Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #4

Ultimate Comics Avengers #4

Ultimate Comics Avengers #4

"The Next Generation" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Kapitan Ameryka walczy z zebranymi przez Nicka Fury'ego Avengers, a Red Skull planuje swoje kolejne posunięcia, które nie wróżą niczego dobrego.

Cytat

War Machine: "Gregory Stark calls me 'Iron Man of the future', but I like to say I'm 'Iron Man with balls'."

Streszczenie

Paryż. Nick Fury wydostaje się z przewróconej przez Kapitana Ameryką furgonetki i odkrywa, że Hawkeye i Red Wasp zostali wyeliminowani z akcji. Niedaleko, War Machine goni Rogersa posyłając za nim kontrolowane przez pancerz latające moduły i jest podekscytowany całą akcją, ale Fury przypomina mu, żeby nie lekceważył Rogersa. Upewniwszy się, że sklep, w którym schował się Steve, jest pusty, Rhodes niszczy go i zanim udaje mu się wygrzebać z gruzów, jego przeciwnik jest już dziewięć ulic dalej. Kontynuując pościg, Jim uspokaja Nicka mówiąc mu, że jego pancerz ma większą siłę ognia niż cokolwiek stworzone przez Tony'ego Starka. War Machine znajduje Kapitana w przedszkolu i Rogers mówi mu, że w tym miejscu jego broń na nic mu się nie przyda, ponieważ nie będzie ryzykował śmierci dzieci. Fury traci łączność z Rhodesem, który po chwili spada pokonany na ulicę, i każe wysłać do akcji Nerd Hulka, ale jego opiekunowie zawiadamiają go, że stwór uciekł, ponieważ nie podobały się gatki, w które go ubrano. Black Widow przechwytuje Rogersa, przebija się przez nim przez budynek i wylądowawszy na ulicy, każe mu się poddać, ponieważ nie może on im przeszkodzić w powstrzymaniu Red Skulla. Steve strzela do niej armatą zabraną War Machine'owi i kontynuuje ucieczkę, ale zostaje powalony na ziemię przez Nerd Hulka, teraz ubranego w elegancki garnitur. Kapitan w odpowiedzi kopie go w krocze i po chwili wpada w rój owadów, które za pomocą nano-botów w ciele Red Wasp kontroluje Black Widow. Rogers wskakuje do Sekwany, ale na jej brzegu czeka już War Machine, który posyła do wody ładunek elektryczny, który poraża Steve'a i pozbawia go przytomności.

Kwatera główna S.H.I.E.L.D. we Francji. Gregory Stark wyjaśnia Avengers, że Red Skull ukradł dla A.I.M. schematy Kosmicznego Sześcianu, który zbudował Reed Richards [Ultimate Fantastic Four #39-53], a naukowcy organizacji w ciągu kilku dni powinni zdołać stworzyć własną wersję urządzenia, które pozwoli im na manipulację rzeczywistością. Fury mówi, że przy pomocy sprzętu dostarczonego przez Gregory'ego jego plan polegający na wystrzelaniu wszystkich złoczyńców powinien zostać zrealizowany przed północą. Black Widow uważa, że Avengers nie są jeszcze gotowi do takiego starcia, nawet przy wsparciu technologii Starka.

Kwatera główna A.I.M., Alaska. Przywódca organizacji mówi Red Skullowi, że Kosmiczny Sześcian będzie gotowy za czterdzieści sześć godzin, po czym pyta się go, dlaczego przez tyle lat stał po stronie zła i czy świadomość, że nigdy nie dorównałby swojemu ojcu, miała wpływ na jego decyzje. Złoczyńca odpowiada, że bawi go to, co robi, a jego pośrednik zawsze jest w stanie wynegocjować dla niego duże honorarium. Dodaje, że miał już przejść na emeryturę, ale osoba, która się z nim skontaktowała, obiecała mu, że ta robota będzie wyjątkowa. Red Skull przyznaje, że tak jest w istocie, po czym na jego znak agenci A.I.M. zabijają swojego przywódcę, dzięki czemu Kosmiczny Sześcian staje się własnością syna Kapitana Ameryki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4 Ultimate Comics Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.