Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Imperial Guard » Realm Of Kings: Imperial Guard #5

Realm Of Kings: Imperial Guard #5

Postacie
Zapowiedź

Straż Imperialna i Starjammerzy próbują wydostać się z głębi Wyrwy, aby ostrzec wszechświat Marvela przed grożącym mu niebezpieczeństwem.

Cytat

Fang: "I will not falter, and I will not swerve. From the rising of the suns to the setting of the stars. With Sharra and K'Ythri to guide me, I will serve out the term of my duty with courage and conviction... ...For it is the greatest honor any being of any species can know to be allowed to guard the Imperium of the Shi'ar... ...And stand, each of us, as a light in the darkness. So I make my oath of allegiance."

Streszczenie

Chandilar, stolica Imperium Shi'ar. Piętnaście minut temu. Gladiator nie zamierza stać bezczynnie i czekać. Drużyna wysłana do Wyrwy przekazała ostrzeżenie. Teraz potrzebne jest jej wsparcie. Kanclerz Araki jest temu przeciwna, natomiast admirał Ka'ardum informuje go, że flota wedle rozkazu została rozmieszczona wzdłuż granicy. Kallark wraz z dwiema grupami gwardzistów, korzystając z Kryształu M'Kraan, teleportuje się.


Wyrwa. Obecnie. Gladiator wraz z innymi pojawia się na miejscu, czym wzbudza ogólne zaskoczenie. Podnosi to jednak morale gwardzistów. Fang ze zdwojoną siłą atakuje zmutowaną wersję Wolverine'a, jednak nie obywa się bez pomocy Neutrona, który ratuje mu życie. Zdeformowana wersja Cyclopsa strzela w Gladiatora, powodując wyłącznie jego rozzłoszczenie. Kallark niszczy stworzenie swoimi promieniami. Nakazuje również zabezpieczyć statek. Imperator oczekuje pełnego raportu od Mentora. Gwardzista melduje, że w odległej części Wyrwy znajduje się Wszechświat, który przeczy wszystkim zasadom jakie znają, przypominający rozrastającego się raka. Quasar dodaje, że trafił na macierzystą planetę tych stworzeń [patrz: Realm of Kings - Sc0agar4k]. Kallark zauważa Talona. Łapie Raptora i nazywa go mordercą. Ten tłumaczy mu, że to nie on jest mordercą tylko wyrzutek nazywany Darkhawk. Przypomina Imperatorowi, że Bractwo zostało stworzone, by służyć Imperium Shi'ar. Twierdzi, że może to udowodnić. Dzięki amuletom może stworzyć dwóch nowych Raptorów, potrzebni mu będą do tego ochotnicy. Zgłasza się Mentor. Widząc to, Plutonia dołącza do niego. Gwardzista wyznaje, że choć tego nie okazywał, to nie widzi innej osoby, oprócz niej, z którą mógłby być. Gladiator, Quasar, Talon oraz dwójka nowych członków Bractwa: Kyte i Strel ruszają do ataku.


Wraz ze wzrostem siły ognia wydaje się, że wróg wycofuje się. Nie obywa się jednak bez strat. Jednym z poległych jest Neutron. Na Starjammerze udaje się wreszcie przywrócić pracę silników. Quasar zauważa, że wróg niespodziewanie się wycofuje. Okazuje się, że to statek-mózg, zdeformowana wersja Charlesa Xaviera, zbliża się do nich. Atakuje wszystkich przy użyciu telepatii. Atak jest zdecydowany i mocny, nawet dla Gladiatora. Z pomocą przychodzą Starjammers. Raza wyrzuca w stronę statku pojemnik z symbiontem, a Ch'od uwalnia go, co pozwala pasożytowi zdobyć nowego nosiciela. Korzystają z okazji i opuszczają Wyrwę.


Planeta Ovar, miejsce spotkań Rady Galaktycznej. Gorgon wyraża swoje zniecierpliwienie. Kallark zwołał specjalne posiedzenie Rady i się na nim nie pojawił. Informuje kanclerz Araki, że nie tak traktuje się królową. Na miejscu obrad dociera Gladiator. Przestawia Radzie przykład zagrożenie jakie niesie Wyrwa, prezentując stworzenie stamtąd zabrane. Tłumaczy, że właśnie wrócił z misji ratunkowej i ostrzega o zbliżającym się wrogu, który zagraża im wszystkim. Nawołuje do połączenia sił. Zapewnia również pomoc Gwardii Imperialnej. Medusa stwierdza, że w obecnej sytuacji Kree i Shi'ar są jeszcze większymi sojusznikami niż do tej pory.


Elysialla VII, imperialna planeta-mauzoleum. Fang żegna Neutrona (wraz z nim są pozostali gwardziści, również ci nowi, stanowiący odpowiednik tych umarłych). Recytuje motto Gwardii Imperialnej [patrz cytat numeru - przyp. Sc0agar4k] i zapala symboliczne światło na jego grobie. Jak się okazuje, Neutron jest jednym z tysięcy poległych imperialnych gwardzistów, a jego światło dołącza do bardzo wielu zapalonych wcześniej.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5 Realm Of Kings: Imperial Guard #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.