Avalon » Serie komiksowe » Penance: Relentless » Penance: Relentless #5

Penance: Relentless #5

Penance: Relentless #5

Part 5

Postacie
Zapowiedź

Robbie Baldwin znajduje to, czego szukał w Latverii. Ale czy uda mu się pokonać Nitro? A może zwycięstwo w tej walce to nie wszystko, co planuje Penance?

Cytat

Nitro: "You come here to commit suicide, that's your business. You come to give me a math lesson, that's fine. Boring… but fine. But you come here to mix it up. You're dead before you even start. Just tell me where you want it."

Streszczenie

Na widok swojego przeciwnika, Nitro stwierdza, że nie zna go, ale jeśli nie zejdzie mu z drogi, nie zawaha się go zabić. Robbie odpowiada, że się myli i każe mu się zastanowić, ale Nitro nie ma na to ochoty, bo bardziej interesują go otwarte drzwi lochów, więc rzuca tylko, że jest mu coś winien i zmierza do wyjścia. Baldwin oświadcza, że jest mu winien więcej i podaje konkretną liczbę, a widząc brak zainteresowania, zatrzymuje go i mówi, że gdy spotkali się poprzednio, był Speedballem. Dla Nitro nie stanowi to większej różnicy, czy ma do czynienia z idiotą w odblaskowych ciuchach, czy przebranego za fanatyka sado-maso, ale z ciekawości pyta, dlaczego go uwolnił. Penance zakłada swój hełm i wyzywa go, by spróbował go zabić, bo chce się przekonać, jak to boli. Bez większego namysłu, Nitro detonuje się, a po scaleniu kieruje do wyjścia. Baldwin jednak podnosi się, cokolwiek zadowolony i wyrzuca z siebie litanię liczb, które odnoszą się do Nitro i wydarzeń w Stamford, po czym przechodzi do ataku. Po pierwszym ciosie, który rzuca go na ścianę, Nitro oświadcza, że teraz naprawdę zamierza go zabić. Zanim jednak spróbuje, powala go kopniak w kolano, a Penance oświadcza, że dokładnie za 13 minut dowie się, jak to jest być nim i pozna sprawiedliwość. W odpowiedzi słyszy, że sprawiedliwość nie dotyczy trupów, a tym właśnie jest, po czym następuje kolejna detonacja. Przez chwilę, Penance leży bez ruchu, więc Nitro zakłada, że zwyciężył, ale nagle jego przeciwnik zrywa się i atakuje z zaskoczenia, przyciskając go do ściany i odgrażając się, że zmusi go, by poczuł i zapamiętał każdą z sześciuset dwunastu ofiar. Następnie, wymienia każdą z nich z imienia i nazwiska, zadając kolejny cios. Gdy dochodzi do końca, Nitro ledwie żyje, ale wciąż pyta, co dalej. Baldwin oświadcza, że nie zamierza go zabić.

Kiedy Nitro odzyskuje przytomność, znajduje się na pokładzie pojazdu Thunderbolts, przywiązany do krzesła i ubrany w kostium Penance'a. Baldwin wyłania się z cienia oświadczając, że nadal nie zamierza go zabić, ale gdy skończą, Nitro będzie o tym marzył. Do listy ofiar dodaje rannych i tych, którzy odebrali sobie życie po utracie bliskich. Twierdzi, że wszyscy obwiniają jego za to, co zrobił Nitro i to przez niego, jego życie wypełnia ból. Aby nie zapomnieć o tym, kazał zrobić kombinezon z 612 kolcami, które przy każdym ruchu przypominały mu o tym. Tak naprawdę jednak nie zrobił go dla siebie, ale dla Nitro. Zamierza pokazać mu dokładnie tan sam ból, powielić go i przypilnować, by przeżył, aby go zapamiętać. Po tych słowach, wciska mu na głowę hełm i oświadcza, że dotrą do Ameryki za 79 minut. Dodaje też, że każda próba detonacji skieruje energię przeciwko niemu wewnątrz kostiumu i spotęguje ból. Wybiera narzędzie i stwierdza, że czas zaczynać.

Dokładnie o wyznaczonej porze, Falcon pod eskortą myśliwców ląduje na wojskowym lotnisku w Colorado. Natychmiast zostaje otoczony przez żołnierzy i agentów S.H.I.E.L.D., prowadzonych przez Osborna. Gdy wchodzą a pokład, zastają widok, który co wrażliwszych zmusza do wymiotów. Sprowadzony medyk stwierdza jednak, że Nitro wciąż żyje, ale cudem będzie, jeśli przetrwa noc. Nigdzie nie ma śladu Baldwina, ale wiadomo, że odpalił jedną z kapsuł ratunkowych, więc jeden z żołnierzy pyta, czy mają go ścigać, skoro sprowadził Nitro. Osborn odpowiada, że jeszcze nie zdecydował.

Do dryfującej kilka mil od wybrzeża kapsuły podpływa motorówka. Wolverine pyta Robbiego, jak poszło, ten zaś odpowiada, że nienajgorzej. Logan stwierdza, że będzie miał kłopoty - jeśli nie przez swój wybryk, to przez osiem milionów, które zniknęły z sejfu Robot Mastera. Baldwin twierdzi, że potrzebował tych pieniędzy, po czym wręcza mu pamiątkę - duży kolec z kombinezonu. Mówi, że nosił go na sercu, ale już tego nie potrzebuje. Oczywiście, to dotyczy tylko jednego kolca, a nie całego kostiumu, ale Logan zauważa w tym pewien postęp.

Lokalna telewizja w Stamford przeprowadza relację z odsłonięcia pomnika ofiar, który właśnie został ukończony po tym, jak znaleziono osiem milionów potrzebnych na jego ukończenie, podrzuconych w torbie na plac budowy. Robbie z daleka obserwuje to wszystko.

Jakiś czas później, kelnerka z baru Starlite znowu nalewa kawę milczącemu nieznajomemu. Stwierdza, że nie było go długo, ale musiał wrócić z jakiegoś powodu i ma nadzieję, że tym powodem jest ona.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Penance: Relentless #5 Penance: Relentless #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.