Avalon » Serie komiksowe » The Thanos Imperative » The Thanos Imperative #5

The Thanos Imperative #5

Postacie
Zapowiedź

Lord Mar-Vell nie docenił początkowo swego przeciwnika, ale zamierza naprawić ten błąd. Siły Cancerverse są potężniejsze od Thanosa i mają nad nim przewagę liczebną. Tytan i jego sojusznicy podejmują ostateczną próbę ocalenia galaktyki przed jej największym wrogiem.

Cytat

Thanos: "Mar-Vell!"

Lord Mar-Vell: "Thanos!"

Star-Lord: "Oh @#$%!"

Streszczenie

Twierdza ruchu oporu, Cancerverse. Star-Lord nakazuje odwrót. Thanos nie zamierza się kryć ani uciekać. Cosmo stara się telepatycznie naprawić Visiona. Ten uważa, że najważniejszy jest Thanos i ruch oporu, a jego mogą zostawić. Niespodziewanie zjawia się Scarlet Witch, która nie zamierza opuszczać ukochanego. Wanda przeprasza Visiona za to, co się stało. Nigdy nie chciała, by ucierpiał. Prosi go o przebaczenie, równocześnie atakuje Revengers. Guardians nie ufają jej. Vision jednak tłumaczy, iż jego żona od początku współpracowała z ruchem oporu, maskując swoją prawdziwą lojalność. Chce, by jej zaufali, ponieważ tylko ona może im pomóc. Thanos oznajmia, że musi odnaleźć miejsce, gdzie został przeprowadzony rytuał. Quill przypomina, że to on dowodzi i podejmuje decyzje. Scarlet Witch zgadza się ich tam teleportować.

 

Nasz Wszechświat, w pobliżu zniszczonego statku "Sanctuary". Quasar wytworzył wokół bohaterów kwantową konstrukcję, która osłoniła ich przed eksplozją. Ronan zastanawia się, co dalej, teraz, gdy zostali ośmieszeni i prawie zabici. Beta Ray Bill uważa, iż mimo wszystko poznali cel przeciwnika. A jest nim Awatar Śmierci. Nova prosi Worldmind o ustawienie teleportacji na Wyrwę.

 

Wyrwa, miejsce walk. Siły koalicji próbują powstrzymać Galactus Engine i innych najeźdźców. Królowa Medusa przedstawia podsumowanie ostatnich walk. Dodaje, że wykryto inne, potężniejsze byty wyłaniające się z Wyrwy. Gladiator zastanawia się nad wezwaniem do walki innych ras. Według Novy, kluczem jest Thanos. Chce on wyruszyć za Star-Lordem, co nie spotyka się z poparciem zarówno ze strony Kree, jak i Blastaara, który proponuje otwartą walkę. Rider nie ustępuje. Oznajmia, że jako ostatni przedstawiciel xandariańskiej idei sprawiedliwości, sam decyduje, gdzie jest potrzebny. Wendell chce udać się razem z nim lecz Rich nakazuje mu zostać, by pomóc w walce. Oddaje mu pod komendę "The Resolute Duty" oraz jego załogę. Dzieli się również z Voughnem cząstką swojej Nova Force.

 

Miejsce "The Necropsy", Cancerverse. Drużyna trafia we właściwe miejsce. Miejsce ani martwe, ani żywe. Miejsce, w którym zginęła Śmierć. Thanos potrzebuje kilku chwil na analizę. Według niego odwrócenie procesu zajmie mu niewiele czasu. Star-Lord przypomina, że mają mało czasu. Czasu, który już upłyną, bowiem właśnie zjawił się Lord Mar-Vell wraz z Revengers. Thanos i Mar-Vell rzucają się na siebie.

 

Nasz Wszechświat, Knowhere. Knowhere jest opustoszałe, wszyscy zostali ewakuowani. Na miejscu Rider odnajduje nagranie przygotowane dla niego. Quill wspomina w nim odnalezienie Thanosa, dodaje również, że używali "Continuum Cortex" w celu badania Wyrwy. Namorita nie jest zachwycona kolejną rozłąką z ukochanym, jednak udaje się ją do tego przekonać. Rich używa urządzenia do teleportacji i znika.

 

Miejsce "The Necropsy", Cancerverse. Thanos dusi Mar-Vella, a reszta Guardians mierzy się z Revengers. Tytan domaga się od Lorda tego, co utracił. Chce ponownie ujrzeć Śmierć. Zaskakując wszystkich, Thanos klęka przed Mar-Vellem i jest skłonny mu pomóc, o ile ten spełni jego wcześniejsze żądania. Quill i Racccon nie mogą uwierzyć w taki obrót spraw.

 

Numer ten dedykuje mojej mamie, w jedenastą rocznicę śmierci.

"Death is just another path, one that we all must take."

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5 The Thanos Imperative #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.