Avalon » Serie komiksowe » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive » Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525

"Kingpin of Wakanda" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Black Panther vs. Kingpin. Podczas gdy Daredevil opuścił Hell's Kitchen, nowy przywódca The Hand rozpoczyna pochód po władzę. Jednak dlaczego Wilson Fisk atakuje mieszkańców Wakandy i czy T'Challa będzie w stanie uratować jedyną kobietę, która potrafi rozszyfrować plany Kingpina przed zabójczymi atakami Lady Bullseye oraz Typhoid Mary? Rozpoczyna się wojna, której nie sposób było zapobiec.

Cytat

Black Panther: "Kingpin wants this woman dead. Therefore she stays alive. Now she is under my protection... And he is my quarry."

Streszczenie

Nowy Jork. Black Panther z dachu budynku obserwuje pożar trawiący jeden z interesów prowadzonych przez mieszkających w mieście Wakandyjczyków, i drugi z takich interesów zaatakowanych tej nocy. Zginęło już czworo rodaków T'Challi, ten prosi więc będącą z nim w kontakcie Sofiję, by sprawdziła, kim byli zmarli. Sam udaje się na miejsce kolejnego ataku na nowojorskich Wakandyjczyków.

Tam obserwuje, jak ofiara wypadku, żywa, ale nieprzytomna, zostaje zabierana do karetki. Kątem oka zauważa też jednego z wojowników Hand, domyśla się więc, że ataki są sprawką Wilsona Fiska. Postanawia śledzić ambulans, gotów chronić pokrzywdzoną przed całym klanem ninja.

Shadowland. W czasie sparringu Fisk pyta swoją nową consigliere, Miyu, czy wszyscy Wakandyjczycy zostali wyeliminowani, ta więc ujawnia, że jedna z ofiar przeżyła, a co gorsza, ściągnęli na siebie uwagę Panthera. Pokonawszy przeciwników, Kingpin stwierdza, że zawsze wiedział, że nie uda mu się zrealizować swojego planu bez wiedzy herosa, zapewnia jednak, że on wie dokładnie, co zrobi Panther, podczas, gdy ten nie ma pojęcia o jego intencjach.

Ranna Wakandyjka została przeniesiona do Szpitala Bellevue, gdzie strzeżona jest przez policję – i samego Panthera, który dowiaduje się od Sofiji, że poszkodowana to K'Tamo Chatarko, która, podobnie jak dwóch z zabitych, jest członkiem rady dyrektorów Banku Wakandy. Nagle T'Challa zauważa ruch cieni pod drzwiami i postanawia dostać się na korytarz okrężną drogą, by nie zaalarmować zabójców. Gdy dociera do drzwi sali K'Tamo, odkrywa, że strzegący ich policjanci nie żyją, a w ich ciała powbijane są skalpele, strzykawki i inna narzędzia lekarskie. Wpada do sali i porywa nieprzytomną kobietę w ostatniej chwili, nim przez okno wpadają, wycelowane w łóżko, kolejne noże chirurgiczne, po czym zaczyna uciekać z kobietą na plecach.

Odkrywa, że recepcjonistki również zostały zamordowane, a przy drzwiach na klatki schodowe i windy zamontowano materiały wybuchowe. Zauważa, że mógłby wyskoczyć przez jedno z okien prosto do basenu na dachu budynku obok, postanawia jednak, że wykorzysta tę drogę ucieczki tylko w ostateczności. Na razie układa K'Tamo na łóżku wśród innych pacjentów. W tym momencie kobieta budzi się, krzycząc z bólu. T'Challa ucisza ją jednak, a gdy ta rozpoznaje w nim swego króla, ten, podkreśliwszy, że nie jest już monarchą, wyjaśnia, że stała się ofiarą ataku na ich państwo i że tylko oni dwoje mogą powstrzymać tę agresję.

Wezwawszy policję, Panther staje twarzą w twarz z oddziałem ninja, których z trudem udaje mu się pokonać. Domyśla się, że mieli oni być dla niego jedynie przeszkodą, porywa jeden z ich mieczy i zabiera K'Tamo z sali, wyjaśniając, że ninja mieli za zadanie zmęczyć go, by ułatwić sprawę prawdziwemu zabójcy. I, jak na zawołanie, zostają oni zaatakowani przez Lady Bullseye. T'Challi udaje się uniknąć rzuconych w niego skalpeli i zdąża do okna, którym zamierzał uciec, odkrywa jednak, że również i do niego zostały przypięte materiały wybuchowe. Postanawia więc zrobić coś niespodziewanego i ciska mieczem w bombę przypiętą do drzwi windy, wywołując eksplozję. Wykorzystując fakt, że Lady Bullseye została chwilowo ogłuszona, Panther wskakuje do szybu i, uczepiony liny, zjeżdża razem z K'Tamo na dół. Tam zapewnia ją, że przeżyje ona, Wakanda bowiem potrzebuje jej żywej, i stara się otworzyć drzwi windy. Za nimi stoi już jednak Typhoid Mary, a do szybu windy wskakuje Lady Bullseye, odcinając bohaterowi jedyną drogę ucieczki...

Autor: S_O

Galeria numeru

Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525 Black Panther: The Most Dangerous Man Alive #525

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.