Avalon » Serie komiksowe » Edge of Spider-Verse » Edge of Spider-Verse #5

Edge of Spider-Verse #5

Postacie
Zapowiedź

• Kto lub co ukrywa się pod nazwą SP//dr?

Streszczenie

Młoda Peni spotyka się z ciocią May i wujkiem Benem, którzy informują ją, iż od tej pory to oni będą się nią opiekowali. Dziewczyna rozumie ich i wie, że jej ojciec, który był częścią SP//dr, nie żyje. Naukowcy informują ją, że tylko ona może go zastąpić w tej roli i przekazują jej jego pająka, który uznaje ją za godną.

Pięć lat później. Miasto jest niszczone przez ogromną kulę unoszącą się nad jego ulicami, za którą odpowiedzialny jest niejaki Mysterio. Wszystkiemu z oddali przygląda się Peni będąca już w egzoszkielecie. Po chwili atakuje kulę, wdzierając się do jej środka, gdzie znajduje się Mysterio. Rozpyla on w powieterzu gaz, który miesza jej zmysły, dziewczynie udaje się jednak z tego wyjść i obezwładnia przeciwnika.

Później. Peni zostaje zwolniona z lekcji, gdy do szkoły przychodzi po nią Daredevil. Okazuje się, że Mysterio dostarczył im informacji, dzięki którym przez kolejne dni odnajdują kryjówki gangów. Po jednej z takich akcji dziewczyna zmęczona postanawia wrócić do domu sama, zostawiajac zbroje w rękach ludzi za nią odpowiedzialnych. Gdy jedzie metrem, w wagonie pojawiają się dwie dziwne postaci, które sprawiają, że wszyscy oprócz Peni uciekają. Spider-Ham i Old Man Spider informują ją, że ktoś chcę zabić takich jak oni i powinna do nich dołączyć. Peni zgadza się, gdyż pająk im ufa. Po ponownym zaoptarzeniu się w zbroję, jest gotowa do podróży.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Edge of Spider-Verse #5 Edge of Spider-Verse #5 Edge of Spider-Verse #5 Edge of Spider-Verse #5 Edge of Spider-Verse #5 Edge of Spider-Verse #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.