Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 5 » Wolverine vol. 5 #5

Wolverine vol. 5 #5

Wolverine vol. 5 #5

"Drowning Logan" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Agenci S.H.I.E.L.D. są wszędzie, ale nigdzie nie ma żadnego sojusznika!
• Wolverine jest uwięziony na helicarrierze, który pędzi w kierunku głębi oceanu Atlantyckiego!

Streszczenie

Teraz. Na korytarzu helicarriera Wolverine walczy z oddziałem agentów S.H.I.E.L.D., starając się nie zabić żadnego z przeciwników. To okazuje się niemożliwe z taką liczbą walczących. Mimo to stara się nie zadawać śmiertelnych ran, wiedząc, że agenci nie są niczemu winni.

Jakiś czas wcześniej. Nick Fury Junior wita Wolverine'a na pokładzie helicarriera "Hercules". Zapewnia, że każdy pokład został zbadany w poszukiwaniu nanitów, Logan zgaduje więc, że "doktorowi Campbellowi" nie podobało się to zadanie. Agent po chwili stwierdza, że nie wie, o kim mowa, mutant zauważa więc, że zawahał się on przed odpowiedzią. Stwierdzając, że nie ma pojęcia, jak udało im się ukryć swój zapach, atakuje przebywających razem z nimi agentów, porywa od jednego z nich wyrzutnię sieci i unieruchamia przeciwników, po czym zaczyna uciekać.

Wkrótce później. Logan przekrada się pokładami, zauważając, że jego przeciwnicy przestali udawać zwykłych agentów – ucichły na przykład komunikaty radiowe. Nagle na ekranach pojawia się Fury, który wyjaśnia, że transmisja ta jest przekazywana do każdego urządzenia na pokładzie. Zapewnia, że nie chcą nikogo skrzywdzić – mogą to jednak zrobić, i dotyczy to też samego mutanta. Wyjaśnia, że chcą jedynie, by Wolverine przetrwał na pokładzie zbliżający się kryzys, by po jego zakończeniu mogli go powitać w nowym świecie jako jedyną w swoim rodzaju istotę. Radzi, by się czegoś przytrzymał i ujawnia, że pojazd ten został zaprojektowany z myślą o walce z Atlantydą. Po chwili helicarrier zaczyna opadać i zanurza się w morską toń. Gdy Wolverine odzyskuje równowagę, niszczy komunikator, po czym próbuje się skontaktować ze swoją "drużyną" z baru Guernica, mając nadzieję, że jego przeciwnicy nie wiedzą o częstotliwości, jakiej będzie używać. Udaje mu się połączyć z Ann-Marie Hoag, którą prosi o plany helicarriera Hercules.

Drużyna Logana zbiera się wokół stołu w barze, zastanawiając się, skąd wziąć plany latającej fortecy. Templeton w końcu łączy się ze Scarlet Witch, proponując anulowanie jej długów w zamian za odkształcenie prawdopodobieństwa tak, by na jego telefonie pojawiły się poszukiwane plany. Tak się po chwili dzieje, a Robert zapewnia pozostałych, że Mścicielka robi takie rzeczy tylko w słusznej sprawie.

Logan przekrada się szybami wentylacyjnymi, obserwując kontrolowaną załogę, której członkowie nie rozmawiają i nie poruszają się, o ile nie muszą czegoś zrobić. W pewnym momencie trafia na komorę dekompresyjną, w której siedzi grupka sprzeczających się agentów. Łączy się z nimi przez interkom, i usłyszawszy, że byli uwięzieni w komorze przez osiemnaście godzin, pokrótce tłumaczy im, co się stało. Stwierdza, że zanim ich wypuści, będą musieli coś zrobić.

Chwilę później. Wolverine przekrada się korytarzami razem z uwolnionymi agentami noszącymi akwalungi – cokolwiek przejęło kontrolę nad załogą helicarriera, jest bowiem wiatropylne. Jedna z uratowanych osób, agentka McDougall, zauważa, że po osiągnięciu odpowiedniej głębokości nic we flocie S.H.I.E.L.D. nie będzie w stanie się do nich dostać, nie mogą liczyć więc na posiłki. Co więcej, będą musieli się zmierzyć ze swoimi przyjaciółmi i współpracownikami, Logan wie jednak, o co jej chodzi i zapewnia, że nikogo nie będzie próbował zabić. W związku z tym agentka proponuje, by udali się do pomieszczenia z bronią obezwładniającą.

Gdy tam docierają, okazuje się, że czeka na nich oddział agentów. Wolverine stwierdza więc, że jego kompani nie mogą ruszyć do ataku w obawie, że ich akwalungi zostaną uszkodzone, i postanawia zaatakować sam.

Teraz. Po pokonaniu agentów – trzech spośród których nie przeżyło – Wolverine i agenci otwierają drzwi zbrojowni. Tam Logan stwierdza, że obawiał się, że zostaną przeciw nim wysłane posiłki, nic jednak na to nie wskazuje. Zastanawia się, czy ich przeciwnicy grają na czas. Podobno znają oni sposób, by skrzywdzić nawet jego. Zgaduje, że chodziło im o zmuszenie go do zabicia niewinnych. Nick Fury, który właśnie pojawia się na ekranie, zaprzecza. Zapewnia, że nie chcą nikogo zabijać, choć niespecjalnie szkoda im pojedynczych ludzi. Dodaje, że to, co zaraz zrobią, też nie jest ich ostatecznym planem, a jedynie sposobem, by zatrzymać mutanta na pokładzie. W następnej chwili śluzy otwierają się, a pokład zaczyna się wypełniać morską wodą.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5 Wolverine vol. 5 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.