Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Vision » Ultimate Vision #4

Ultimate Vision #4

Postacie
Zapowiedź

Gah Lak Tus dotarł na Ziemię. Nic, co ludzkie, nie jest mu w stanie sprostać, ale Vision nie podpada pod tę kategorię.

Cytat

Fury: "As Grandma Fury used to say, back in the day... when in doubt, escalate."

Streszczenie

Vision stoi naprzeciw modułu. Próbuje nawiązać z nim kontakt, otwierając tysiące komunikacyjnych kanałów. Nakazuje mu wstrzymanie ognia. Ten jednak wyciąga macki i rozpyla biotoksynę, która zmieniła ludzi na stacji w potwory. Vision tłumaczy Dimie, że musi ją zostawić i mimo, iż są w powietrzu, puszcza ją. Następnie atakuje i neutralizuje macki modułu rozpylające biotoksynę. Chwilowo powstrzymuje najeźdźcę, po czym lotem nurkowym kieruje się ku Dimie i łapie ją, nim ta spada na ziemię.

Nadlatują myśliwce i ostrzeliwują moduł. Pociski jednak zatrzymują się na polu siłowym, nie czyniąc mu żadnej krzywdy. Po chwili moduł odpowiada ogniem. Odpowiedź jest zabójcza dla pilotów i ich maszyn. W centrum dowodzenia Nick Fury obserwuje, jak z radaru znikają po kolei wszystkie myśliwce. Ma w zanadrzu inny plan.

Vision wraz z Dimą próbują uciec od spadających płonących kawałków metalu pochodzących z rozbitych myśliwców. Obie obserwują, jak jeden z pilotów zdążył się katapultować. Jednak moduł strąca go z nieba, po czym odlatuje. Dima pyta się Vision, dokąd on leci. Ta odpowiada, że próbuje to ustalić. W tej chwili pada na ziemię powalona jakimś strumieniem energii. Zaatakował ją Tarleton. W swoim szale liczy, że moduł wynagrodzi go, gdy zniszczy posłańca, który ostrzega przed nim światy. Atakuje Vision energią cieplną, oprócz ataku fizycznego wysyła także dane mające działać na Vision jak kwas. Uderza ją nawet pięścią. Gdy są blisko siebie, Vision zaczyna działać. Przeciwnik zapomniał, że potrafi ona rozmawiać w każdym języku. Nawet takim, który polega na wydzielaniu feromonów poprzez oczy, usta i ręce. Używa teraz tej umiejętności, aby odwrócić proces, jaki przeprowadził na Tarletonie Gah-Lak-Tus - doprowadził go do szaleństwa chemicznie działając na mózg. Teraz Vision odwróciła ten proces i zwróciła Tarletonowi rozum. Mówi mu, że on doprowadził do tego kryzysu. Mężczyzna przyznaje, że była to pomyłka, nawet teraz słyszy w głowie głos modułu. Vision mówi mu, że muszą współpracować. W nagrodę pomoże mu wyizolować elementy Gah-Lak-Tusa z systemu nerwowego. Każe Tarletonowi podążać za głosem z głowy, który doprowadzi to ich do modułu.

Baza powietrzna Edwards. Północna Arizona. Do hangaru, przez dach, wlatuje moduł. Spanikowani żołnierze biorą go za pocisk. Moduł jednak nie podejmuje żadnych działań.

Do bazy zbliżają się Vision z Dimą i Tarleton. Dzięki umiejętności obojga wiedzą, że Gah-Lak-Tus jest w jednym z hangarów. Zatrzymują się przed ogrodzeniem. Vision zostawia Dimę. Baza wygląda na opustoszałą, nie widać strażników. Zbliżają się do hangaru, gdzie spadł moduł. Vision zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak. Wie, że nie uszkodziła napędu modułu. Zastanawia się, czy moduł specjalnie się rozbił. Zniszczyła pompy i rury wyprowadzające toksynę, więc jedynym sposobem jej rozprowadzenia jest rozerwanie pojemników. Wchodzą do wnętrza hangaru i momentalnie zostają otoczeni przez potwory. Zaczynają z nimi walczyć. Vison domyśla się, że w ten sposób Gah-Lak-Tus chce ich opóźnić. Nagle moduł emituje energię, która sprawia, że Vision traci umiejętność fazowania. Dzięki temu atakujące ją potwory zaczynają zdobywać przewagę. Także walczący i zabijający bez opamiętania Tarleton ulega nawale przeciwnika.

Vision powalona na ziemię czuje, jak Gah-lak-Tus wysysa energię z sieci energetycznej. Za chwilę podbije nowy świat i nie ma nikogo, kto by go powstrzymał.

Z helikoptera lecącego nad bazą Edwards wyskakuje, ubrany w swoje skrzydła, Sam Wilson.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Vision #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.