Avalon » Serie komiksowe » newuniversal » newuniversal #5

newuniversal #5

newuniversal #5

"MYSTERY"

Zapowiedź

White Event - kosmiczny fenomen, za sprawą którego garstka ludzi została obdarzona nadprzyrodzonymi mocami. Incydent, który zainicjował wprowadzenie w życie Projektu Spitfire. Trzech super ludzi żyje na Ziemi, a statystycznie, szanse na to, że dojdzie do ich wspólnego spotkania, są nie do zaakceptowania. Spitfire wie, że takie spotkanie byłoby katastrofalne w skutkach, dlatego zrobią wszystko, aby do tego nie dopuścić.

Cytat

Bill: “If the White Event somehow touched you then, at the ripe old age of 41, you’ve been born into another tribe. You should get your passport changed.”

Streszczenie

Południowa Dakota. Indianin Emmet Proudhawk rozpala ognisko i zaczyna medytować. W medytacji przenosi się do Superflow, a na jego ramieniu pojawia się orzeł - wcielenie Wakan Tanka, Wielkiego Ducha. Pyta, co człowiek chce wiedzieć. Emmet odpowiada, że nie rozumie, czym był White Event. Rozumie za to, czym jest Wakan Tanka - duchową mocą tajemnicy, działającą z ramienia Boga. Dzięki pióru zawierającemu tę moc, on może komunikować się z nią, a ludzie mają go za znachora. Jest lekarzem tajemnic. Pyta, gdzie jest. Duch wyjaśnia, że to tutaj żyje, stąd pochodzą sny i wizje. Emmet przeniósł się tu, bo dotknęła go moc White Event, ale przed nim było czworo innych. Chłopak latający w powietrzu, dziewczyna, która przechodzi przez tę przestrzeń kiedy chce, człowiek, który zabija myślą i kobieta rozmawiająca z maszynami. Nie jest pierwszy, ale jest niezbędny. Potrzebują doktora, który rozwiąże tajemnicę. Gdzieś na horyzoncie w Superflow powstaje wielka eksplozja, ale nie zwracają na nią uwagi. Orzeł mówi, że dzisiaj ludzkie siły próbują zabić chłopca, a ludzie z przyszłości i innych światów przybyli się z nim spotkać. A to dopiero początek. Będzie więcej takich jak oni, a on musi ich uleczyć. White Event podzielił się z ludźmi mocą Boga. Moc Wakana nie jest w piórze Emmeta, jest w nim samym.

Gdy wizja się kończy, Emmet odchodzi, odprowadzany spojrzeniem pobliskiego orła. Idzie do miasteczka, gdzie odwiedza kumpla - Billa. Zwierza mu się, że miał najdziwniejszą wizję od lat. Tak jak myślał, White Event nie pozostawił ziemi nietkniętej, obdarzył ludzi mocą, w tym jego. Czuje, że jest za nich odpowiedzialny, ale ma też odpowiedzialność wobec swojego plemienia. Bill stwierdza, że skoro jego życie się zmieni, to tak jakby nagle urodził się w innym plemieniu. Emmet prosi, żeby Bill podał mu telefon. Dzwoni z niego i żąda informacji o wszystkich operacjach wojskowych zaczętych po White Event, powołując się na uprawnienia agenta CIA. Gdy Bill pyta, czy jest szpiegiem, ten odpowiada, że jest lekarzem tajemnic.

Siedziba NSA. Philipa Voighta odwiedza dyrektor Rockall. Informuje go, że armia przechwytywała ich informacje i wiedzą o superludziach. Namierzyli Connella i właśnie w tej chwili pewnie próbują go wysadzić w powietrze. Po chwili dzwoni telefon, w którym rozmówca potwierdza to. Rockall chce wiedzieć, co to oznacza. Voight stwierdza, że w najlepszym razie zabiją Kena, ale prawdopodobnie właśnie wypowiedzieli wojnę istocie o sile rażenia większej, niż szwadron bojowych helikopterów. Istocie, która myśli i nie ma oporów w zabijaniu ich.

Optima Down. Izanami teleportuje się do Superflow. Stacja informuje ją, że wykryła tunele międzywymiarowe i międzyczasowe niedaleko miasta i zapewne tam znajdzie Kena Connella. Gdy pokazuje jej to miejsce w Superflow, dochodzi tam do gigantycznej eksplozji. Dziewczyna leci w tamtą stronę. Domyśla się, ze armia znalazła Kena. Pędzi tak szybko, że rozmawiający w innej części Superflow Emmet i Wakan Tanka widzą ją tylko jako smugę na niebie, którą ignorują.

Ken stoi w leju po wybuchu. Nie wie, co robić. Ken z przyszłości rozumie go. Jest przybity śmiercią Maddie, uważa, ze ta cała moc powinna trafić w ręce kogoś lepszego, a Wszechświat spieprzył mu życie, zrzucając swoje losy na jego barki. Sam przez to przechodził. Przypomina swojemu młodszemu ja jedno, że Starbrand służy do obrony świata. Gdyby Ziemia nie potrzebowała obrony, nie dostałby go. Chłopak rozumie. Gdy znów pojawiają się myśliwce, znamię na jego dłoni rozbłyskuje. Uznawszy, że Connell dokonał wyboru, alternatywni Starbrand opuszczają ten świat. Ken z przyszłości zostaje jeszcze na chwilę.

Dostawszy informację, że cele są nietknięte, generał Ross rozkazuje rozpocząć przygotowania do ataku atomowego. John Jameson przestrzega go, co się może zdarzyć, jeżeli użyją broni jądrowej w środku USA. Prosi Boga o pomoc, ale Ross przypomina mu, że być może właśnie Boga próbują teraz zabić.

Izanami nagle wyskakuje z Superflow tuż obok Kena. Łapie go za rękę i skacze z nim z powrotem do przestrzeni między wymiarami. Rozpoznając w dziewczynie Nightmask, stary Ken zastanawia się, czemu tego nie pamięta i wraca do swoich czasów.

Generał Ross otrzymuje informację, że wszystkie cele zniknęły. Wściekły każe przerwać atak i rozbija interkom o biurko. Każe Jamesonowi natychmiast załatwić mu prywatne spotkanie z panią prezydent.

Po krótkiej rozmowie telefonicznej Rockall ustala, że armia wysłała dwa oddziały - do Optima Down i pobliskich gór. Ten drugi dostał rozkaz zaatakowania bronią jądrową, ale w ostatniej chwili odwołano atak, bo Connell po prostu zniknął. Podobnie jak trzy osoby, w których towarzystwie przebywał. Voight zastanawia się, kim była tamta trójka.

Izanami i Ken zaliczają twarde lądowanie w Superflow, gdzie oczom chłopaka ukazuje się znana już dziewczynie gigantyczna stacja.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

newuniversal #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.