Avalon » Serie komiksowe » Punisher: In The Blood » Punisher: In The Blood #5

Punisher: In The Blood #5

Punisher: In The Blood #5

"In The Blood" Part 5

Postacie
Zapowiedź

Koniec zabaw, gier i manipulacji. Czas na walkę twarzą w twarz. Czas na brutalne starcie pomiędzy Punisherem i braćmi Jigsaw. To oni dobili i przekręcili nóż, który zostawił we Franku Hood. Zniszczyli jego prawdziwą przyjaźń. Zabili niewinnych ludzi, aby osiągnąć swoją zemstę. Teraz są zamknięci z Punisherem w jednym pokoju i mają zamiar dostać to, o co walczyli tak ciężko.

Streszczenie

Jigsaw chce pociąć twarz swojego syna. Ostatecznie nie daje rady tego zrobić. Skruszony przytula go i przeprasza. Henry wykorzystuje tą chwilę słabości i kopie ojca w krocze, po czym ucieka. Budynek został podpalony i wszystko zaczyna się walić. Jedyną drogą ucieczki wydają się schody na dach. Tam też znajduje chłopaka Jigsaw i próbuje przekonać, że nie chce go zabić. Pragnie tylko, aby się do niego przyłączył. Henry nie jest głupi. Słyszał, co planowali ze Stuartem. Russo odpiera, że okłamywał wspólnika - nigdy nie chciał skrzywdzić syna. Próbuje przekonać go o swoich ojcowskich uczuciach.

Ich rozmowę przerywa Punisher. Proponuje, aby Jigsaw nic więcej nie mówił. W ten sposób syn zapamięta go jako kochającego ojca. Russo ma pretensje do swojego odwiecznego wroga o wciągnięcie do gry potomka. On przynajmniej nie zbliżał się do niego, a przecież Frank na pewno nie zrobił by tego własnemu synowi... Kiedy chce strzelić do bohatera, Henry rzuca się na niego. Punisher wykorzystuje moment, by rzucić nożem, ale Henry ratuje też swojego ojca. Nie pozwoli żadnemu z nich zginąć i nie da się namówić na wybieranie między nimi. Castle rzuca się na Russo i zaczynają okładać się pięściami na ziemi. Początkowo przewagę ma Frank, ale Jigsaw przechodzi do kontrataku. Powala przeciwnika i podnosi nóż. Nie mając innego wyjścia, Punisher upuszcza granat, który eksploduje im pod nogami. W miejscu, gdzie się znajdują, zawala się dach. Chłopiec podbiega, chcąc pomóc, lecz sam wpada do dziury. Ranny Jigsaw podnosi się, a widząc nieprzytomnego Castle'a, podchodzi do syna. Ten trzyma się kurczowo deski, wisząc nad dziurą w dachu. Poniżej szaleje pożar. Błaga ojca o pomoc, niestety - wybrał niewłaściwą osobę. Russo porzuca swoje dziecko i biegnie dobić Punishera. Zaczyna okładać go kawałkiem deski. Od tyłu podbiega do niego Henry i uderza w plecy. Jigsaw przewraca się i wpada do dziury w dachu. Przed śmiercią ratuje go syn, chwytając za rękę. Wówczas Billy sam zwalnia uchwyt i spada w otchłań płomieni.

Henry nie wie co ma zrobić. Wszystko wokół płonie. Nie ma żadnej drogi ucieczki. Z ognia wybiega Frank. Łapie chłopaka i skacze z dachu. W powietrzu chwyta druty wysokiego napięcia oraz lampy, aby zamortyzować upadek. Oboje wychodzą z tego cało. Castle każe chłopakowi uciekać, uważa, że jest zbyt głupi i słaby, nie mogą razem pracować. Grozi mu śmiercią, jeśli jeszcze raz go zobaczy. Punisher uśmiecha się, patrząc jak młody człowiek odchodzi.

Tydzień później. Henry robi porządki przed domem matki. Znalazł nową pracę. Będzie uczył obsługi komputera kobiety, które mają za sobą ciężkie przeżycia - gwałty. Jednak najważniejszym dla niego jest fakt dalszego pozostawania matki w trzeźwości. Przypomina sobie, że nie podziękował jej za płytę na urodziny. Ta zaprzecza, jakoby był to prezent od niej. Widać ktoś jeszcze go lubi.

Korekta: Morganka

Autor: Spell

Galeria numeru

Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5 Punisher: In The Blood #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.