Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Front Line » World War Hulk: Front Line #5

World War Hulk: Front Line #5

Postacie
Zapowiedź

Napięcie wzrasta na ulicach w czasie WWH. Czy reporterka Sally Floyd odkryje historię stulecia, czy znowu pogrąży się w nałogu? Tymczasem, dziwna para detektywów, Danny Granville oraz Korg, zbliżają się do odkrycia zabójcy. Plus, jak zwykle w tym tytule, garstka humoru na koniec.

Cytat

Sally Floyd:" My name is Sally Floyd. I am an alcoholic."

Streszczenie

Sally Floyd spacerując zakazanymi ulicami miasta nawet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, jakie tu na nią czychają, a co spowodowane jest znaczną ilością wypitego przez nią alkoholu. Ryzyko staje się całkie realne, gdy w jednym z zaułków natrafia na grupę niezbyt przyjacielsko nastawionych do świata osobników. Ci zaczepiają dziewczynę nie pozwalając jej odejść. Ta jakby w ogóle nie jest świadoma tego, co się dzieje, pozwalaja sobie na zuchwałe odpowiedzi. Z opresji ratuje ją Moon Knight, który błyskawicznie rozprawia się z liderem tej nieformalnej grupy, jednak Sally zamiast mu podziękować żartuje sobie jeszcze z niego, po czym odchodzi.

 

Tymczasem reporter stacji CCN nadaje na żywo reportaż z redakcji Frontline'a. Relacji tej słucha między innymi Jonah Jameson, któremu wcale nie jest do śmiechu. Za chwilę prosi do siebie Robbiego. Jameson postanowił się komuś zwierzyć.

 

Przemierzając miasto Sally próbuje telefonicznie umówić się na spotkanie z Benem. Utrudnia to skomplikowana sytuacja na ulicy, gdzie panuje totalny chaos i gdzie każdy walczy z każdym. Nagle Floyd dostrzega Uricha w samym środku rozwścieczonego tłumu. Sally próbuje się do niego dostać, co jak się okazuje wcale nie jest taką prostą sprawą, gdyż nieustannie ktoś stara jej się to uniemożliwić. Za chwilę jednak sytuacja zmienia się diametralnie. Wszyscy zamierają wypatrując czegoś na niebie. Dziennikarka również spogląda w tamtym kierunku i za chwilę dostrzega nadlatującego Sentry'ego.

 

 

Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Shawn Martinbrough


"Costume Division: Death of an Android"

 

Danny Granville próbuje złapać oddech trzymany przez potężną dłoń Korga kilka stóp nad ziemią. Pozaziemskiemu ambasadorowi bardzo nie spodobało się oskarżenie go o morderstwo własnego towarzysza. Detektyw próbuje teraz wyjaśnić swój tok rozumowania, co jednak utrudnione jest poprzez zaciskającą się na gardle rękę. Po chwili na miejsce podjeżdżają funkcjonariusze policji, którzy prowadzą ze sobą bezdomną. Ta okazuje się być znajomą Danny'ego imieniem Cheryl i ma pomóc mu doprowadzić sprawę do końca, gdyż była bezpośrednim świadkiem zabójstwa Archiego. Teraz opowiada, jak owego dnia przemierzała opustoszałe ulice, i jak natrafiła na grupkę ludzi plądrujących sklep. Widząc zbliżającą się Cheryl postanowili pozbyć się niewygodnego świadka. W tym momencie pojawił się jednak Archie, przed którym złodzieje ucielki ze strachu. Cheryl ledwie zdążyła mu podziękować, gdy ten odszedł na pewną odległość, po czym wysadził się w powietrze. Korg wysłuchawszy zeznania nie potrafi znaleść swojej winy w całej sprawie. Granville przypomina mu, jak wydał androidowi polecenie, by pod żadnym pozorem nie mieszał się w ziemskie sprawy. Czy to by pomóc, czy tym bardziej by komukolwiek zagrozić. Gdy ten poprzez samo swoje pojawienie się w niewłaściwym miejscu i o niewłaściwym czasie niechcący zaingerował w relacje pomiędzy ludźmi, jedynym logicznym sposobem rozwiązania tego swoistego paradoksu było samobójstwo, co też Archie uczynił. Usłyszane właśnie rewelacje bardzo zasmuciły Korga, który pochyla się teraz nad miejscem śmierci przyjaciela. Danny tymczasem każe funkcjonariuszom odwieźć Cheryl.

 

Później, gdy Korg nadal nieruchomo stoi na gruzach, gdzie zginął Archie, Danny podchodzi do niego z czymś do picia. Detektyw próbuje pocieszać kosmicznego ambasadora, ten jednak nie wydaje się być choć odrobinę przekonany do swej niewinności w tej sprawie. Korg nie potrafi tego zrozumieć, nie potrafi też zrozumieć ludzi, czy wreszcie samego Granville'a. Nie wie, czy ten jest jego wrogiem, przyjacielem, a może po prostu głupcem. Zaprzątnięty tymi rozmyślaniami opuszcza detektywa, który z uśmiechem żegna Korga. Ma przeczucie, że ten w rozmowie ze swoim dowódcą nie będzie całkiem szczery i nie przyzna się, jak bardzo zawalił robotę.

 

 

Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Chris Moreno


"War is Heck"

 

Tym razem przyjrzyjmy się jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci Marvela. Kradnie serca, umysły i portfele. Zwymyślała praktycznie wszystkie marvelowskie ikony i to zarówno te wirtualne, jak i realnie istniejące. Przepisała historię większośći ważniejszych wydarzeń w świecie komiksu Marvela w przeciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat. No i zraziła do siebie wszystkich niemalże użytkowników internetu. Autorzy tej krótkiej historii są jednak ponad uprzedzeniami, dlatego Marvel Comics z dumą prezentuje:

Dziesięć powodów by nienawidzić Sally Floyd!


#10: byłą odpowiedzialna za trwającą dziesięć lat wojnę pomiędzy ludźmi i atlantean (Startling Stories #57/1973)
#09: przez krótki czas spotykała się z Captain Rectitude (Captain Rectitude Comics 1988)
#08: nakrzyczała na komiksowego Paula Jenkinsa (New Avengers #8/2005)
#07: przez krótki czas była New Captain Marvel (Captain Marvel #37/1996)
#06: pomyliła Hydro Mana z butelką Jacka Danielsa (Amazing Fantasy #703/2001)
#05: okazała się być przywódcą Skrulli (New Avengers #53/początek 2008)
#04: to ona sprowokowała Galactusa (Super-Secret Annihilation Wars/1999)
#03: dostawiała się do Reeda Richardsa w obecności jego żony (Fantastic Four Annual 19660
#02: pomiędzy nią a Tonym Starkiem wyniknęło małe nieporozumienie, gdy Sally proponowała będącemu na odwyku alkohol (Iron Man vol.2 #43/1989)
i w końcu powód #01 by nienawidzić Sally Floyd to ten, gdy stojąc nad grobem Kapitana Ameryki z butelką w ręku ironizowała podejmując polemikę z niedawno zmarłym, kiedy ten ostatni raz umieścił coś na YouTube.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

World War Hulk: Front Line #5 World War Hulk: Front Line #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.