Avalon » Serie komiksowe » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5

Postacie
Zapowiedź

Czy Daniel Drumm udźwignie tytuł Sorcerera Supreme w czasie zaginięcia Jericho? I czy może przyjąć pomoc jedynej osoby, która nie została przejęta przez klątwę Nightmare - Doctora Dooma?

Streszczenie

Latveria. Doctor Voodoo walczy u boku Dooma, zmuszony zabijać swych niegdysiejszych sprzymierzeńców, teraz sługi Nightmare'a. W pewnym momencie dociera do niego jeden z Ghost Riderów i wykorzystuje na nim swój Penance Stare, zalewając świadomość maga całym cierpieniem, jakie spowodował. Widząc, że przeciwnik ma przewagę, Doom zabiera wyłączonego z walki Drumma do zamku, gdzie rzuca na niego zaklęcie uwalniające go od uroku Ducha Zemsty. Daniel prosi władcę, by przyniósł im Księgę Vishanti, dzięki której Jericho dowiaduje się, jak mogą pokonać Nightmare'a. Książę koszmarów nie jest w stanie zapanować nad samymi Duchami Zemsty, a jedynie nad ich nosicielami, dlatego Jericho każe bratu opętać Johnny'ego Blaze'a, który właśnie przebija się do środka. Uzbrojony w generator materii rzeczywistej Daniel szarżuje na Nightmare'a i w ostatniej chwili uruchamia urządzenie, poświęcając się, by uczynić demona podatnym na ataki. Doktorzy powalają go i zabierają do bramy Bondyè.

Tam jednak Doom zdradza sprzymierzeńca i absorbuje energię demona, samemu stając się władcą nierzeczywistego. Wyśmiewa naiwność Sorcerera Supreme, tłumacząc, że nie przypadkiem pozostawił go w wymiarze Nightmare'a podczas ich potyczki [w pierwszym numerze – przyp. S_O], rezygnacja z odebrania mu Oka Agamotto też była częścią jego planu. Wyjaśnia, że to on jest zagrożeniem, które przepowiadali Vishanti i żąda artefaktu należącego do maga. Ten stwierdza, że Doom powinien być w stanie zabić go i samemu odebrać mu Oko, okazuje się jednak, że Victor nie jest w stanie tego zrobić – a to dlatego, że został opętany przez Daniela. Jericho wyjaśnia, że wykorzystał Księgę Vishanti tylko po to, by rzucić na Dooma czar zaufania tak, by robił to, czego oczekiwali – czyli między innymi by oddał im swój generator, urządzenie, które chroniło go przed opętaniem. Bracia wypędzają Nightmare'a do Bondyè, które wykorzysta jego mroczne energie w dobrym celu, demon jednak, nim zniknie, krzyczy, że od początku byli pionkami kogoś innego, a teraz, choć pozbyli się jego, obudzili coś znacznie gorszego. Gdy wrota zamykają się za nim, a Jericho, dla pewności, przyzywa Strażnicze Wrony Legby, Doomowi udaje się wypędzić duszę Daniela ze swego ciała, zostaje jednak powalony celnym ciosem przez Doctora Voodoo. Wiedząc, że przegrał, Doom teleportuje się z powrotem do Latverii, zapewniając, że on i Drumm wkrótce znów się spotkają.

Jakiś czas później. Bracia Voodoo obserwują paradę na ulicach Nowego Orleanu, podsumowując ostatnie wydarzenia: Nightmare został uwięziony, Doom – pokonany, a świat wrócił do stanu, w jakim był przed atakiem. Wszyscy, którzy zginęli, znowu żyją, a jedynymi, którzy pamiętają, co się stało, są oni sami i Doom. Stwierdzają, że całkiem nieźle idzie im bycie Sorcererem Supreme. Daniel pyta, czy Doom miał rację i czy to on był zagrożeniem, przed którym ostrzegali Vishanti, Jericho jednak nie odpowiada – i ta cisza jest wystarczającą odpowiedzią. Nagle słyszą pukanie do drzwi – to Alexis, która ma za złe doktorowi, że zniknął z kliniki, ten zapewnia więc, że po tym, co przeżył, znalezienie pieniędzy na spłatę długów nie wydaje się mu problemem. Kobieta stwierdza więc, że może od razu znaleźć też trochę pieniędzy, by zabrać ją na kolację, na co mężczyzna z chęcią się zgadza.

Tymczasem u wrót Bondyè staje Yamalla. Przechodząc przez nie, nie niepokojona przez Strażnicze Wrony, dostaje się do boskiego wymiaru, gdzie przybiera swą prawdziwą postać, Marinette-Bwa-Chech. Informuje swego pana, pożywiającego się energią uwięzionego Nightmare'a, iż wrota zostały otwarte. Ogoun stwierdza więc, że najbliższa pora, by zaatakować świat ludzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.