Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Young Avengers » Dark Reign: Young Avengers #5

Dark Reign: Young Avengers #5

Dark Reign: Young Avengers #5

"Young Masters" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Czy nowi Young Avengers i członkowie oryginalnego składu tej grupy mogą połączyć siły i współdziałać? Czy będą stosować się do zasad Normana Osborna? A może jednak nie uda im się przezwyciężyć różnic?

Cytat

Eli: "You didn't just steal the name 'Avengers'. You stole my name, 'Iron Patriot'. And the word 'hero'. And the costume you wear. And that flag you sprayed onto it. But you're not a hero, you're not a patriot, and YOU'RE NOT AN AVENGER!"

Streszczenie

Osborn z właściwym sobie wdziękiem postanawia rozstrzygnąć, kto jest Mścicielem, a kto nie. Kryterium jest jego zdanie. Nie zaimponował jednak Young Avengers. Drużyna Eliego postanawia to sprawdzić w walce.

Billy próbuje wyjaśnić Sylvie, czego się o niej dowiedzieli. Hawkeye i Bullseye nawzajem przestrzeliwują cięciwy swych łuków. Daken atakuje Teddy'ego, ale ten z racji swojego pochodzenia - i bycia w szczęśliwym związku - nie reaguje na jego feromony. Egghead nie pozwala wyjaśnić Visionowi ich motywów, a Stature wykorzystuje, że Big Zero urosła za bardzo, by mieć swobodę ruchów, i ją nokautuje. Tommy rozprawia się z Melterem.

Kiedy do akcji wkracza Iron Patriot, Eli wyrzuca z siebie wszystko, co siedziało mu na wątrobie, a tyradę akcentuje celnie wymierzonym ciosem, przewracającym Osborna. Chociaż łamie sobie przy tym rękę, Kate jest zachwycona postawą swego chłopaka.

Osborn nie zaimponował Chrisowi. Chłopak miał nadzieję, że Iron Patriot szybko rozwiąże konflikt. Norman zabiera się za to, wzywając Sentry'ego. Pojawienie się Boba stopuje walkę. Wiccan wykorzystuje moment, by wyjawić Sylvie, że jest marionetką Lokiego, pułapką zastawioną na drużyny z Avengers w nazwie. Chłopak ma nadzieję, że Enchantress postąpi wbrew woli swego stwórcy, a wtedy będzie mogła do nich dołączyć. Sentry neutralizuje Wiccana, a wtedy do akcji po raz pierwszy wkracza Coat of Arms, wyjmując ze swego płaszcza magiczny łańcuch. Następnie, wspólnie z Billym i Sylvie, krępują nim Boba i odsyłają, wprawiając wszystkich w osłupienie.

Po chwili Chris zaczyna się na głos zastanawiać, czy nie powinien był jednak wybrać drużyny Eliego, skoro udało się im zabić Sentry'ego. Z błędu wyprowadza go Eli. Bob żyje, a stawka nie toczy się o moc.

Kate kontynuuje walkę z Bullseyem i Executionerem, wykorzystując ich niezgranie przeciwko nim. Bullseye jest pod wrażeniem, ale też komplementuje Danny'ego za zabicie matki. Wyprowadza to chłopaka z równowagi. Zaczyna strzelać w Bullseye'a. Powstrzymuje go Kate, a kiedy ranny łotr odgraża się zemstą, Danny dochodzi do wniosku, że uczeń przerósł mistrza i zaczyna strzelać również do Hawkeye.

Osborn traci cierpliwość. Zaczyna stosować większą siłę. Chris potrzebuje czasu do namysłu i prosi Sylvie, by ich stąd zabrała. W ostatniej chwili Tommy i Coat of Arms całują się, po czym Enchantress teleportuje swych towarzyszy.

Eli i jego drużyna pozostają z Osobornem, Dakenem i rannym Bullseyem. Iron Patriot rezygnuje z dalszej walki. Wychodzi ze swoimi ludźmi, odgrażając się, że cały incydent nie miał miejsca.

Tej nocy, w nowej niewidzialnej posiadłości stworzonej przez Sylvie, Coat of Arms śni o wspólnym tańcu z Zielonym Goblinem do piosenki "Shoot the Dog" George'a Michaela.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5 Dark Reign: Young Avengers #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.