Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Vision » Ultimate Vision #5

Ultimate Vision #5

Postacie
Zapowiedź

Gah Lak Tus musi być powstrzymany zanim pozbawi Ziemię całej energii. Czy Vision poradzi sobie z tym zadaniem?

Cytat

Dima do Vision: "I'll live with you. And I'll build you some block towers. Witha all the colors in the right place."

Streszczenie

Ludzie przemienieni w Stwory przez moduł Gah-Lak-Tusa napierają na Vision i Tarletona. Ich liczba sprawia, że zaczynają zdobywać przewagę. Syntezoid rozmyśla już o nadchodzącej porażce. Nie oczekuje bowiem na cud i nie wierzy w anioły. Nagle na placu boju pojawia się Sam Wilson. Atakuje stwory swoimi skrzydłami siejąc wśród nich spustoszenie. Vision ostrzega mężczyznę przed ich oddechem, który może sprawić, że zmieni się w jednego z nich. Falcon przyjmuje wiadomość i atakuje rozważniej. Unosi się nad hordami przeciwników po czym szybkim lotem nurkowym wpada pomiędzy nich i rozcina stwory swoimi skrzydłami. Mówi także do syntezoida, że Fury próbuje skierować w ten rejon Ultimates. On był po prostu w pobliżu - dlatego przybył pierwszy. Tarleton i Vision także skutecznie walczą. Cała trójka powoli zaczyna przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę. Vision wyczuwa, że moduł zaczyna schodzić pod ziemię.

Nagle w jednym z budynków powstaje pole siłowe, które zaczyna się rozprzestrzeniać. Vision, Tarleton i Wilson uciekają, aby się nie zetknąć z barierą. Po chwili są w bezpiecznym miejscu, ale teraz od modułu dzieli ich pole siłowe. Tarleton jest zdziwiony takim postępowaniem Gah-Lak-Tusa. Vision informuje go, że moduł drąży tunel, chce dotrzeć do jądra Ziemi i zabsorbować jego cieplną energię. Potem eksploduje niszcząc planetę. Taleton dzięki odbieranym sygnałom z modułu mówi, że mają około czterdzieści minut, aby zapobiec zagładzie planety.

Wilson zaczyna rozważać problemy, jakie muszą rozwiązać, aby pokonać moduł. Pierwszą przeszkodą jest pole siłowe. Vision mówi, że jest to zjonizowany gaz utrzymywany za pomocą pola magnetycznego. Sam mówi, że w takim razie muszą zdestabilizować je. Tarleton zgłasza swoje wątpliwości. Musieliby mieć tysiąc płytek zdolnych odbijać światło, dodatkowo każda z części musiałaby robić to inaczej. Wilson pokazuje swoje skrzydła.

Chwilę pózniej Tarleton i Sam pracują nad skrzydłami. Vision, chwilowo, jest bezużyteczna. Idzie porozmawiać z Dimą. Pyta się dziewczynki, jak się czuje. Ta nie zna słów, które oddawałyby emocje. Vision tłumaczy jej znaczenie słowa strach. Dziewczynka potwierdza, że to właśnie czuje. W odpowiedzi słyszy zapewnienie, ze nic jej się nie stanie.

Sam i Tarleton skończyli pracę. Plan jest prosty - Wilson uniesie się nad pole siłowe, cyborg strzeli w niego laserem, który Sam odbije na kopułę. Dzięki temu Vision dostanie się w pobliże modułu. I tu rodzą się wątpliwości Sama. Mówi syntezoidowi, że przecież jej główną funkcją jest komunikować się, nie walczyć. Zastanawia się, jak ma zamiar pokonać moduł. Vision mówi mu, że słowa są bronią. Istnieją formy życia żyjące w czarnych dziurach, w jądrach planet. Język jakim się porozumiewają jest niewyobrażalny. Vision, z uśmiechem, podsumowuje mówiąc, że zagada Gah-Lak-Tusa na śmierć.

Chwilę później Sam unosi się nad polem siłowym, Tarleton strzela i promień lasera odbija się od skrzydeł Falcona. Zgodnie z planem pole opada i Vision rusza do walki. Syntezoid ma nadzieję, iż moduł przekazuje większość energii swojej jednostce przebijającej się do wnętrza Ziemi. Dzięki temu nie uruchomi całego swojego arsenału jednocześnie. Bitwa zaczyna się. Moduł atakuje, strzelając laserami, Vision przemawia słowami, które, między innymi, złożone są z grawitacyjnych strumieni, czy też wypalają małe przerwy w kontinuum czasoprzestrzennym. Vison daje z siebie wszystko, jednak nie przynosi to spodziewanego efektu.

NA zewnątrz Tarleton przywołuje Dimę, aktywuje jej ukryty program i wysyła dziewczynkę do walki. Dina wbiega do hangaru i biegnie w kierunku modułu. Gdy jest już obok niego eksploduje. Poważnie niszczy Gah-Lak-Tusa. Vision atakuje i dobija go. Syntezoid od razu wychodzi na zewnątrz budynku. Pyta się Tarletona, co zrobił. Ten odpowiada, że improwizował. Przypomina Vison, że Dima była syntezoidem zbudowanym z wybuchowych polimerów. Jej użycie w ten sposób było logiczne. Vision uśmiecha się słysząc te słowa i rozrywa ciałoTarletona. Odrywa jego głowę i mówi, że do tej pory jej definicją potwora był Gah-Lak-Tus, teraz, poznając jego, wniosła poprawkę do definicji. Kończy mówić i odrzuca głowę doktora daleko na pustynię.

Jakiś czas później baza jest pełna agentów S.H.I.E.L.D. Wilson przekonuje Fury'ego, że powinni zniszczyć moduł, jednak Nick jest innego zdania.

Chwilę później Sam podchodzi do siedzącej na pustyni Vision. Dowiaduje się, że podczas walki syntezoid stracił możliwość odlotu z Ziemi na czas miesiąca. Zawstydzony Wilson daje jej klucze do swojego mieszkania. Po chwili Sam i Vison odchodzą razem.

Pustynia. Jaszczurka wygrzewa się w promieniach słońca. Pada jednak łupem drapieżcy. Jest nim głowa Tarletona wyposażona w odnóża pozwalające mu poruszać się. Tarleton próbuje także porozumieć się ze swoimi ludźmi.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Vision #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.