Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: The Inevitable » Iron Man: The Inevitable #5

Iron Man: The Inevitable #5

Iron Man: The Inevitable #5

Book Five: "The Anti-Mask"

Postacie
Cytat

Spymaster: "A cool exex with a heart of steel. That's what they say about you, Stark... Well, I'm here to break that heart. Admit it. This is how it was always meant to be. I don't know about you... But I'm feeling right at home in this dynamic. Ready to dance?"

Streszczenie

Pracownicy Starka próbują ustalić przyczynę wybuchu. W tym czasie Iron Man przeczesuje zgliszcza w poszukiwaniu Maggie. Po chwili znajduje ją, jednak kobieta jest bliska śmierci. Prosi, by zdjął maskę, a kiedy widzi w zbroi Tony'ego, uśmiecha się stwierdzając, że wiedziała, że mężczyzna nie mógł zrezygnować z bycia bohaterem. Po chwili kona na rękach Starka.

Tony udaje się na pogrzeb Maggie, gdzie spotyka między innymi Leonarda Samsona. Później pojawia się na przyjęciu, na którym po raz kolejny zostaje zaczepiony przez małżeństwo Abbottów. Sinclair jak zwykle igra z cierpliwością Starka, czyniąc co chwila niestosowne uwagi. Tony szybko kończy rozmowę z małżeństwem, ku uciesze Abbotta, któremu wydaje się, że mężczyzna jest na skraju wyczerpania psychicznego.

Życie Starka toczy się dalej, sprawa Parksa nie daje mu jednak spokoju. Udaje się w przestrzeń kosmiczną, lecz nie udaje mu się tam zlokalizować Living Lasera. Kiedy wraca do biura, zastaje tam Leonarda Samsona. Rozmawiają o śmierci Maggie i psychiatra wyjawia, że kobieta martwiła się stanem psychicznym Tony'ego, który według niej miał przed samym sobą zaprzeczać, kim jest. Stark zaczyna krzyczeć, że Len nie ma pojęcia, kim teraz się stał. Ściąga ubranie, pokazując, co zrobił z nim Extremis [co to jest? Więcej dowiecie się z historii "Extremis" w Iron Man vol. 4 #1-6 - Jaro]. Zastanawia się, dlaczego po zyskaniu tak ogromnych możliwości musi tracić swój na czas na płotki takie, jak Ghost. Rozmowę z Samsonem przerywa mu telefon z laboratorium - w nagraniach ochrony z ostatnich wydarzeń znaleziono coś ważnego.

Iron Man analizuje nagrania, dowiadując się, że Ghost rozmawiał w trakcie ich walki ze Spymasterem. Dzięki swojej technologii namierza miejsce, do którego sygnał został nadany.

Sinclair Abbott mówi żonie, że jego plan układa się na razie idealnie. Zgodnie z jego przewidywaniami, Iron Man przybył właśnie do ich posiadłości. Odsyła Gretę w bezpieczne miejsce, a sam szykuje się do walki. Bohater tymczasem wdziera się do budynku, lecz natychmiast zostaje zaatakowany przez system zabezpieczeń. Po chwili dosięga go silny strzał promienia energii. Spymaster staje nad nim, gotowy do dalszej potyczki.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Iron Man: The Inevitable #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.