Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #5

Ultimate Comics Avengers #5

Ultimate Comics Avengers #5

"The Next Generation" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Avengers kontra Kapitan Ameryka i Red Skull, czyli jak Nick Fury i jego oddział poradzą sobie z żyjącą legendą i jego synem?

Cytat

Black Widow: "They said the Cosmic Cube wouldn't be ready yet. They said we still had two more days..."
Red Skull: "Well, that's the thing about these hardworking overachievers: they always finish early."

Streszczenie

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. we Francji. Nick Fury opowiada War Machine'owi o dwóch czynach Red Skulla, które najbardziej zapadły mu w pamięć. Pierwsze to morderstwo Nikolaia Laskova, gruzińskiego aktywisty. Złoczyńca zmusił jego żonę, Petrę, aby zabiła go za pomocą starych nożyczek i w ten sposób uratowała życie swojego syna. Po godzinie mężczyzna wreszcie skonał, ale Red Skull nie dotrzymał słowa, wyrzucił niemowlę przez okno i oddał kobietę swoim ludziom. Jim pyta się, co było tym drugim czynem. Fury mówi, że zaraz po swojej ucieczce z placówki rządowej zabójca postanowił pokazać, że nie stoi już po tej samej stronie i zastrzelił w Dallas Johna Fitzgeralda Kennedy'ego.

Kwatera główna A.I.M., Alaska. Avengers teleportują się na zewnątrz kompleksu. Nerd Hulk nie czuje się dobrze po podróży i wymiotuje. Mówi, że ktoś z drużyny ma przy sobie złoto, które utrudniło teleportację, a Red Wasp przyznaje się, że obiecała mężowi nigdy nie zdejmować swojej obrączki. Nerd Hulk uważa, że zamiast przenośnego teleportera War Machine'a trzeba było użyć tele-lotów, ale Hawkeye przypomina mu, że one mogą wykonywać skoki nie dłuższe niż na odległość ośmiuset mil i są nieprzewidywalne w przypadku więcej niż jednej osoby. Jim pyta się Red Wasp, co się stało z jej mężem, a ona odpowiada, że jest Petrą Laskov, o której opowiadał mu Fury. Avengers wchodzą do bazy, gdzie znajdują częściowo zjedzone ciała agentów A.I.M., a według czujników pancerza War Machine'a oprócz nich znajduje się tu tylko jedna żywa osoba. Red Skull staje na przeciw agentów S.H.I.E.L.D., więc Hawkeye i Black Widow natychmiast zaczynają do niego strzelać. Ku ich zaskoczeniu, kule zatrzymują się przed nim i spadają na podłogę, a Monica mówi, że naukowcy A.I.M. mieli pracować nad Kosmicznym Sześcianem jeszcze przez dwa dni. Red Skull pokazuje gotowe urządzenie i opowiada, że ma teraz taką moc, że kazał wszystkim obecnym tu agentom pożreć się nawzajem i jak Avengers widzą po ciałach, oni go posłuchali. Po chwili cała baza eksploduje, ale złoczyńca ratuje przed wybuchem swoich przeciwników, gdyż jeszcze z nimi nie skończył. Następnie zwraca się do Red Wasp mówiąc, że dobrze wygląda, a War Machine każe mu ją zostawić, rzuca się na niego, powala na ziemię i zaczyna strzelać do niego z bliskiej odległości. Po chwili podchodzi do nich Nerd Hulk i przywala Red Skulla wielkim głazem. Hawkeye i Black Widow znów zaczynają do niego strzelać, ale nie potrafią się przebić przez jego pole siłowe, które złoczyńca rozszerza i odrzuca Avengers od siebie.

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. we Francji. Francuscy agenci prowadzą Kapitana Amerykę do oficera, który pyta, czym jest urządzenie, które przy nim znaleziono. Steve mówi, że do będzie mu potrzebne do namierzenia Avengers, których spryskał mikroskopijnymi nadajnikami, bo był pewien, że prędzej czy później doprowadzą go do jego syna. Rogers uwalnia się z kajdanek i szybko radzi sobie z Francuzami, którzy natychmiast się poddają. Piętro wyżej Nick Fury próbuje połączyć się z Hawkeyem, a Gregory Stark mówi, że Avengers nie mają szans z Red Skullem i będą musieli odpalić bombę nuklearną znajdującą się w pancerzu War Machine'a. Jeden z agentów powiadamia przełożonych o ucieczce Kapitana, więc Fury próbuje przekonać go przez interkom, żeby nie próbował zabierać tele-lotów, ponieważ nie są jeszcze sprawdzone. Steve jest innego zdania i mówi, że właśnie dlatego dał się złapać we Francji, po czym wsiada do pojazdu, namierza Avengers, startuje i przygotowuje się do teleportacji na Alaskę. Fury ostrzega go, że nie może walczyć z Red Skullem, ponieważ jest nie będzie mógł być obiektywny wobec syna, ale Rogers każe mu się zamknąć.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5 Ultimate Comics Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.