Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 6 » Wolverine vol. 6 #4

Wolverine vol. 6 #4

Wolverine vol. 6 #4

"Rogue Logan" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Dlaczego Logan opuścił Jean Grey School? Odpowiedz znajdziecie w tym numerze!
• Koniec pierwszej historii o najniebezpieczniejszym mutancie na świecie!

Streszczenie

Jakiś czas temu. Wolverine, w swoim nowym stroju-zbroi, walczy z dronami w Danger Roomie. Obserwujący to Beast widzi jednak, że wprawia to przyjaciela w złość, wyłącza więc symulację. Do pomieszczenia wchodzą też Storm i Jubilee, które chcą porozmawiać z Loganem, ten jednak stwierdza, że coś nadal jest nie tak – nadal musi coś zmienić. Jakiś czas później Ororo obserwuje pakującego się Logana, próbując przekonać go, że odpowiedź na jego problemy znajduje się wśród jego przyjaciół. Ten jednak nie słucha jej i odchodząc zapewnia, że znaczyła dla niego więcej, niż kiedykolwiek powiedział, nie zasługuje więc na to, co przyniesie przyszłość. Gdy opuszcza Instytut, Beast prosi wszystkich uczniów na zewnątrz, by pożegnali swego dyrektora.

Teraz. Offer spotyka się z Loganem, informując, że jego plan nie przebiega pomyślnie. Sabretooth nie odezwał się, a co więcej, wezwał wszystkich swoich ludzi, co sugeruje dużą akcję. Dlatego przedstawia plan rezerwowy – by zwrócić na siebie jego uwagę, muszą znaleźć to, czego Creed szuka. Offer wie, że jego umowa z Wolverinem obiecywała, że będzie trzymał go z dala od Victora, mutant stwierdza jednak, że odzyskał utraconą pewność siebie i z chęcią wbije szpilę Creedowi.

Jakiś czas temu, Kanada. Stając przed wejściem do dawnej bazy Weapon X Wolverine wzywa Kitty Pryde, która w końcu staje przed nim. Gdy Logan chce porozmawiać o Sabretoothu, Shadowcat oświadcza, że oczekuje przeprosin, wytykając przyjacielowi, że wyruszył przeciw Creedowi samemu, dokładnie tak, jak ten się tego spodziewał, a przez to zginęli niewinni ludzie. Wytyka mu, że po raz kolejny porzucił wszystko i że po raz kolejny popada w skłonności autodestrukcyjne i mutancią samonienawiść. Rozwścieczony, Logan rzuca się na nią z pazurami, a Kitty wręcz każe mu się zabić i udowodnić jej racje. Wściekły, Logan odrzuca ją i odjeżdża.

Tej nocy spotyka się z Monktonem – LMD S.H.I.E.L.D. i jedyną inną osobą, która zna szczegóły misji, którą zaproponowała mutantowi Maria Hill. Wyjaśnia on, że zadaniem Logana będzie infiltracja ugrupowania Offera – szefa niewielkiej siatki przestępczej, która próbuje nawiązać współpracę z Sabretoothem. Sam Monkton będzie odgrywał reportera, który ujawni się, by zapewnić, że przykrywka Wolverine'a będzie bardziej autentyczna. Ostrzega jednak, że istnieje szansa, że w czasie misji zacznie przywiązywać się do osób ze swego nowego otoczenia.

Tydzień później. Śpiącego na ławce w parku Logana odnajduje Offer. Następnego dnia wraca na to samo miejsce i przysiada się do niego, zamierzając złożyć mu pewną ofertę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 6 #4 Wolverine vol. 6 #4 Wolverine vol. 6 #4 Wolverine vol. 6 #4 Wolverine vol. 6 #4 Wolverine vol. 6 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.