Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Inhumans » Realm Of Kings: Inhumans #5

Realm Of Kings: Inhumans #5

Postacie
Zapowiedź

Crystal i Ronan przekonują się, że niełatwo jest rządzić dwoma kosmicznymi imperiami.

Cytat

Medusa: „I am the realm and the empire!”

Streszczenie

Królewskie miasto Atillan, Hala. Medusa otwarcie oświadcza, iż wszystkie ostatnie wybryki Maximusa, były na jej rozkaz. Twierdzi, iż Kree musieli dowiedzieć się, że potrzebują Inhumans. Crystal i Gorgon są tym oburzeni, lecz ich kłótnię z królową przerywa alarm. Lockjaw szybko teleportuje wszytkich tam obecnych do głównego poziomu kontroli, gdzie dowiadują się, że Triton wraca z The Fault na swym statku. Jego lot jest jednak niestabilny - zbliżają się do Hali zbyt szybko i stromo. Po chwili ogromna jednostka rozbija się, niszcząc przy tym parę budynków. Gorgon każe od razu Lockjawowi przetransportować się w miejsce katastrofy. Medusa jest temu przeciwna, lecz ten tylko krzyczy na nią i robi to, co chce.

 

Na miejscu wypadku, Gorgon otwiera właz do statku. Mocnym strumieniem wytryskuje z niego woda, którą był przecież wypełniony pojazd Tritona. Nagle, z włazu wydostaje się wielki potwór, przypominający zmutowaną ośmiornicę. Rozpoczyna się walka. Pojawia się Triton, tłumaczący, iż ów potwór to jego załoga, zmutowana i zespolona w jedność pod wpływem tajemniczego, radioaktywnego działania The Fault. Teraz, nieograniczona wielkością statku, osiąga naprawdę wielkie rozmiary. Crystal przyśpiesza swą mocą pożar napędu rozbitej jednostki i przypala monstrum. To jednak nie wystarczy i po chwili na pomoc przybywają ogromne roboty Chorus, które niszczą dziwactwo z The Fault.

 

Medusa wygłasza przemówienie do ludności Kree, w którym zawłaszcza sobie wszystkie ostatnie zasługi. Obiecuje wciąż ich chronić i wyjawia, iż The Fault ma właściwości mogące przełamać genetyczną stagnację Kree. Gorgon jest wściekły za te wszystkie kłamstwa. Ronan natomiast twierdzi, iż jest zbyt wcześnie, by mówić, że The Fault jest kluczem do ewolucji jego rasy. Karnak ripostuje wyjaśniając, że teraz Inhumans stali się im niezbędni, gdyż The Fault nie działa na nich i tylko oni mogą ją zbadać. Crystal również wyraża swoje niezadowolenie co do działań jej królowej, lecz ta każe im po prostu odejść, rozkazując zostać jedynie Gorgonowi. Medusa przypomina mu o jego służbie i oddaniu imperium, bijąc go niemiłosiernie swymi potężnymi włosami. Nadchodzi Karnak, który ma ważną wiadomość od Gladiatora. Otóż on także odkrył straszne właściwości wyrwy i domaga się spotkania galaktycznej rady na ten temat. Medusa zgadza się, gdyż Shi-Ar mogą posłużyć jako mięso armatnie w badaniu tej strefy. Jeśli jednak zagrożenie jest tak poważne jak mówi Gladiator, królowa każe wejść z nimi na wojenną ścieżkę, gdyż ma zamiar bronić tej sfery.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Realm Of Kings: Inhumans #5 Realm Of Kings: Inhumans #5 Realm Of Kings: Inhumans #5 Realm Of Kings: Inhumans #5 Realm Of Kings: Inhumans #5 Realm Of Kings: Inhumans #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.