Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Front Line » World War Hulk: Front Line #4

World War Hulk: Front Line #4

Postacie
Zapowiedź

WWH z punktu widzenia ulicy. Zielony Goliat rozkazał ewakuację Nowego Yorku, więc co tam trzyma naszych dzielnych reporterów, Bena Uricha oraz Sally Floyd? I czy detektyw z wydziału ds. kostiumów, Danny Granville rozwiąże zagadkę morderstwa już nie jednego, a dwóch sojuszników Hulka? Plus znowu garstka humoru na koniec.

Cytat

Danny Granville: "Had an argument with a rock. The rock won."

Streszczenie

Sally Floyd leżąc nocą w łóżku z poobijanym Granvillem nie może oprzeć się pokusie by nie zapytać, skąd wzięły się u niego te wszystkie siniaki. Danny nie ma jednak najmniejszej ochoty by udzielić jakichkolwiek wyjaśnień. Zgodnie zresztą z zasadą, którą oboje przyjęli, a według której sprawy zawodowe zostają poza łóżkiem.

Następnego dnia Ben Urich przechadza się okupowanymi przez kosmitów ulicami miasta. Ponieważ znaczną większość społeczności stanowi w chwili obecnej dotychczasowy jego margines, dziennikarz by się nie wyróźniać w tłumie sprezentował sobie ubiór dopasowujący go do otoczenia. Wyznaczoną trasą tłum zmierza w kierunku budynku, stanowiącego obecnie centrum rozrywkowe mieszkańców miasta.

Spacerując zrujnowanymi ulicami miasta Sally w telefonicznej rozmowie ze swoją matka, przebywającą wraz z mężem w obozie przejściowym zorganizowanym za miastem, musi wyjaśniać zawiłości relacji pomiędzy nią a jej chłopakiem. Pani Floyd senior chętnie służy radą córce, z której ta jednak nie chce skorzystać. Być może jest to spowodowane faktem upływającego ultimatum, które ma wygasnąć za około dziewięć godzin. Sally musi już kończyć rozmowę, gdyż właśnie dotarła do celu swojej wędrówki, a także dlatego, by uniknąć pytania o aktualny stosunek do alkoholu. Już wewnątrz pubu nie musi nawet prosić o drinka, gdyż ten już czeka na stałą bywalczynię lokalu zasponsorowany przez tajemniczego adoratora. Okazuje się nim być nie kto inny, a sam Jonah Jameson. Ten przybył tu by złożyć Sally pewną ofertę. Otóż wspaniałomyślnie zdecydował się wykupić od pary redaktorów ich wspólny tytuł. Floyd nie traktuje tej oferty poważnie, co naczelnego Bugle'a doprowadza do wściekłości. Sally jest naprawdę przykro z powodu kłopotów wydawniczych gazety Jamesona, niewiele jednak jest mu w stanie na to poradzić. Wychodząc stwierdza, iż był to wyjątkowow ochydny drink. Nic sobie nie robi z pogróżek skierowanych pod własnym adresem. Będąc alkoholiczką już nic gorszego nie może jej w życiu spotkać.

Ben tymczasem dotarł już na arenę, na której ma się rozegrać dramatyczna walka o życie. Zanim to jednak nastąpi, spragniony rozrywki tłum dostaje możliwość przyjrzenia się z bliska, jak kosmiczny potwór rozrywa na strzępy wychudzonego i trzymanego na postronku lwa. Po tej przystawce pora na danie główne, które tego wieczoru stanowią Black Bolt i dr Strange. Za chwilę też pojawia się ich przeciwnik, w postaci olbrzymiego, mackowatego monstrum. Siedzący powyżej Hulk obojętnie przygląda się tym zmaganiom. Po chwili walka jest zakończona zwycięstwem superbohaterów. Obserwując wydarzenie na arenie Ben dochodzi do smutnej dla samego siebie konkluzji, iż ich najeźdźcy w niczym nie różnią się od okupowanych Ziemian.

 


Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Shawn Martinbrough


"Costume Division: Death of an Android"

Danny i Korg siedząc w mieszkaniu detektywa delektują się popcornem w trakcie wieczornej projekcji filmu. Na ten wieczór Granville przygotował nagranie z kamery przemysłowej sklepu, w którym widziano androida Archa. Dla kosmicznego wysłannika jest to kompletna strata czasu, jednak Danny chciałby zapoznać się ze zdobytym być może dowodem zbrodni. Rozpoczyna się seans. W pierwszej scenie widać androida spacerującego ciemnymi alejkami sklepowymi. Za chwilę zaczyna coś mówić. Danny prosi Korga, by ten mu tłumaczył. Kosmita początkowo oponuje zasłaniając się tajemnicą. Po krótkich negocjacjach zgadza się jednak przełożyć nagrany tekst. Adresatem komunikatu jest sam Korg. Nakazuje on Archiemu ostrożność w kontaktach z Ziemianami, których ma zadanie obserwować. Zabrania mu też używać wobec nich przemocy za wyjątkiem działania w obronie własnej. Ma też zakaz jakiegokolwiek ingerowania w działania czy też zachowania spotkanych ludzi. Za chwilę Danny odbiera telefon, z którego dowiaduje się, iż mają świadka do przesłuchania.

Dziesięć minut później nad kraterem, który jest jednocześnie miejscem zbrodni. Korg i Danny oczekują na przybycie świadka. W tym czasie detektyw odtwarza wydarzenia, które tu nastąpiły. Korg i Arch spotkali się na pobliskiej ulicy. Korg wydał mu dyspozycje dotyczące misji androida. Ten opuścił Korga i udał się do miejsca, w którym właśnie znajdują się detektywi. Tu nastąpiła eksplozja. Zdaniem techników nie zastosowano żadnego z konwencjonalnych rodzajów broni. Na miejscu wykryto także radioaktywne substancje, co potwierdzili ludzie Korga, które ulotniły się z ciała androida w momencie, gdy ten wyzionął ducha. Arch sam się wysadził w powietrze, a zanim to nastąpiło spoglądał w kierunku sklepu, który padł ofiarą złodziei. Nagle Danny zaczyna się śmiać, co niezwykle iryttuje Korga, dla którego jest to równoznaczne z bluźnierstwem, śmiać się na miejscu zbrodni jego towarzysza. Detektyw uspokaja się na chwilę, by podzielić się swym sensacyjnym odkryciem. To Korg zabił androida.

 


Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Chris Moreno


"War is Heck"

Watcher z kubeczkiem gazowanego napoju w ręce snuje swoją opowieść o powrocie Hulka na Ziemię i zemście dokonanej na ziemskich zdrajcach. Ponieważ większość mniej istotnych walk Hulka zostało usuniętych z marvelowskiego handbooka, pozostał tylko Watcher i jego kosmiczny pamiętnik, który w tak charakterystycznej formie "What if..." przedstawi wydarzenia, tak by uspokoić wydawców Marvela. Watcher postanawia skupić się jedynie na tych ważniejszych, tak więc mamy tu Le Peregrine, któremu Hulk pstryknięciem strącił głowę. Podobny zabieg zastosował ponadto w stosunku do The Blazing Skull, Cadavera, Kapitana Rectitude i The Great Lakes Initiative. Ponadto na liście ofiar Bruce'a znaleźli się: Blistik, Hypno Hustler, The Aquarian, Thunderclap i Frog Man, którego Hulk spałaszował do ostatniej kosteczki. Jedynie wobec Gladiatrix zdobył się na odmienne zachowanie i zupełnie zaskoczonej próbował wręczyć różę.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

World War Hulk: Front Line #4 World War Hulk: Front Line #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.