Avalon » Serie komiksowe » newuniversal » newuniversal #4

newuniversal #4

newuniversal #4

Distance

Zapowiedź

White Event. Najbardziej niesamowite wydarzenie w historii ludzkiej rasy. Wydarzenie, które obdarzyło ludzi nadludzką mocą. Wydarzenie, które może sprowadzić na nich śmiertelne zagrożenie.

Cytat

Izanami: „According to the download, you’ve dropped the Starbrand icon of some redneck football player. If his favorite Nascard driver loses a race today, we could all be dead before the bards close.”

Streszczenie

Pakując rzeczy Izanami mamrocze, że chyba jest szalona, wybierając się do Optima Down. Nagle wpada na pomysł i przenosi się do Superflow. Po krótkiej rozmowie ze stacją upewnia się, że może przebyć dowolny dystans w krótszym czasie, za pomocą tej przestrzeni. W ten sposób ma zamiar przyśpieszyć znalezienie Connella.

Sam Ken siedzi ukryty w jaskini górskiej i rozpacza po śmierci Maddie. Patrzy na symbol gwiazdy i próbuje pozbyć się go, masakrując dłoń ostrym kamieniem. Nagle pojawia się stary człowiek i mówi mu, że to nie zadziała. I rzeczywiście, rana natychmiast się goi, a symbol jest nietknięty. Starzec mówi, że jest tylko własną projekcją. Nagle rozpętuje się tornado i burza z piorunami. Nieznajomy twierdzi, że to efekty zagięcia fali czasu i struktury multiversum. A gdy zjawiska nagle ustają, pojawia się prawdziwy starzec, a wraz z nim kobieta i łysy mężczyzna, z symbolem gwiazdy na twarzy. Ten drugi mówi Kenowi, że przybyli uratować jego świat. Przed nim.

Jennifer Swann patrzy na strój bojowy H.E.X. i wspomina swojego ojca. To on wcisnął Voightowi pomysł na pancerz, który dawałby użytkownikowi nadludzkie moce. Pierwszy prototyp zmiażdżył mu żebra, kiedy próbował coś w nim podnieść. A teraz ona ma doprowadzić drugi do użytku. Ale to dla niej zbyt skomplikowane. Nagle jej oczy zaczynają odbierać informacje o każdym elemencie pancerza. Przerażona zdaje sobie sprawę, że jest jednym z superludzi. A to znaczy, że ma naprawić maszynę, która posłuży do zabicia jej.

Ken krzyczy, żeby ktoś mu powiedział, co się dzieje. Kobieta wyjaśnia, że doszło do zmiany paradygmatu. Wszechświat obdarował ludzi mocą i wyznaczył im misje. Justice ma zaprowadzić porządek, Cipher - dokonać skoku technologicznego, Nightmask - uświadomić ludziom zmianę. A Starbrand ma ich bronić. Symbol, który ma na dłoni, to symbol Starbrand. Ken nie rozumie, a wściekły starzec uderza go w brzuch. Narzekając, jak prymitywny jest ten czas, wyjaśnia to chłopakowi. Wszyscy tutaj mają moc Starbrand. To najpotężniejszy mechanizm obronny we Wszechświecie. Przeniesienie go na rękę śpiącego chłopaka wymagało dużej ilości energii, która przy transporcie przypadkowo spaliła Maddie. Ken jest załamany, ale starzec mówi mu, że będzie ją opłakiwał później, teraz muszą się wynosić, zanim zaczną się kłopoty. Łysy przypomina, że Ken ma wybór, ale dla starego człowieka oznaczałby on śmierć. Łysy dodaje, że starzec też ma wybór i wyjaśnia Kenowi, że nie wszystkie planety dotknięte przez Newuniversal Structure spotkał ten sam los. Istnieje wiele rezultatów. Kobieta dodaje, że może uciec. Mogą zabić go tu i teraz, jeżeli tego właśnie chce.

Izanami wychodzi z Superflow w Optima Down. Ledwo zaczyna chodzić po ulicy, a zaczepia ją jakiś dwóch miejscowych, którzy biorą ją za Chinkę. Wściekła dziewczyna naskakuje na nich i zmusza do przeprosin. Potem zaś prosi, by pomogli jej znaleźć „internetowego znajomego” - Kena Conella. Jest zszokowana, kiedy opowiadają jej, że Ken zabił swoją dziewczynę, dał się zamknąć, wymordował pół posterunku policji i uciekł. Nikt nie wie, gdzie jest, za to szukają go też inni goście - wojsko. Patrząc na przejeżdżające ulicami pojazdy wojskowe, dziewczyna stwierdza, że to niedobrze.

Rozwścieczony Ken chce wiedzieć, kim są nieznajomi. Grozi, że zacznie zabijać ludzi, jeżeli mu nie powiedzą. Starzec mówi, że przybył z przyszłości odległej o 50 lat. Przybył, żeby ostrzec chłopaka. Armia go szuka, a jeżeli stanie do walki z nią, to wygra, ale wywoła atak Chin. A w konsekwencji w przyszłości wymorduje całe życie w Azji. Jest najpotężniejszą siłą na Ziemi, ale nie wolno mu tak użyć swojej mocy. Sam był kiedyś w podobnej sytuacji, ale spotkał kogoś, kto pomógł mu się pozbierać. Pokazał właściwą drogę. Dwoje pozostałych osób pochodzi zaś z alternatywnych rzeczywistości. Nagle Ken słyszy odgłos samolotu. W ich stronę pędzi wojskowy myśliwiec.

Pentagon. Generał Ross łączy się z pilotem i każe zdać relację. Na wieść o czterech osobach, Jameson, zastępca generała, stwierdza, że to zapewne inni superludzie. Generał rozkazuje otworzyć ogień i oczyścić okolicę, na wypadek, gdyby musieli użyć broni jądrowej.

Myśliwiec wystrzeliwuje dwie rakiety w górę, niszcząc wszystko wokół. Jednak dzięki swojej mocy, wszyscy Starbrand są nietknięci. Kobieta oferuje Kenowi możliwość zaczęcia od nowa, w innym wymiarze. Łysy stwierdza jednak, że jeżeli to zrobi, ten świat zginie. A jeżeli zostanie w nim, za pięćdziesiąt lat uda się w przeszłość, aby powstrzymać samego siebie przed opuszczeniem go. Zdziwiony Ken zdaje sobie sprawę, że starzec i on to ta sama osoba.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

newuniversal #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.