków spotykają się T'Challa i Matt Murdock. Panther stwierdza, że Daredevil mógł w każdej chwili poprosić go, by wyniósł się z dzielnicy. Ten stwierdza, że wykonywał on dobrą robotę, a poza tym wiedział, że Panther właśnie czegoś takiego potrzebuje. Były król Wakandy przyznaje, że potrzebował czasu z dala od swej ojczyzny, by odkryć, kim jest, i w końcu mu się to udało – jest tą samą osobą, którą był zawsze, wierzy w te same rzeczy i jest gotów poświęcić się za te same przekonania – a najważniejsze dla niego jest jego państwo. Matt stwierdza, że to wcale nie jest takie złe odkrycie i na pożegnanie pyta, czy wie coś na temat rumuńskiej mafii, która ponoć ostrzy sobie zęby na jego dzielnicę. T'Challa oznajmia, że Śmiałek nie ma się czym martwić.

Wkrótce później T'Challa spotyka się w Devil's Diner z Sofiją, dziękując jej za owocną współpracę i stwierdzając, że ma wobec niej dług. Dziewczyna zgadza się i proponuje mu, by znalazł jej pracę w Wakandzie, a gdy były król proponuje posadę kelnerki w pałacowej kawiarni, Sofija precyzuje, że chodziło jej o tekę Ministra Obrony. T'Challa stwierdza, że znajdą jakiś złoty środek i wychodząc, każe dziewczynie się spakować – odbierze ją jutro rano. Tej nocy zamierza jeszcze wyruszyć na miasto, by szukać guza.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #529

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.