Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526

Postacie
Zapowiedź

Wojna z Kingpinem nabiera tempa. Lady Bullseye i Typhoid Mary mają zabić T'Challę. Czas wezwać Falcona i Luke'a Cage'a. Były władca Wakandy i były szef przestępczego świadka w śmiertelnej grze, której stawką jest ojczyzna Pantery.

Streszczenie

Na parkingu podziemnym szpitala Bellevue Black Panther i chroniona przez niego K'Tamo stoją naprzeciw wysłanym przez Kingpina Lady Bullseye i Typhoid Mary. Ta pierwsza ciska w stronę rannej swoim mieczem, zostaje on jednak złapany przez Panthera, który odrzuca go z powrotem, a porwawszy Wakandyjkę, ukrywa się z nią za jednym z samochodów. Gdy Mary doprowadza do eksplozji auta, Panther chwyta kołpak – jedną z niewielu części, która przetrwała nienaruszona – i ciska nim w przeciwniczki, a konkretniej – w jarzeniówkę nad nimi. Gdy kobiety osłaniają się najpierw przed atakiem, a następnie – przed szkłem, T'Challa przebiega między nimi, podnosi rzucony wcześniej miecz i przebija nim bak innego wozu. Stająca w płomieniach benzyna odwraca uwagę łotrzyc na tyle długo, że herosowi udaje się uciec.

Jakiś czas później. T'Challa pozostawia K'Tamo w jednym z nowojorskich hoteli, prosząc Sofiję, by miała na nią oko. Wręcza jej też karabin, nakazując, by, w przypadku, jeśli Hand je znajdzie, strzelała by zabić. Sam zamierza zrobić coś drastycznego.

Shadowland. Kingpin trenuje z Miyu, w końcu wykorzystując swą szybkość, by ją powalić. W tym momencie na miejscu zjawiają się Lady Bullseye i Typhoid Mary, które wyczuwają buzujące starcze hormony i patrzą po sobie z niesmakiem. Następnie podchodzą do swego przywódcy i upewniwszy się, że Fisk nie zamierza odesłać Miyu, by wysłuchać raportu, oznajmiają, że Panther zachował się dokładnie tak, jak to przewidział Wilson.

T'Challa tymczasem obserwuje pewne mieszkanie. Stwierdza, że z czterech członków rady dyrektorów Banku Wakandy, którzy znajdowali się w Nowym Jorku, dwóch zginęło, trzecia znajduje się pod jego opieką, ale czwarty gdzieś zniknął. Postanawia wyciągnąć miejsce jego pobytu od odźwiernego, który, zawieszony za stopy u sufitu, postanawia współpracować i przekazuje otrzymany adres.

Gdy Panther tam dociera, odkrywa, że mężczyzna jest strzeżony przez Hand. Nie uznaje jednak tego za problem i wkrada się do mieszkania, gdzie szybko pokonuje czwórkę ninja. Wakandyjczyk zapewnia, że z chęcią powie królowi wszystko, co ten chce wiedzieć, jednocześnie jednak wyjmuje ukrytą w pierścieniu kapsułkę. Nie robi tego wystarczająco sprawnie, przez co T'Challa od razu to zauważa. Rozpoznaje w specyfiku, który zamierzał połknąć mężczyzna, toksynę, która ma za zadanie sparaliżować ofiarę i upozorować śmierć, po czym stwierdza, że choć zachowuje się on jak fanatyk, tak naprawdę jest tylko tchórzem – w związku z czym jest pewien, że powie mu wszystko. Ten, przerażony i z drobną motywacją w postaci złamanego nadgarstka, ujawnia, że Kingpinowi zależy na samym Banku – Wakanda przetrwała kryzys gospodarczy lepiej, niż inne państwa, nadal jednak wielu z jej obywateli popadło w długi. Co prawda rodzina królewska zdołała przekonać radę dyrektorów, by wstrzymała się z wysłaniem komorników, Bank Wakandy mógłby jednak, gdyby chciał, w jednej chwili zająć duże obszary Wakandy, pełne niewykorzystanych surowców naturalnych – od miedzi, przez ropę, aż po uran. Dlatego Fisk zamierza przejąć kontrolę nad radą. Odchodząc, Panther oznajmia, że to oznacza wojnę.

Shadowland. Kingpin gra z Miyu w szachy. Gdy kobieta zauważa, że ruch Fiska jest ryzykowny, ten oświadcza, że nie ryzykując, nie można wygrać. Stojący w ukryciu Panther oznajmia, że zbyt duże ryzyko prowadzi do przegranej. Miyu próbuje zaatakować nieproszonego gościa, powstrzymuje ją jednak Fisk, stwierdzając, że heros nie przybył tutaj, by walczyć – a zresztą, Lady Bullseye i Typhoid Mary cały czas ich obserwują. T'Challa ujawnia, iż wie, że to blef – wojowniczki bowiem siedzą w kuchni i objadają się lodami – stwierdza, że gdyby Kingpin chciał wezwać pomoc, już by to zrobił. Fisk postanawia odprawić Miyu, a gdy zostają sami, Panther oznajmia, że wie, co planuje Kingpin i zapewnia, że na to nie pozwoli. Wilson odpiera, że bohater nie może go powstrzymać, ten więc stawia na szachownicy mata i zapewnia, że w końcu jeden z nich przegra, po czym odchodzi. Wyłaniająca się z cienia Miyu stwierdza, że Panther zachował się dokładnie tak, jak to przewidział Fisk.

Tymczasem, na dachu jednego budynku, T'Challa stwierdza, że Kingpin zachował się dokładnie tak, jak to przewidział – myśląc, że może nim manipulować. Postanawia pozwolić mu nadal tak myśleć, by w ostatniej chwili go zaskoczyć. Jego rozmówcy pytają, czy wobec tego zamierza porzucić działanie w pojedynkę, Panther odpiera więc, że potężny przeciwnik wymaga bardziej złożonej strategii. Razem Black Panther, Falcon i Luke Cage doprowadzą do upadku Fiska i Hand.

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #526

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.