Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Inhumans » Realm Of Kings: Inhumans #4

Realm Of Kings: Inhumans #4

Postacie
Zapowiedź

Atakowani ze wszystkich stron Inhumans mają coraz większe problemy z utrzymaniem władzy nad imperium Kree, zwłaszcza, że członkowie rodziny królewskiej nie we wszystkich sprawach się zgadzają.

Cytat

Crystal: “It turns out he’s as crazy as a rabid zogoceros.”

Maximus: “Oh, charming.”

Streszczenie

Królewskie miasto Atillan - Hala. Gorgon rozkazuje zamknąć teren pałacu i  obstawić wszystkie bramy. New Inhuman Elite oraz oddziały Kree Ronana także są gotowe na poszukiwania Maximusa. Karnakowi się to nie podoba, lecz szybko zmienia zdanie, słysząc od Crystal o nawrocie szaleństwa brata Black Bolta. Zostaje ustalone, iż Medusa nie powinna o tym wiedzieć. Karnak odciągnie jej uwagę, lecz pyta jeszcze jak mają zamiar odnależć Maximusa w tak ogromnym pałacu. Gorgon od dłuższego czasu mu nie ufał i oznaczył go specjalnym sygnalizatorem. Rozmowę obserwuje ze swej pracowni Maximus i już po chwili wyciąga pluskwę. Karnak udaje się z Lockjawem do Medusy, a reszta zmierza do komnaty urządzeń, gdzie podobno ukrył się szaleniec. Gorgon rozkazuje kapitanowi swojej elity otoczyć komnatę i obstawić wszystkie wyjścia. Po wejściu do wielkiej pracowni, Crystal, Ronan i Gorgon biegną do miejsca gdzie odbierany jest sygnał. Podstępny Maximus wypuszcza na nich wielkiego robota Omega.

 

Na pokładzie statku badającego Wyrwę, Ra-Venn oświadcza Tritonowi, iż będą w Hali za 6 godzin. Pyta jednak jeszcze, co powie królowej po powrocie. Ten postanawia powiedzieć prawdę o duchu, a właściwie echu Black Bolta. Ra-Venn nie jest pewna, czy to dobry pomysł. Sądzi, iż Medusa może uznać to za dowód, że w Wyrwie wszystko jest możliwe i że jest tam coś więcej niż tylko duch jej męża. Rozmowę przerywa im alarm. Okazuje się, iż trzej załoganci statku zostali pokryci jakąś dziwną, organiczną materią. Również ręce Ra-Venn zostały już zainfekowane.

 

W Hali. Gorgon rorozpoczyna walkę z Omegą, podczas gdy Crystal i Ronan rzucają się za Maximusem. Ten krzyczy, iż chce tylko, by zostawili go w spokoju i wypuszcza kolejnego robota - potężnego Chorusa. Crystal zasłania się przed laserem ścianą głazów, którą następnie wyrzuca na wielkiego strażnika. Pojawiają się kolejne roboty, lecz Ronan niszczy je bez problemu swym młotem. Wtedy Maximus zaczyna telepatycznie wmawiać Accuserowi, iż stał się miękki przez swą żonę oraz, że nie chce go w ogóle pojmać, lecz uderzyć sam siebie swym młotem. Crystal wie, że to tylko psioniczne sztuczki, więc daje swemu małżonkowi całusa na obudzenie. Tymczasem Gorgon, zdenerwowany całą sytuacją, pokonuje ostatecznie Omegę i teraz cała trójka ma Maximusa jak na dłoni. Ten jednak wyciąga jakieś urządzenie, wciska parę guzików i po chwili pojawia się Medusa z Karnakiem i Lockjawem. Ku zdziwieniu reszty, królowa ogłasza, iż Maximus jest pod jej protekcją i wykonywał jej rozkazy.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4 Realm Of Kings: Inhumans #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.