Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Son Of Hulk » Realm Of Kings: Son Of Hulk #4

Realm Of Kings: Son Of Hulk #4

Realm Of Kings: Son Of Hulk #4

"The Conquest Of Jarella's World" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Syn Hulka, złowieszczy wizjoner Hiro-Kala, odkrywa, że w przeciwieństwie do jego ojca to nie gniew, lecz miłość jest jego najpotężniejszą bronią. Bo to właśnie ona może wyzwolić niepohamowane pokłady energii, które doprowadzą do kosmicznej katastrofy. A to niewiarygodne proroctwo zmusi go do szokującego poświęcenia. Zbliża się brutalny finał, który zaważy na przyszłości oraz przeszłości subatomowej planety K'ai, a także całego Microversum.

Cytat

"Those who long to change the past often disregard their ability to change the future." -- The Enigma Force Preamble

Streszczenie

Planeta K'ai, miasto. Hiro-Kala ściska w dłoni Enigma Force Nullifier i aktywuje jego moc. Czuje, że jest ona równie wielka co ta jego, ale nie może jej przejąć, gdyż pożąda ona innego właściciela. Wówczas cała enigmatyczna moc objawia się w postaci rozbłysku i wystrzeliwuje w stronę plaży.

Świetlny promień mija z zawrotną prędkością Axemana, później Mari oraz Carla, aż w końcu uderza w Arcturusa Ranna, przepełniając go Enigma Force. Ten broni się przed nią i ma jej za złe, że po wielu dekadach wiernej służby i obrony Microversum moc pozostawiła go lata temu. Lecz Enigma Force się nie tłumaczy, nie przeprasza, tylko żąda posłuszeństwa i zdradza sens swojego istnienia, po czym wypełnia głowę Ranna wizjami przyszłości, które niemal przyprawiają go o obłęd.

Enigma Force Nullifier był lekarstwem, ale nie tym, którego poszukiwał Arcturus na swój stan, lecz takim, które miało zaradzić kosmicznej katastrofie. Zagładzie, której personifikacją jest Hiro-Kala i narastająca w nim potęga. W przyszłości ma on doprowadzić do zniszczenia tysięcy światów, a nawet zniewolić samego Galactusa. Teraz Rann ma moc, aby go powstrzymać, zmienić bieg historii całego Microversum i wymazać obecność hulkowego syna. Może też całą tę siłę zachować dla siebie. Wybór należy do niego.

Przy tak postawionym wyborze, Arcturus Rann nie miał wyjścia i postanowił spełnić swoją rolę. W jednej chwili znalazł się w mieście i potężnym, zamaszystym sierpem rozbił kamienne ciało Hiro-Kali na drobne kawałki. Stało się, Enigma Force Nullifier został naprawdę uruchomiony i po całym Microversum rozpoczęła przetaczać się zmieniająca przeszłość fala energii. Tymczasem Hiro-Kala pozbierał się do kupy, dosłownie. On też słyszał głos Enigma Force i widział te same wizje co Rann, więc wiedział, co się święci. Miał im za złe, że nie pozwolono mu zniszczyć Old Power, której nie powinno być w Microversum. Bo jeśli nie on po nią sięgnie, to pewnie w przyszłości zrobi to kto inny. Hulkowy syn wykorzystał swą moc i połączył planetę z kosmicznymi okrętami pradawnej rasy K'ai, które wcześniej wygrzebał z ziemi, po czym spróbował wyrwać cały glob z orbity, aby uniknąć wymazującej przeszłość fali enigmatycznej mocy.

Widząc, jak cała planeta się trzęsie i nie wiedząc zbytnio, co się dzieje, Jentorra postanowiła działać. Słusznie zakładając, że to sprawka Hiro-Kali, rzuciła na niego zaklęcie, które miało go odesłać z powrotem do regularnego uniwersum Marvela. Hulkowy syn w końcu się dowiedział, kto go przywołał do Microversum. A Arcturus Rann zareagował gwałtownie, przez to całe jego poświęcenie może pójść na marne i Hiro-Kala nie zostanie wymazany z historii. Tymczasem hulkowy syn przejął to zaklęcie, zdradzając kolejne aspekty swojej niemal boskiej mocy, otoczył nim całą planetę oraz swoją nową kosmiczną flotę i próbował przenieść wszystko razem.

Fala enigmatycznej, wymazującej przeszłość mocy zbliżała się nieubłaganie. Planeta K'ai poczęła się rozsypywać. Miejsce, na którym stała Jentorra, podryfowało bezwładnie w kosmos. Dziewczyna w obliczu śmierci zdążyła tylko rzucić na siebie jakieś ochronne zaklęcie. W międzyczasie Micronauci przywołali swój statek, Endeavor III, załadowali się na jego pokład i czym prędzej opuścili walący się świat. Po chwili fala enigmatycznej mocy przelała się po nich, a planeta K'ai oraz flota Hiro-Kali znikły. Ostał się jeno kosmiczny gruz.

Okazało się, że udało się Hiro-Kali. Wyrwał on całą planetę z Microversum i przeniósł razem z flotą w nieznane. Wyczerpany złapał za gardło podbiegającą Lihlę i skręcił jej kark. Wizje przyszłości były już nieaktualne, więc może jej nie potrzebował, a może bał się tego, co zobaczył i wiedział, że tylko uczucie między nimi może wyzwolić jego prawdziwą moc. Nie wiadomo...

Cztery tygodnie później. Micronauci wciąż przeszukują kosmiczne zgliszcza, jakie pozostały po planecie K'ai. Co gorsza, wcale nie czują, żeby cokolwiek zmieniło się w historii Microversum. Odnaleźli też wielką, tajemniczą Wyrwę i podejrzewają, że jest ona przejściem do innego wymiaru. W końcu postanawiają powiększyć swoją załogę i ruszyć w drogę za Hiro-Kalą, aby dopełnić to, czego Enigma Force Nullifier nie dał rady zrobić, czyli pozbyć się hulkowego syna. Tymczasem, tuż nieopodal ich statku, na jednej z dryfujących skał stała Jentorra, która przeżyła to wszystko, a obok niej, gdzieś w cieniu, skrywała się jedna psyklopopodobna istota.


[Uwaga: Ciąg dalszy nastąpi w historii dodatkowej w Incredible Hulk #609 - BB]
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Realm Of Kings: Son Of Hulk #4 Realm Of Kings: Son Of Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.