Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: With Great Power... » Spider-Man: With Great Power... #5

Spider-Man: With Great Power... #5

Postacie
Zapowiedź

Naflirtował się już ze sławą, chwałą i fajnymi koleżankami? Jeszcze nie? Trudno, life is brutal. Kiedy "szczęście Parkera" da o sobie znać, niechaj młody Piotruś lepiej szykuje się na konkretnego kopniaka od losu, gdyż czeka go największa próba w jego krótkim życiu... (Jako że to ostatni numer tej mini-serii, chyba nie trzeba tłumaczyć, o jakie przełomowe wydarzenie chodzi, nie?)

Cytat

Jameson: "What the hell? Who are you?!"
Zbir: "Just a businessman, Mr. Jameson. I was hoping we could come to a business arrangement. I represent certain interests for a certain wrestling star."

Streszczenie

Spider-Man próbuje przekonać siedzącego na gzymsie mężczyznę, by nie oddawał samobójczego skoku. Okazuje się jednak kiepskim psychologiem i desperat rzuca się w dół. Bohaterowi jednak udaje się go w porę złapać i uratować.

Trochę później. Spidey żali się Tiffany, że nie chce być bohaterem. Kobieta tłumaczy mu, że to konieczne dla poprawy jego wizerunku i musi dalej to robić. Mówi mu, że Angel, jeden z ludzi, którzy zainwestowali w promocję Spider-Mana, słyszał o paru napadach na banki, które "bohater" mógłby powstrzymać. Chłopak zastanawia się, skąd Angel wie tyle o planowanych przestępstwach.

Wkrótce potem Spidey skutecznie udaremnia napad, przy okazji jednak stwarzając zagrożenie dla życia gapiów i doprowadzając do sporych zniszczeń. Owocuje to w kolejnych negatywnych publikacjach na temat Spider-Mana, zwłaszcza w "Daily Bugle". Drażni to bardzo Angela, który każe Tiffany przemówić chłopakowi do rozsądku. Ta zastanawia się, czy dzieciak nadaje się w ogóle do tego. Dziewczyna rozwściecza tym Angela i zostaje dotkliwie pobita.

Wieczorem Spidey przychodzi do mieszkania Tiff i dowiaduje się, co zaszło. Aby zyskać zaufanie kobiety, ściąga swą maskę, a ona wówczas wyjawia mu, że Angel planuje usunąć kłopotliwego naczelnego "Daily Bugle". Spidey natychmiast rusza mu na pomoc.

J. Jonah Jameson siedzi w swoim biurze, tworząc kolejny artykuł na temat Spider-Mana. Nagle zjawia się tam dwóch zbirów, którzy próbują go "przekonać", by zmienił swoje nastawienie do bohatera. Gdy naczelny traci przytomność, Spidey niespodziewanie wpada przez okno i rozprawia się z napastnikami. Korzystając z tego, że Jameson dalej jest nieprzytomny, chłopak zmienia jego artykuł na pean na swoją cześć.

Następnego dnia wściekły Jonah nie może uwierzyć w to, co widzi w swej gazecie. Peter tymczasem wraca do domu, gdzie jednak zastaje wozy policyjne i płaczącą ciocię May. Pyta jej, gdzie jest wujek Ben, lecz ten wraca w tym momencie do domu. Tłumaczy chłopakowi, że wezwali policję, gdyż przez cały tydzień nie było go w domu i myśleli, że zaginął. Cieszą się jednak, że wrócił i mają to już za sobą. W tym samym czasie w telewizyjnych wiadomościach jest mowa o uzbrojonym złodzieju, który obrabował niedawno zawody wrestlingowe, a teraz krąży w okolicy, w której mieszkają Parkerowie...

Autor: Jaro

Galeria numeru

Spider-Man: With Great Power... #5 Spider-Man: With Great Power... #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.