Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 3 » The Ultimates 3 #4

The Ultimates 3 #4

The Ultimates 3 #4

"Sex, Lies & DVD" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Ultimates i Wolverine próbują odbić Savage Land z rąk Magneto, w Nowym Jorku Wasp dokonuje bardzo ważnego odkrycia.

Streszczenie

Kilka lat wcześniej. 800 mil od brzegów Australii. Samolot. Xavier i Magneto lecą, aby spotkać się z mutantem, Aborygenem, którego mocą jest umiejętność tworzenia bram - portali. Eric jest bardziej zainteresowany szukaniem domu dla jego dzieci i innych mutantów, niż znajdowaniem nowych homo superior. Zabrane w podróż dzieci Erica, Wanda i Pietro, siedzą obok siebie, brat opiekuje się siostrą. Nagle odrywa się skrzydło samolotu i maszyna spada. Siedzący za sterami Xavier, widząc ląd, kieruje się ku niemu. Upadek maszyny z ziemi obserwuje uzbrojone w dzidy i ubrane w skóry zwierząt plemię. Tubylcy idą na spotkanie rozbitkom. Jednymi z pierwszych są Ka-Zar i Shanna, wtedy dwoje dzieci. Dzięki mocy Magneto całej grupie udaje się przeżyć kraksę. Mistrz magnetyzmu wita tubylców słowami: "przychodzimy w pokoju".

 

Ka-Zar kończy opowieść. Dodaje, iż niedługo później Magneto zmienił zdanie i wyrżnął pół jego plemienia. Shanna dodaje, że na czas, w którym będą mogli się zemścić, czekali długo. Aż otrzymali wiadomość od Wolverine'a.

 

Logan daje rozkaz do wymarszu. Każe Pantherowi zostać w swoim pobliżu, nie chce stracić go z pola widzenia. Hawkeye ogląda kolekcję broni Thora. Gromowładny wybiera sobie do nadchodzącej walki młot. Valkyrie upewnia się, czy oprócz Shanny i Ka-Zara będą mieli jeszcze jakąś pomoc. Dziewczyna wie, że walka nie będzie łatwa.

 

Dom Starka - kwatera Ultimates. Robot w zbroi Iron Mana mówi do oszołomionej ładunkiem prądu Jan, iż powinna cieszyć się, bowiem ma okazję być świadkiem, jak na Ziemi zostanie wprowadzony nowy porządek. Świat niedługo wyzbędzie się chorób, wojen i głodu. Gadaninę robota przerywa pojawienie się Captaina. Mężczyzna, niszcząc robota, mówi, że taki świat nie będzie miał również wolności. Steve zwraca się do Jan, aby poszła z nim, jeśli chce żyć. Nagle Cap okazuje się także być robotem, bowiem wygląda jakby dostał krótkiego spięcia i pada, na wpół stopiony na ziemię. Zaskoczona Jan widzi w powietrzu, lecącego na owadzie, Ant Mana. Hank nie ma jednak ani ochoty, ani czasu na tłumaczenia. Każe Jan zmniejszyć się i udać się z nim. Dodaje, że część ich problemów to chyba jego wina.

 

Savage Land. Hawkeye likwiduje wartowników. Nagle atakuje go Sabretooth. Clintowi udaje się mu poderżnąć gardło, ale mutant tnie przeciwnika głęboko po brzuchu. W tym momencie na Sabretootha rzucają się dwa tygrysy szablozębne. Tuż za nimi przychodzą Ka-Zar i Shanna. Mężczyzna chce zabrać Bartona na jego statek i opatrzyć mu rany, ale Hawkeye się nie zgadza. Chce, żeby pozwolili mu umrzeć.

 

Wolverine i Panther idą przez dżunglę. Logan zwraca się do towarzysza, że zna go na tyle długo, by ufać, iż ten wie, co robi, ale boi się o reakcję innych, gdy poznają jego tożsamość. Zdanie przerywa mu atakujący go Juggernaut. Członek bractwa rozpędza się i wbija Panthera w skałę. Oszołomiony Panther próbuje odpowiedzieć ciosem, ten jednak ześlizguje się po hełmie mutanta. Wściekły Juggernaut krzyczy, że nikt nie może go powstrzymać, i podnosi ręce do zadania ostatecznego ciosu.

 

Lecąca na swoim pegazie Valkyrie spada, gdy zwierzę, spanikowane pojawieniem się ognia na niebie, zrzuca ją. Dziewczyna nagle budzi się w swoim pokoju. Zerka na swoje ubranie, które wygląda tak samo jak to, które nosiła, gdy należała do Defenders. Słyszy, iż dozorca dobija się do drzwi, chcąc czynszu. Barbara ze strachem stwierdza, że to, iż ma prawdziwe moce, to był sen. Zwija się na łóżku w kłębek i szeptem prosi Thora, by ją uratował.

 

Stojący nad zwiniętym w kłębek ciałem Valkyrii Mastermind tłumaczy Pyro, że dziewczyna będzie w takim stanie dopóki on zechce. Pyro, spoglądając na nią, zastanawia się, czy Magneto miałby im za złe, gdyby zabawili się z nią trochę, zanim ją zabiją.

 

Thor, Shanna i jej ludzie walczą z duplikatami Multiple Mana. Gromowładny skupia swoją uwagę na Unusie. Mutant jest pewny swojej nietykalności. Ufa, że jego pole siłowe zatrzyma członka Ultimates. Jednak Thor z wściekłością mówi mu, iż staje na przeciw boga. Potężnymi ciosami rozbija pole siłowe Unusa i w końcu dosięga go morderczym zamachem. Krew przeciwnika obryzguje mu twarz. W tym momencie do walki wkracza Magneto. Thor próbuje go zaatakować, jednak mistrz magnetyzmu kontroluje młot i metalową zbroję Asgardczyka. Unieruchamia go. Po chwili otwiera pod Thorem ziemię i strąca go w powstały wąwóz. Magneto pyta właśnie przybyłego Quicksilvera, czy jego siostra jest bezpieczna. Ten potwierdza, ale wie, iż Ultimates nie spoczną, dopóki do niej nie dotrą. Słysząc to, Magneto ma zamiar ostatecznie zakończyć potyczkę.

 

Dom Starka. Zmniejszeni Hank i Jan przemieszczają się szybem wentylacyjnym. Wasp zastanawia się, czy Ant Man jest tym, za kogo się podaje. Ten opowiada historię z ich przeszłości, którą znają tylko oni. W pomieszczeniu, na które otwiera sie przewód, stoją i rozmawiają roboty, doskonale imitując członków Ultimates - Iron Mana, Hulka, Captaina z czasów II Wojny Światowej, Thora i dowodzącego nimi Ant Mana. Z ich rozmowy jasno wynika, iż chcą zawładnąć światem.

 

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 3 #4 The Ultimates 3 #4 The Ultimates 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.