Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Manifest Destiny » X-Men: Manifest Destiny #4

X-Men: Manifest Destiny #4

Postacie
Zapowiedź

Czy Iceman przeżyje pocałunek śmierci Mystique? A nawet jeśli, czy to go zmieni? W numerze dodatkowo pojawią się Nightcrawler i Mercury.

Cytat

Nightcrawler: "Kitty, I'm sorry I was not there for you... and I miss you."
Kitty Pryde: "I miss you too, Elf."

Streszczenie

„Kill or cure” Part 4

Mystique mierzy do Roberta z pistoletu. Jednocześnie jest zdziwiona, iż udaje mu się przebywać w tak bliskiej odległości płonącej ciężarówki. Mężczyzna zmusza ją do działania. Kobieta patrząc mu prosto w oczy pociąga za spust. Niestety lufa zdołała całkowicie zamarznąć, blokując pocisk. To czyni jej broń nieskuteczną. Nadaje się ona jednakże do zadania nią kilku zdecydowanych ciosów. Iceman reaguje zbyt wolno i zostaje ogłuszony. W ostatniej chwili wykonuje delikatny gest ręką, a nogi jego przeciwniczki przymarzają do podłogi. Po chwili zamyka ją w bryle lodu. To daje mu czas o wypytanie się o jej motywy postępowania. Ten pościg nie może już trwać dłużej. Mystigue wyjaśnia mu, że jej działania służą jedynie temu, by wyeliminować wszystkie jego wahania i słabości.

 

Kierowca ciężarówki wyłania się zza płonącego wraku. Ma on za złe Robertowi to, co zrobił z jego transportem. Mutant nie ma czasu na dyskusje i kieruje w jego stronę lodowy grad. Jeśli ładunek nie był ubezpieczony, mężczyzna może zwrócić się o rekompensatę w nowej siedzibie X-Men w San Fransisco. Niestety kierowca zdaje się go nie słyszeć spoglądając na małą dziewczynkę o niebieskiej skórze. Mystique z uśmiechem rzuca w nich ładunkami wybuchowymi. Lód Icemana ratuje im życie. Kobieta dziękuje mu za zdobyte informacje. Wspomniane miasto stanie się miejscem ich ostatecznego spotkania. Po chwili rozpływa się gęstym dymie.

 

„Mercury” Part 1

Cessidy wraz z Laurą przechadzają się po jednym z doków. Dziewczyna jest wyraźnie przybita swoim odbiciem zarówno w wodzie, jak i na swej metalowej dłoni. To miejsce przypomina jej dom i wszystkie negatywne emocje, jakie w nim zostawiła. Jej mutacyjna zdolność zawsze klasyfikowała ją poza nawiasem społeczeństwa. Rodzice nie podołali tej presji i porzucili ją. Dla większości osób jest niczym więcej, jak tylko kawałkiem martwej rzeczy. Możliwość manipulacji swymi kształtami jest marną rekompensatą, za cale to wyobcowanie.

 

Dalszą rozmowę przerywa pojawienie się trzech zamaskowanych chłopaków z kijami do basebolla. Cessidy szybko i bez wysiłku obezwładnia dwóch z nich, zmuszając ostatniego do ucieczki, którą przerywa rozciągając swą kończynę i wymierzając mu solidne uderzenie. Laura uświadamia jej, że dzisiejsze czyny zaprzeczają całkowicie jej obawom.

 

 

„Work it out” Part 1

Sala Ćwiczeń. Nightcrawler mierzy się z całą potęgą Apokalipsa. Teleportacja i szybkie ataki nie robią żadnego wrażenia na przeciwniku. Co więcej, reakcje bohatera są wolniejsze niż zwykle. Od dłuższego czasu nie może się on skupić podczas żadnej potyczki. Dekoncentracja kosztuje go wiele, kiedy otrzymuje potężny cios w podbrzusze. Zrezygnowany prosi komputer o zestawienie go z przeciwnikami odpowiadającymi jego zdolnościom. Niestety kolejne hologramy tylko utwierdzają go w przekonaniu, iż jego czas przeminął. Pixie udowodniła już, iż w dziedzinie teleportacji bije go na głowę, a zbyt mała ilość studentów nie angażuje go tak jak dawniej. Wszystkie te aspekty zmuszają go do ciągłego myślenia i rozpamiętywania pewnej osoby.

 

Nightcrawler teleportuje się do kabiny sterującej. W programie wystukuje odpowiedni program. Na środku pomieszczenia pojawia się Kitty Pryde. Mutant obejmuje ją i wyznaje, jak bardzo za nią tęskni.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Men: Manifest Destiny #4 X-Men: Manifest Destiny #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.